Vrodena toxoplazmoza

Príspevok v téme: Vrodena toxoplazmoza
alexandraaaa

mam vrodenu toxoplazmozu,nakazila som sa nou ked ma mamina cakala ... a bola som na to uz v 14 v nemocnici bo sa mi to prejavilo na ocku ... nevidela som na neho mala som tam taku ruzovu skvrnu a brala som vela liekov.Doktori povedali ze opat o 14 rokov sa mi moze prejavit ...proste ze to mam vrodene a musim s tym zit ...lieky mi to utisili a zatial neviem ani ze take nieco mam .... no ale moja otazka je vlastne taka .... Cakam babo som v 32 tt ... voci toxoplazmoze som odolna (kedze ju mam uz ju asi nedostanem) ... ale vrta mi v hlave ci ju nedostane nejako moje babo v brusku.Ked ju mam vlastne vrodenu .... uz davnejsie som sa pytala doktorky ale s prepacenim koza vytreta nevedela povedat.Nemate niekto taky problem?

usiko

alexandraaaa,

je dolezite aj nepocuvat rady starych materi, kamaratok a ludi, co nemaju o toxo ziadne vedmosti, len im mamky vstiepili, ze zena, hlavne tehotna zena a macka je vrazedna kombinacia...aj ja mam par takych a tu ich fobiu z hlavy im nevyzenies.....

Najviac pripadov /80 percent/nakazenia toxo je z tepelne nespracovaneho masa, napriklad ak zeny chutnaju pri vareni maso, ktore nie je celkom dovarene a bolo infikovane, potom z neumytej zeleniny a ovocia, ktore boli v kontakte s podou, kde predtym /aj ked pred rokom/ kadili macky...vela dievcat ju dostane ked sa hra v zahradke a potom ide jest bez dokladneho umytia ruk, alebo v pieskovisku...nakaz od maciek a inych zivocicho v je len 20 percent...takze nemaj strach a hlavne nieco nastuduj od spolahlivych zdrojov, a nepocuvaj rady od ludi....lebo sa zase vystrasis...tak ako ja:-))) som tak spanikarila po tom, co mi jedna znama povedala hrozne historky o toxo a mackach...potpm som sa tomu zacala venovat a uvedomila som si, ze ak si umyvas ruky po kontate s macou dokladne, tak toxo nema sancu....

Takze ak budete mat dievcatko, tak treba davat pozotr, kde sa hra, a nucit ju na umyvanie dokladne ruk, aby sju nedostala...

usiko

oxalom,

odporucam ti prestudovat si nieco o realite a chorobach, aby si pochopil/a/ ze ak uz toxo mas, uz ju neodstranis, tak isto ako ked si uz mala rubeolu, takisto ti ostali protilatky, ktore ta chrania pred tym, aby si ju znova dostala, alebo nedajboze dostala v tehotenstve a zasa by to malo zly vplzv na dieta....

teda ty o tom si vies vela, ked si myslis, ze bylinne pripravky odstrania veci, ktore sa jednak nemaju odstranovat, lebo funguju ako ochrana, a jednak ktore nevie odtranit ani veda, seriozna veda...prosim ta, chod niekam s tvojimi radami.....

Ty kokso, ja nechapem, ze v dnesnej dobe este existuje niekto, kto dokaze takto tliachat o somarinach a uz vobec neverim, ze exituje niekto, kto na to naleti!!!!!

oxalom

ak je toxoplazmoza v latentnom stave, tak to neznamená že sa nemôže hocikedy prejaviť (napr. pri oslabení imunitného systému).
Najlepšie je ju úplne odstrániť napr. bylinnými prípravkami od Dr. HULDA CLARK.

pendulum

Ahoj, myslím že ťa trochu poteším. Pri toxoplazmoze ide o antropozoonózu - chorobu prenášanú zo zvieraťa na človeka...väčšinou ju spôsobuje zle tepelne upravené mäsité jedlo alebo domáce zvieratká, dosť často mačky. Ak ju dostane žena v tehotenstve, je 1-10% šanca že sa nakazí aj dieťatko. Ak choroba nie je čerstvá - teda telo si už vytvorilo protilátky, a až vtedy dôjde k otehotneniu, pre dieťa už neexistuje žiadne nebezpečenstvo.

usiko

alexandraaaa,

ty mas uz protilatky, takze a cakas babatko, tak si na tom omnoho lepsie ako myostatne, co sme toxo nikdy nemali...totiz ty ju uz nemozes dostat a babatku ju nedas.....totiz tie parazity su v tebe ale v latentnom stave, uz nenakazia.......

keby si protilatky nemala a pocas tehu dostala toxo tak by si nakazila svoje babatko, tak ako tvoja mamka nazkazila teba..ty sa uz bat o toto nemusis....