Ako bojovať v práci s intrigami?

Príspevok v téme: Ako bojovať v práci s intrigami?
Vera2484

Ahojte, mám otázku ktorá nesúvisí so zdravím ale časom možno začne s mojou psychikou...
Minulého roku som skončila vysokú školu a nastúpila som do mojej prvej práce ako vedúci.. Mám pod sebou asi cca 50 ľudí.. na začiatku to vyzeralo celkom v pohode, no postupom času zisťujem, že je to veľmi ťažký kolektív... samé intrigy, ohováranie, pokrytectvo.. Najväčšie intrigy tam však robí jedna 50 ročná pani s ktorou som mala nedávno konflikt už aj ja a tak som sa stala terčom jej ohovárania...
chcem sa preto spýtať ako reagovať v práci na takéto niečo? mám sa obrátiť na môjho nadriadeného alebo ako postupovať v tomto alebo podobnom prípade?... ďakujem Veronika...

lienocka2808

ja tomu rozumiem preco sa to deje. Ale ja by som to cloveku nemohla takto povedat. že nieco nebudes robit, alebo nepaci sa ti?? tak dovidenia.
je vela sposobov ako jednat s ludmi.
Niekde som citala nasledujuce:
Riaditel velkej tovarne v ktorej bol prísny zákaz fajcenia nacapal svojich podriadenych fajcit. Je vela sposobov co mohol spravit a dosiahol by rovnaky ucinok. Mohol im znizit odmeny, mohol im dat pokarhanie, podmienecnu vypoved, mohol ich pokarhat. Lenze on vytiahol z vrecka cigarety, kazdemu chlapovi ponukol a dorazne im povedal, ze nech si zapalia az mimo arealu a mal odvtedy pokoj.
co z toho vyplyva? ze dosiahol svoje bez toho aby ho ludia znenavideli.

xy:)

s intrigami musi clovek bojovat cely zivot mam pocit. ale mas jednu vyhodu oproti nim: si ich veduca. sustred sa na pracu, za to si platena, viac ta trapit nemusi. vzdy ta bude niekto ohovarat, to uz tak byva.

Slobodna

lienocka2808 nie je to realita, kvôli správaniu k ľuďom ale je to realita preto, pretože na trhu práce výrazne prevyšuje dopyt nad ponukou.

jaska

Vera2484, presne ako tu bolo spomenute - toto mas na kazdom pracovisku. Ja by som tiez vedela rozpravat :) Tiez si nemyslim, ze si tu pracu nemala vziat. Preco?? Za to, ze si mlada? No a? Ak mas na to kvalifikaciu a schopnosti preco by nie ...
Ono problem je v tom, ze je to tvoja prva praca, nemas este vela skusenosti ako to chodi v kolektivoch na pracovisku. Casom sa otukas a zvyknes si. Neriesila by som to nijako. Rob si svoju pracu a hotovo. Proste to chce len cas, inak sa to riesit neda.

lienocka2808

áno viem, je to realita, aj v mojej bývalej práci sa tak k ludom správali, že ok nepodpises znizenie platu-dovidenia, nebudes robit nadcas zadaro-dovidenia. Ale aj ked to je bohuzial realita, tak s nou nesúhlasím.
No ja by som sa s danou pani najprv porozpravala, uplne normalne bez nejakych vyhrazok skor byt milá, vtedy si zvykne dost ludí uvedomit, ze huup ONA NIEJE AZ TAKA ZLA, to mne zabralo v praxi (ale samozrejme najdu sa aj tvrdohlaví jedinci) ktorym slusny dohovor nestaci a potom by som postupovala podla rad bibi.
K tomu, ze som napisala "zavistlivy" prispevok iba dodam, clovek aby mohol niekomu pomoct pripadne poradit, musi vediet kde je problem. A ja ho vidim prave v tomto, že Vera nema skusenosti s riadenim a hlavne tak velkeho kolektivu ako 50ludi nepochybne je.Tu maju problemy aj ludia s praxou. A urcite jej nezavidim ved aj co by som zavidela, tie problemy co tam ma?

0vecka

suhlasim s bibi ze proste ak su to tvoji podriadeni tak k nim urcite nebud mila ak ta ohovaraju ... si zober ako to bolo na strednej alebo zakladnej skole ... tam ucitelky ktore boli mile boli vecsinou brane ako hovno na palici ... je normalka ze dvaju pokarhania za nerespektovanie nadriadeneho ...

a zase si nemyslim ze tu pracu nemala brat.... ked jej tu pracu dali tak asi vedeli co robia.. a to ze ma problemy je jasne saq s tym nema bohatu prax...

Slobodna

To nie je vyhrážanie ale realita :)
lienocka2808 ty už prosím ťa nerieš závistlivo to, že absolventka VŠ získala vedúce miesto, ale navrhni nejaké rady k veci :)

lienocka2808

slobodna prave ukazala ako "spravne" jednat s ludmi. " nepaci sa ti dovidenia na tvoje miesto caka dalsich 100 ludi" to je typicka veticka tzv. sefov, ktori ani nemaju ponatia s vedenim nejakeho kolektivu a namiesto riesenia nejakeho problemu sa proste vyhrazaju.
Este tu extistuje nieco ako prirodzena autorita, ktoru podla mna niekto kto vyjde zo skoly nema, ked sefuje ludom starsim od seba, ktori uz pracuju mozno niekolko rokov vo firme.

:))))

V prvom rade by si sa nemala zaoberat intrigami,z jedneho prosteho dovodu-ty sa musis chovat k ludom/jednotlivcom/podla toho ako pracuju.A v ziadnom pripade nepocuvat intrigi-ked niekto niekoho ohovara.A tvoj pripad s tou pani-ak si si na 100% ista ze nieco ma na teba-zavolat si ju na kobercek a porozpravat sa s nou medzi 4ocami-ak nepomoze a bude v tom dalej pokracovat-riesit to dalej-inym sposobom a uz ukazat ze to myslis vazne.
Je tazke radit-a nie to este byt na tvojom mieste-ale viem ake to je-pracovala som s ludmi-viem coho su schopny.

Slobodna

Hlavne by ľudia mali pochopiť, že šéf je šéf, je to človek, ktorý im dáva prácu a mali by si ho vážiť, nech je to ktokoľvek. Ak sa to niekomu nepáči, prosím tam sú dvere, na jeho miesto čaká ďalších min.100 ľudí. Ak niekto preukáže strach, ľudia sa toho hneď chytia.