Ide o tetanicky syndrom?

Príspevok v téme: Ide o tetanicky syndrom?
tinulka

ahojte..dufam ze mi niekto poradite, lebo som uz zufala z mojho zdravotneho problemu....takze pekne poporiadku....mam problemy s krcnou chrbtcicou (zablokovane stavce), no to nie je ten hlavny problem...v poslednom case nemozem v noci spavat...budim sa na pocit ze sa nemozem nadychnut (v tom momente som hned hore) - samozrejme ze dycham potom normalne, aj pulz mam normalny, tlak takisto....no vtedy mi pride akasi tiaz na hrudniku a v mozgu, akoby som mala odpadnut (zatial som nikdy neopadla), do toho sa pridruzia uzkostne pocity (trvaju chvilku, par sekund), snazim sa potom na to nemysliet, ale viete stava sa to prevazne v noci (myslim ta uzkost) a vtedy je tazko mysliet na nieco ine alebo sa niecim inym zamestnat a trva mi dost dlho kym normalne zaspim, niekedy sa stava ze tieto pocity sa mi opakuju castejsie a zaspim az o 2-3 hodiny...pocas dna hocikedy citim sklbanie svalmi - hocikde na tele - tiez to netrva dlho, par sekund...od vcera mi zacala trpnut prava ruka (hlavne mi znecitliveju vsetky prsty)...taktiez pocitujem mravcenie v nohach a v hlave - ide to od zahlavia az k celu...vnutorne chvenie tela, napätie v hrudniku a celom tele, zavraty a s tym spojená slabost v nohach a opat pocit ze kazdu chvilu odpadnem...to sa mi stava hocikedy aj cez den...mate s tym niekto skusenosti????na buduci tyzden idem lezat do nemocnice s tymi stavcami na neurologiu, tak dufam ze ma daju do poriadku, ale aj tak by som chcela vediet ci sa moze jednat o tetaniu alebo nie...alebo ci to moze byt aj nieco ine???? dakujem velmi pekne....

Beatricee

Ahojte. Ja este síce neviem ci mám toto ochorenie ale podľa toho co som si uz vsetko prečítala na internete tak asi mám.

Beatricee

Ahojte. Ja este síce neviem ci mám toto ochorenie ale podľa toho co som si uz vsetko prečítala na internete tak asi mám.

[zruseny12]

TINULKA
...nestaci brat len B6,musis presne zistit preco to mas PRICINU...a ta moze byt aj z nedostku vapnika,vit.D
PROSTITNE TELIESKA-to sposobuju...

tinulka

no co citam prispevky tak som si vsimla ze prevazna cast ludi, ktori maju TS su zeny a dievcata....u mna to zacalo celkom nevinne, raz som sa v noci prebudila na busenie srdca - no to som myslela ze koli zlemu snu...a potom zacali uzkostne stavy, pridala sa k tomu krcna chrbtica a vsetky ostatne priznaky....davala som si dvakrat denne sumive Mg, vtedy to bolo celkom v pohode, uzkost nebola tak casto, teraz som asi 2 tyzdne bez Mg a vidim ze telu to zjavne chyba...tak uz len dufam ze v nemocnici mi s tym pomozu a zacneme nejaku liecbu, lebo tie zachvaty su naozaj neprijemne....

bleee

nemam ju, robim v nemocnici, takze som stretla uz vela mladych dievcat a zien, ktore ju maju (muzov je podstatne menej, aj ked tiez su)

najlepsie je, ked nenechas dlho, aby ta nicila ale ides s nou hned za odbornikmi. Je to choroba velmi dobre a rychlo liecitelna

tinulka

bleee...dakujem ti pekne...presne som si myslela ze to bude TS, pretoze tieto priznaky mam uz dlhsie a sledujem ze sa to zhorsuje, zachvaty su intenzivnejsie a trvaju dhlsie....ty mas takisto tuto hnusnu chorobu???

bleee

ano, podla toho, co pises, to vyzera na hyperventilacny tetanicky syndrom, cize o panicku poruchu. Su to dva rozdielne nazvy pre ten isty stav. Hyperventilacny tetanicky syndrom je diagnoza, ktoru davaju neurologovia, panicka porucha je diagnoza, ktoru davaju psychiatri a podla mna je trefnejsia.

Neurologovia ju liecia najmä magneziom (Magne B6), psychiatri anxiolytikami. Podla mna je najlepsie ist za psychologom, tam sa obijdes bez liekov. Navyse sa naucis, ako si v noci pomoct sama, lebo o to hlavne ide, kedze stavy sa ti este budu opakovat.

Drzim ti palce