Gynekolok, lekarske tajomstvo

jajkafr

Gynekologia
keďže máš 17 ku gynekológovi môžeš ísť aj sama. Ak to je normálny lekár tak pošle tvoju mamku za dvere a nebude ťa vyšetrovať pred ňou... prípadne povedz mamke že si nepraješ, aby šla s tebou do ambulancie a lekárovi povedz že si nepraješ aby mamka vedela o tvojom zdravotnom stave a o tom, že nie si panna. Lekár je chránený lekárkym tajomstvom čiže nesmie povedať nikomu o tom čo si mu povedala na ambulancii alebo čo zistil pri vyšetrení a už vôbec nie vtedy ak si to pacient nepraje...

.....

No, to máš prúser...ak tvoja mama spraví pred lekárom komédiu, že ťa niekto zviedol,oblbol, len aby mohol mať s tebou sex a podobné somariny..a ona je chúda mama, ktorá sa o teba bojí, lekár je to môže prezradiť (sú aj taký). Ale mna by zaujímalo o čo ide..tvoj priateľ je nejaký čudák alebo grázel? Prečo tvoja mama má taký odpor? Inak v dnešnej dobe (a aj v dobe starých materí) je normálne mať sex v 17 tich.
Moja rada: ak vieš, ku ktorému lekárovi chce tvoja mama ísť, zájdi tam skôr a vysvetli okolnosti. Lekár ťa podľa mňa pochopí.....ak je ovšam normálny. Inak ma veľmi zaujíma, ako to dopadne. A nestraší ťa tvoja mamka len preto, aby si sa zľala, myslí to vážne? Ja mať dcéru, tak by som to v živote nespravila.

jajka001_

Adam, iste, ale tak snad by bola dost rozummna aby vedela, ze pri sexe s novou znamostou treba byť opatrný. určite by som za nou nebehala s kondomami :))
Zlatko, nezabudni si desiatu do školy, a pribalila som ti aj kondom :)

AdamKrt

jajka001_:

ja by som bol radsej v podobnom pripade, kebyze pouziva i nejaku inu ochranu - napr. kondom. Nemusi chytit len tehotenstvo, ale i nejaku pohlavnu chorobu...

jajka001_

keby som vedela ze moja neplnoleta dcera sexuje - co je samozrejme uplne normalne - tak by som tiez kludnejsie spavala ak by som vedela ze uziva hak.

xyxyz

janab tak to je strasne zodpovedne od mamy, ked by chcela aby jej decko uzivalo silou mocou hak...hak nie je sranda a uprimne, nechcela by som mat taku mamu, ktora by ma do toho nasilu tlacila..pretoze aj hak moze velmi uskodit a v 17 je este dievca vo vyvine...nemam nic proti hak ale taku mamu by som mat nechcela..chvalabohu ze ta moja je normalna

janab

A prečo chce robiť prievan tvoja matka?..17 rokov je už dosť na sex, nie?..Tvoja mamka kde žije?..nech bude rada, že si dávaš pri tom sexe pozor (že nie si tehotná...) a že nedroguješ, nepiješ...čo ešte chce?..mala by tam s tebou ísť a s tým, že aby ti ten doki predpísal HAK...a bude kľud a pokoj..

akinom007

No nemal by to povedat je to lekarske tajomstvo zial vela lekarov to povie ako pisala xyxyz. Nemalo by to tak byt ale viem ze ano

xyxyz

sice by nemal informovat, ale kedze vela lekarov je dost poboznych (poznam aj takych, bohuzial-a velmi nepodporuju sex pod 18-19 rokov), tak ti to z radostou mame vyklopia...ved co mu hrozi?jasne ze ked prezradi lekarske tajomstvo o 17 rocnej babe a este aj jej vlastnej mame, tak asi predpoklada, ze na neho nepoda staznost...ved ktora 17 rocna by podavala staznost na neviem aku lekarsku komoru alebo nejaky urad...

:)

ukludni sa, nic sa nestane. pod zakonom nie si. sexu je u nas povoleny od 15. roku zivota. a ziaden lekar od tohto veku tvojej mame nemoze povedat, ci si panna ci nie. dokonca ani o tom, ci si tehotna ju nemusi informovat. nie ze nemusi, nemal by. takze klud :)som si tym stopercentne ista.