je alkoholik?

Príspevok v téme: je alkoholik?
Even

Zdravím, potrebujem radu. Dva roky žijem s priatelom, už na začiatku som si všimla, že holduje alkoholu, ale je to čoraz horšie. Jeho neuveriteĺné zmeny nálad, chodenie nad ránom domov, čo vysedava a popíja u suseda, jeho nezáujem o mna a hádzanie všetkej viny na mna, ma priviedli poprosiť o radu. Nevládzem viac existovat s nim v jednej domacnosti, zároven nevládzem odisť :( V jeden den planuje so mnou buducnosť, je velmi šťastný, že je so mnou a druhy den mi nadava, ponižuje, vyhadzuje z domu za banality. Najhoršie stavy nervozity máva ráno po prepitej noci :( Myslíte, že je to naozaj alkoholom, povahou, dá sa to zmeniť, alebo čím skôr utiecť? Poradte mi prosim :(

Iveta Michael

Even...v žiadnom prípade sa to nezmení ak to sám nebude chcieť...a on to nechce.
Na čo teda čakáš? Myslíš si že vzťah poznačený alkoholom jedného z partnerov má nejakú budúcnosť?

Že nemáš silu odísť? To chápem,ešte stále ho ľúbiš a dúfaš...ale tu už treba vziať do úvahy fázu pitia v ktorej sa nachádza a ( ne )ochotu s tým niečo robiť. Tak urob to Ty,ale iba to že si hľadaj iného partnera,iné Ti zrejme neostáva.:( Alkohol spôsobil už veľa tragédií v rodinách....

líštička

Zas a znova ma zaráža, čo núti dobré, milé dievčatá zotrvať po boku človeka, ktorý si to nezaslúži. Keď človek číta niektoré príspevky, tak až žasne, po akú hranicu sú niektoré ženy ochotné sa obetovať - alkoholik, násilník, sebec, psychický tyran...Čo vás núti, aby ste ostávali po ich boku? A nevravte, že je to láska, láska, je obojstranný cit dvoch ľudí, ktorí sa ľúbia a nie jednostranný cit ženy k mužovi, ktorý si viac cení fľašu alkoholu.
Even, nebuď aj ty jedna z týchto žien. Niekde čaká nejaký skvelý chalan práve na teba, aby opätoval tvoje city, taký ktorý nebude piť a urážať ťa a ponižovať. Tak čo ťa núti zostávať po boku toho hlupáka, s ktorým si teraz???

rada :)

Even hoc mam len 17 rokov a mosno neviem co je to zivot ale viem rozoznat co je fajn a co nie...Ja chodim s mojim chlapcom rok a pol ale este nikdy v zivote na mna aj ked bol opity mi nepovedal skarede slovo...To musi byt povahou a k nej sa pridal aj alkohol...Mame tiez alkoholika v rodine a ver ze zivot s nim je len ukrutne peklo...Povedz mu narovinu ze bud ty alebo alkohol...Ak si zvoli teba a slubi ti ze uz prestane skus to s nim este...Samozrejme ze uz ma nejaky ten stupen alkoholizmu nemoses ocakat ze to pojde z dna na den..pozoruj ho kazdy den..Ak sa nezmeni povedz mu ze si vybral alkohol a ty uz nedokazes takto dalejfungovat...Rozid sa s nim a potom uvidis ci sa zmeni alebo nie...Ak je naozaj hlupak zacne chlastat este viac zo straty svojej priatelky ak nie tak si povie dost a prizna si svoju chybu...Mosno ta bude prosit este o poslednu sancu, ked uz uvidis ze sa to naozaj zlepsilo daj mu ju...Ale ak sa nezmeni hladaj lepsieho aj ked mne sa to teraz asi povie..Viem ze je tazke najst dalsieho cloveka, znovu sa zalubit a lubit len jeho, avsak realita je kruta a este krutejsie to bude ak s nim ostanes...Vsetko zalezi len na nom...Ak ta skutocne lubi urobi pre teba vsetko...A ak nie kasli mu cely zivot s takymto clovekom je asi ten najhorsi sposob prezitia zivota...Ved predsa chces mat zdrave deti, aj normalnu harmonicku rodinu...ci?

ta3

Even, ak sa mas len trochu rada, utekaj prec od neho, cudujem sa, ze si to uz davno nespravila najma preto, ze si problem s alkoholom zazila vo vlastnej rodine, predsa nechces dopadnut ako Tvoja mama, ved co su to 2 roky, aj to nie bohvieako stastne spolu prezite?, prakticky nic a chlapcov je tolko a ovela lepsich, tak sa spamataj, ak nemas silu to urobit, potom je aj s Tebou nieco nie celkom v poriadku

janab

S alkoholikom nikdy nevieš na čom si. Ráno je podráždený, lebo organizmus si pýta novú dávku, t.zn.,že má absťák a potrebuje sa napiť. U dlhodobých pijanov je to už normálne, že sú tam zmeny nálad, a ked je vysoké štádium, tak už aj vidiny. Takže odporúčam ho opustiť a čo najskôr. Ak sa nebude liečiť a neprizná si, že má problém s alkoholom, tak ty ho nezmeníš a škoda stretených rokov a kopa stresov, to je začiatok konca, kedy u pijana sa zdrav. stav stále len zhoršuje...lepšie to nebude.

Even

Je to ťažké a zložite, do vzťahu vstupujem vtedy ked som si istá, ním som si bola 100percentne istá, mohla mu dôverovať o to je to ťažšie, ked si uvedomim, že náš vzťah zničil alkohol, plus počúvanie nadavok, urážok a kopec ponížení, na jednej strane by som najradsej odišla hned, ulavilo by sa mi ale na druhej strane mi je ho doslova luto, lebo je chory, vidim to na nom:( lenze ked on pomoc nechce, ani si neuvedomuje, že nejaku vobec potrebuje.... V očiach každého posobi ako geniálny a príkladovy chlap, ale v skutočnosti je to doslova tyran.... Mala som otca alkoholika, viem čo si moja mama musela prežiť a to nehovorím o jeho neustálych telefonátoch či smskovaní s byalími priatelkami, "klientkami" a pod.... ked to to všetko čítam spatne, už ani neviem s kým žijem a koho som vôbec milovala :(

Ďakujem za reakcie všetkym....

smii

ak mu nestojis za to, aby kvoli tebe prestal pit, tak ta nemiluje, to mi ver. Mozes to skusit - zbal si veci a odid. Ak pride prosit, aby si sa vratila naspät a je ochotny sa kvoli tebe alkoholu vzdat, ide o pravu lasku.

FFAK

na tvojom mieste by som odisla a nevyhovaraj sa,ze nemas silu ani odist...su to zatial len 2 roky,no ked to budes stale odkladat,tak problem sa bude iba stupnovat a raz sa pozastavis nad tym,ze to niesu uz len 2 roky,ale 20...naber vsetku silu,zbal si kufre a mozno potom sa chlap spamäta,ze nieco nie je v poriadku.drzim prsty

Pum Pum

Zbaľ si veci a odíď ešte dnes. Každý rozchod bolí, no rozchod s takýmto človekom prebolí skôr, najmä keď Ti bude za ním smutno a Ty si spomenieš na to ako sa k Te choval, tak sa smútok zmení na hnev, ktorý koniec koncov aj tak vyprchá. Zaslúžiš si lásku a uznanie a aj to dostaneš, ale ne od Tvojho aktuálneho priateľa. Big up, drž sa!