Problém so spolužiakmi.

Príspevok v téme: Problém so spolužiakmi.
Dorka_malá

Mám 15, som šiestačka na osemročnom gymnáziu a mám tam jeden problém so spolužiakmi.
Vždy som bola veselá, či v škole alebo doma. No nikdy som nemala som nemala v škole veľa kamarátom, iba jednu, najlepšiu kamarátku, ktorej som verila a verím aj dodnes, ale tá odišla na iné gymnázium, pretože chcela študovať iný jazyk. Minulý rok bez nej bol celkom v pohode, dalo sa to vydržať, vždy sa niekto so mnou bavil, no nemala som skutočných kamarátov (v triede). No tento rok je to ako na nevydržanie.. A asi jediný problém je.. Že naša triedna profesorka je moja rodina.. A všetci moji drahí spolužiaci si myslia, že keď ich za niečo vyhreší, alebo si proste urobia nejaký prúser, vždy som všetko vykecala ja.. Proste je pravda, že keď sa ma triedna niečo spýtala, tak som jej sem-tam niečo povedala, ale určite nie typu "vtedy, tam a tí sa ožali" to určite nie! No oni si myslia, že o nich tieto veci rozširujem.. Vraj len kvôli mne sú zlá trieda a keby som tam ja nebola, tak sú super trieda, ktorá by vždy držala spolu. Lebo vraj, keby niekto iný z našej triedy bol na mojom mieste, tak by určite nič nikdy nikomu nehovoril, ale ja keď som aj hovorila, nemyslela som to zle, hovorila som to len a len preto, lebo som chcela, aby taký neboli.. Aby nerobili to, čo by ich neskôr mohlo mrzieť.. Ja som síce nikdy v živote nepila ani kvapku alkoholu a nedržala v ruke cigaretu. A oni si preto myslia, že som "svätá" či čo.. Ale ja len nechcem, aby si kazili život.. Ja neviem, či pijú, to som ani nikdy nehovorila.. Ale viem, že zopár z nich fajčí.. No trieda ich videla SAMA..
..Teraz boli spolu skoro celá trieda niekde v reštike, alebo niekde si sadnúť, všetci boli pozvaní cez FaceBook, no ja som si pozvánku nenašla, iba jedna spolužiačka sa ma pýtala, či idem.. No ja som povedala, že nie.. Ja si jednoducho nemám, čo s nimi povedať.. A tak, keď som nebola oni to dokonale využili a ohovárali ma.. Vraj aké veci ja o nich rozširujem a už som si našla správu o jednej spolužiačky, že čo som o nej hovorila.. A to, čo bolo v tej správe pravda vôbec nebola!! Nikdy by som o nej nič také nehovorila, ona bola vždy jedna s tých, ku ktorým som mala najbližšie... Proste hrozne sa bojím ako do tej triedy vstúpim.. Nikto ma tam nepodrží.. Iba škaredé pohľady..
Ja naozaj neviem, čo mám robiť, je to naozaj hrozná predstava, byť v našej triede ešte skoro 3 roky a bez akého koľvek kamaráta.. Prosím Vás KOHOKOĽVEK, pomôžte mi, ako mám s nimi vychádzať, aby sa vťah medzi mnou a spolužiakmi aspoň o štipku zlepšil.. Ďakujem všetkým. :-*

Dorka-malá

Bibi123 : Je pravda, že sem - tam som povedala niečo, čo som nemala. Ja uznávam svoje chyby, ale proste ja som sa im aj ospravedlnila, aspoň tým, čo sa so mnou "bavia". A teraz už dosť dlho teda nič nehovorím, som ticho a nechám to tak, ale proste trieda im vyčíta, že fajčia, pijú a pod.. Ale to som jej ja nehovorila.. Ale oni si to len myslia.. Ja si neviem pomôcť.. A vysvetliť si to nedajú..
..A vyberám si "fight" pretože ja rada bojujem a nepríjmám prehru bez boja ! Pretože ja nebudem cestovať do 30 km vzdialeného mesta na další gympel..

Soffa : Máš pravdu, triedna je rodina, tak.. Už ja nemôžem byť súčasťou kolektívu.. No čo už, život je už raz taký... ;-) Ale ja sa s tým už nejak vyrovnám..

