Prosím, chcem sa zmeniť..ale neviem ako ďalej

Príspevok v téme: Prosím, chcem sa zmeniť..ale neviem ako ďalej
nešťastna

Chcem sa strašne zmeniť..Chcem začať žiť odznova a byť úplne iný, nový človek. Strašne sa trápim, nemám nato ani nejaký zdravotný alebo vážny dôvod.. Neviem čo sa to somnou deje, mám stále chuť plakať, rozplačem sa len tak, bezdôvodne..a páči sa mi to.. Chvíľu zažívam dobrú náladu, kedy začínam veriť že sa mením, fakt chvíľku si dokážem navodiť pocit (alebo sa naozaj teším) zo života, ale hneď potom mi klesne nálada na bod mrazu. Proste takto je to už stále. Každý deň sa mi zdá rovnaký, bez väčšieho zmyslu, nedokážem sa z ničoho dlhšie tešiť ako kedysi. Chcem sa z toho dostať a úprimne sa zmneiť, ale ako, keď ani nedokážem nájsť niečo, čo by ma bavilo. Všetko je len chvíľkové a hneď ma omrzí. MOžno sa len bojím ísť do niečoho nového a vzdať sa tej pohodlnosti, monotonnosti a nechutnej rutiny. Je to ako blúdny kruh. Ráno sa snažím byť v pohode, akoby som začala odznova, no ochvlku je vsetko nazad v starych kolajach. neustale sa pre vsetko trapim. aj pre uplne malichernosti. cez tyzden, ked mam skolu to este nejako zvladam ale hned ako pride vikend, nastane nicnerobenie, nuda a zase o vsetkom rozmyslam..precitala som kopec knih ohladom psychiky, myslenia, pozitivneho myslenia a vsetko okolo..ja to proste nedoakzem, mysliet pozitivne, pripada mi to akoby som klamala vlastnu dusu, je to vsetko na prt..a myslim ze mi to robi este horsie ked si tieto veci uveodmujem. a to mam len 17 rokov. este k tomu sa neviem rozhodovat..a to vobec.. strasne nad vsetkym pridlho uvazujem a pritom su to uplne blbosti.. niekedy uvazujem nad smrtou, a zivot mi je uplne lahostajny.. viem, ja viem...prosím Boha o pomoc

Hospi

Odporúčam ti pozrieť si film "Pokojný bojovník" alebo prečítať knihu "Cesta pokojného bojovníka" :) táto kniha a film ma zmenili k lepšiemu, posunuli k lepším výsledkom a k väčšej radosti z prítomného momentu :) nezabudni život má 3 pravidlá, veľmi užitočné pravidlá
paradox - život je záhadou, nesnaž sa ho ani pochopiť
humor - smej sa sama sebe, je to sila nadovšetko
zmena - nikdy nič nieje rovnaké

astasia

Prosím Boha o pomoc pri doriešení problémov s úverom, aby boli veci dotiahnuté pozitívne a aby som už nemusela mať strach z negatívneho vývoja situácie. Zároveň prosím o osvietenie Duchom Svätým, aby ma v budúcnosti vystríhal pred nesprávnymi krokmi v osobnom aj pracovnom živote. Nech mi Pán dá silu.

odporucam

Odporucam pozriet si film The secret cize tajomstvo...Vyborny dokumentarny film na zamyslenie..Mosno ti to doda silu dalej zit a pokracovat :)

Igorko35555

Kup si psika =) zacni s nim behavat a hrat sa s nim a zabudnes na vsetko =)ja mam tiez problem tiez som nekeddy v takom bludnom kruhu ze toto mi je a pozorujem vsetko co poviem kazdy pohyb atd,teraz uz mavam len take zachvaty z nicoho nic... neviem preco

ivkaivka

nestastna...skratka prestan byt nestastna :) ja viem ze "to sa povie" lenze ked som citala tvoj prispevok akoby som citala o sebe pred nejakym casom. Nic ma nebavilo, vsetko bolo sedive, jednotvarne, bola som letargicka, X veci som zacala ale pri nicom som dlho nevydrzala a tiez som stale rozmyslala preco ja som taka a vsetci ostatni su stale veseli a bla bla...az som pochopila, ze to ci je clovek stastny alebo nie je len jeho volba. Nikto nie je stale stastny ale musis vediet co ta motivuje, co ti robi radost a ked citis, ze na teba zase ide ta letargia tak si pustit nejaku veselu pesnicku, ist si kupit zmrzlinu, zavolat kamoske...cokolvek, lebo jedina vec co ti naozaj nepomoze je zostat sediet na zadku a rozmyslat nad mizeriou zivota. To cvicenie co pisala janab je velmi dobry napad, mne velmi pomaha pohyb, neboj sa novych aktivit, stretavat novych ludi a hlavne sa netrap nad hlupostami, ked nieco nevyjde na prvy krat tak co uz, svet je stale plny uzasnych veci co na teba cakaju kazdy den. Ale to vies urcite aj sama :) Drzim palce

janab

labilná psychika. Možno by bolo dobré začať cvičiť, aby sa ti vyplavovali z tela endorfíny (hormony šťastia), proste niečo robiť, aby si nemyslela stále na svoj duševný stav. Treba sa venovať po škole tomu, čo ťa baví. Náladovosť je aj psych. porucha, takže ak by si išla k psychologičke, tak určite ti dá nejaké lieky, ale z tých budeš len letargická, takže treba si najprv pomôcť sama. Vraj je dobrá aj čokoláda, niečo skús so sebou robiť a ak to neprestane, tak to treba liečiť.

nešťastna

Ahoj Adam,dakujem za tvoje vyjadrenie, mozno k tomu len musim dospiet.. fakt neviem co ma trapi, ale dakujem ti moc..:-)

AdamKrt

Skus akceptovat fakty ake su a nestresovat sa z toho. S cim mas vobec problem ? Pretoze jedine co vidim je, ze si ten problem robis sama. Potrebujes realne problemy, aby si prestala riesit hluposti.