Už zas tie zimné zmeny teplôt VON/DNU...

Príspevok v téme: Už zas tie zimné zmeny teplôt VON/DNU...
Michal_PU

Ahojte!
Neviem presne, koľko ľudí má tie isté problémy ako ja (osobne nepoznám), ale v zimných mesiacoch mám vždy nepríjemné problémy so zmenou teploty.
Začalo sa to tento týždeň, pretože sa ochladilo a preto som musel nosiť tenkú jesennú/jarnú bundu.
Stačí, keď idem po vonku a keď vstúpim do nejakej budovy - obchod, dom, úrad... - tam kde je izbová teplota, tak ma tak zleje pot, že to po mne doslova steká. Nosím potítko a to v prvom obchode úplne máčam pri utieraní tváre... Skúšal som asi všetky kombinácie ako zahriať sa vonku na príjemnú teplotu a v budove zhodiť čo sa dá, no aj tak sa to deje... Aj opačne, a asi všetko čo ma napadlo... Tak ako sa spotím za 5 minút, sa nespotím ani v lete vonku v tom horku...
Nemá niekto takéto problémy, alebo niekto kto ich už vyriešil?
Bol by som vďačný za nejakú radu, pretože ma to veľmi obmedzuje - vždy som mokrý ako myš...
Ďakujem za rady a pomoc!

andrea1111

to nie je prirodzene, to je nejaka porucha. mal by si si to dat vysetrit, ale klasicky lekar to asi nebude brat vazne, skor skus nejakeho alternativneho, napr. dr. albertovu.

Michal_PU

Adam: skúšal som, no aj tak sa to deje... ale dnes som bol na úrade a v pohode..
987: tento problém mám už veľmi dlho - cca 7 rokov a robilo mi to aj keď som mal 70kg/186cm.
Jednoducho vstúpim do budovy a je mi z toho strašné horko, ako keď otvorím dvere od sauny... Ale len v zime, v lete nemám problém a aj potenie je v norme...

AdamKrt

Skus sa napr. ochladzovat. Nosit so sebou flasu 0.5L alebo 0.75L vody. Napijes sa, klesne Ti teplota.

Alebo ak ides do budovy, daj si vetrovku dole pred vstupom.

AdamKrt

Skus sa napr. ochladzovat. Nosit so sebou flasu 0.5L alebo 0.75L vody. Napijes sa, klesne Ti teplota.

Alebo ak ides do budovy, daj si vetrovku dole pred vstupom.