..Ďakujem Vám všetkým za pomoc. Vážim si to. :-)

Dorka-malá

Bibi123 : Je pravda, že sem - tam som povedala niečo, čo som nemala. Ja uznávam svoje chyby, ale proste ja som sa im aj ospravedlnila, aspoň tým, čo sa so mnou "bavia". A teraz už dosť dlho teda nič nehovorím, som ticho a nechám to tak, ale proste trieda im vyčíta, že fajčia, pijú a pod.. Ale to som jej ja nehovorila.. Ale oni si to len myslia.. Ja si neviem pomôcť.. A vysvetliť si to nedajú..
..A vyberám si "fight" pretože ja rada bojujem a nepríjmám prehru bez boja ! Pretože ja nebudem cestovať do 30 km vzdialeného mesta na další gympel..

Soffa : Máš pravdu, triedna je rodina, tak.. Už ja nemôžem byť súčasťou kolektívu.. No čo už, život je už raz taký... ;-) Ale ja sa s tým už nejak vyrovnám..

..Ďakujem Vám všetkým za pomoc. Vážim si to. :-)

Dorka-malá

Silno súhlasím. :D Ja si zo seba viem robiť srandu, ale v triede som úplne iná, ako doma.. Alebo vonku s kamarátkami. Proste ja aj pri testoch alebo odpovediach mám strašné stresy, hlavne tea rpi odpovediach, pretože oni sa všetci na mňa pozerajú a viem, že mi želajú len jedno.. Päťku.. Už aj mnohé profesorky si to všimli, že som mnou ostatný spolužiaci nevychádzajú.. Ale no. Čo už.. Nedá sa nič robiť, len si žiť svoj život..

soffa

realita-uz len to ze triedna je rodina,tak ta nevezmu medzi seba,lebo ti neveria.je to bohuzial pravda...ale k veci,kasli na nich,nestoj o takzvanych priatelov,ked sa ta nevedia zastat.musis len vydrzat....

bibi123

fight or fly-bojuj alebo utec(ulet)musis to prijat ako fakt, ze clovek sa napr. v skole nemoze pretlkat sam, nejde o to, ze sa nemas s kym rozpravat, ale ked si napr. chora, aby si si mala od koho poziciat zosity, ked nebudes nieco chapat, aby Ti pomohli, ked budes odpovedat, aby Ti nasepkali... Mlade dievcata su take, ze povedia aj to, co nevedia;O) takze na Tvojom mieste by som uz nic nehovorila triednej, nestaraj sa do druhych, ked fajcia, piju, blicuju, tak nech to robia, je to ich zivot, hlavne na nich nezaluj, lebo Ta nebudu mat radi a budu Ta ohovarat. Ako trieda musite vystupovat ako kolektiv a tajomstva musia zostat v nom a nie ich rozsirovat... druha moznost je uletiet-ist do dalsej triedy, skoly, zacat odznova s novym stitom a poucit sa, ze nemas zalovat, ohovarat, tajomstva si drzat pre seba...

AdamKrt

Ked sa naucis robit si svandu zo seba a svojich chyb, tak sa budu smiat na tom, ako si robis zo seba svandu a nie na Tvojich chybach a onedlho ich omrzi aj to a uz ak niekto aj trepne nieco na Tvoju adresu, budu vediet, ze Ty mu to odpalkujes 2x viac a kazdeho to prestane bavit smiat sa Ti.

Smiech odzbrojuje ;-)

Dorka-malá

AdamKrt : Ďakujem veľmi pekne za radu. To je asi jediné, čo viem na 100 000 000% - že nikdy nechcem začať piť, ani fajčiť, mne je takto dobre, len proste je strašné cítiť sa takto v triede, kde ma nikto nepodrží, keď niečo neviem.. Proste keď náhodou poviem nejakú hlúposť pri odpovedi, vždy sa z toho veľmi tešili a smiali sami do tváre a robia tu stále.. Je to hrozné.. Ale máš pravdu !! Musím byť silná. a žiť si svoj vlastný život.
Naozaj veľmi pekne ďakujem za radu. Veľmi si to vážim, že na mňa nekašlú všetci.. :-)

AdamKrt

Vydrz to. Povedz si, ze skonci skola a nikoho z nich uz nikdy vidiet nemusis. Priatelov si hladaj Ty sama, mimo okruh skoly.

To, ze nezdielate rovnake hodnoty je v pohode. Hlavne sa drz svojich zasad a skus sa naucit troche flegmatizmu.

Tiez som na skole nepil a nevyzival sa v ziadnych zrazoch. Na rovinu som im povedal, ze ja na to nie som, mna to nezaujima, neni to pre mna zabava a alkohol mi nechuti.

Organizuj si zivot sama a nie, aby Ti to urcovala nejaka moda, ci trieda.