Panický strach z nočných motýľov

Príspevok v téme: Panický strach z nočných motýľov
STRACH

mám 21 rokov, ale mám panický strach z nočných motýľov. vždy, ked niekde nejakého vidím, tak sa celá rozstrasiem od strachu, že ku mne priletí, že si na mňa sadne alebo že sa ma dokonca dotkne. Keď ich vidím v noci v kúpelni a nemá ich kto doma odohnať, tak sa normálne rozplačem, lebo sa "nemôžem" osprchovať. Raz, keď som vyšla von z vane, jeden pri mne preletel a čuchol sa o mňa. Som sa rozplakala od strachu a znovu som šla pod sprchu. Viem, že to nie je normálne, každý ma má za blázna, ale ja neviem čo s tým mám robiť... proste mám strach, ani neviem prečo...

beskyd

ja to mam podobne s mravcami, takze v podstate chapem... aj ked kazdy sa z toho smeje, sice som kvoli nim este nereval ale ten desivy neprijemny pocit si asi viem predstavit.. no ale na nocne motyle funguje lampa na ktorej nie je zakryta ziarovka, hehe, tie motyle su strasne sproste, mne vzdy kazdy sadol na ziarovku na lampe a spalil sa, aj tu mam taku peknu zbierku uz, sa toho nazromazdilo za cele leto.., aj by som to mohol uz dakde vyhodit:))..len je z toho strasny smrad ked sa palia povedzme traja naraz, asi ako ked hori telka alebo komp:))

jajka001_

nechcem byt hnusna ale...preco ich nezabijes? totiz, ja by som ich nechala tak ale ked sa ich bojis? ale asi to nejde vsak...no, panicky strach, to je nieco co sa neda ovladat rozumom. to mas ako strach z pavukov, aj z tych najmensich. mozno si mala nejaky blby zazitok ako dieta. skus ten strach premoct, ved, ono ti to nic nespravi, vobec nic. nie je to tak ze sa ti to len hnusi? tie nocne motyle nechavaju taky poprasok, niektore.
tak ci tak, co uz ale pozor aby si si kvoli tomu neublizila, vies pocula som o jednom co mal taky strach z pavuka, malickeho pavucika, ze skoro vyskocil z iduceho auta. tak skus sa prekonat a ukludnit sa ked ho vidis.