Zlé známky, budúcnosť, zamestnanie...

školaaaaa

bibi123: tak na tej nasej sa snazia práveze co najviac vyhodit :D teda aspon pár jedincov sa o to snazi a aj im to dobre ide
lost: tak ja som asi tá vynimka čo neni zadrhnutá za peniazmi :D, pretoze z mojho vysnívaneho povolania isto nezbohatnem :) jedine ze by som kradla a podvádzala :D

bibi123

lost-presne preto by aj boli dobre cistky, urcita uroven vedomosti, ak ich nemas tak papaaa...
dnes to funguje tak, ze ucitelia sa snazia za kazdu cenu udrzat studentov na fakultach, lebo by prisli o dotaciu zo strany skoly...
takze VS ma aj ten clovek, co by ju pred 20rokmi neziskal ani vo sne...

lost

Ale ake "dokonale" to cele je :)

Spolocnost potrebuje takmer kazdeho, napr, aj vzdelaneho, aj menej vzdelaneho, pretoze ti riaditelia by nemali koho / co riaditelovat a tak :D

Alebo bohati potrebuju chudobnych a mozno aj opacne..

lenze dnes chce byt takmer kazdy bohaty a tak to bude narocne dosiahnut (pre ckazdeho) :D

bibi123

zuzic-ak by sa hlasil na poziciu, ktora predpisuje vo vnutornom poriadku organizacie mat titul, tak by bez titulu neobstal+titul Ta posuva na vyssie pozicie mzdovych tabuliek, ale samozrejme aj niektori ludia bez titulu sa stali uspesnymi, najma podnikatelmi, ponukajucimi jednoduche sluzby... Napr. ako predajca, poistovak, mozes zarabat mesacne 10 000-e eur, ak mas "hubu" a nemusis mat ani titul..
školaaaaa-ano, s bodom 2 velmi suhlasim. Vela ludi ide studovat to, co ich akoze bavi-historiu, latincinu a ostatne pavedy, s ktorymi sa na trhu prace neda uplatnit..
k bodu 3-VS je nieco uplne ine ako stredna skola, takze ked ides napr. z gympla, OA tak sa neda objektivne posudit, ci mas alebo nemas schopnosti dostudovat-tieto prirodzene selekcie sa robia az v skole, my sme v kruzku koncili len 11 a tie slabe kusy-zvacsa lenivi:O))) sa na to vykaslali, alebo nespravili skusky...
4, ale ta, co chce byt kadernickou, nejde na gympel, ale na ucnovku, ved to je v poriadku, stale budeme potrebovat aj tych menej vzdelanych... napr. ucnovky-kozmeticiek, kadernicok su fantasticky zamerane na prax...

mne islo o to, ze ten, kto chce ist na VS, ma ist na gymnazium, aby neskoncil zle, lebo bude mat vedomosti z kazdeho rozku trosku:O) a nie poriadne, aby sa mal cim uzivit...

školaaaaa

zuzic: suhlasim s tebov, ide to od osobnosti nie od titulu, lebo ak ma niekto titul a je utahnutý tak mu je na.... ten titul potom o nom len hovori že jedine co vie je ucit sa z knih, ale do praxe je neschopny

zuzic

kamarat nema titul, ma len maturitu na gympli a ma zamestnanie fakt dobre, zaraba velmi slusne. je typ ktory sa presadi vsade jendoucho taka povaha neviem to popisat, vsetko mu ide a co nejde zahra ze to tak malo byt, ukeca aj mrtveho...najviac zavisi od vnutornych schopnosti ktore nemozeme ovplyvnit az potom od titulu

školaaaaa

bibi123 : sak ja som tým vsetkym chcela len povedat že 1,nestači mat len titul, ale treba sa vediet presadit, lebo je uz vela ludi co ma titul!!!2, a ze je aj dolezite v akom odbore, lebo nie vo vsetkom sa da lahko uplatnit...3, že kazdy ma zvážit svoje schopnosti načo naozaj má 4, nie kazdy potom tuži, niekoho naplna byt napr. kaderníčkou

bibi123

školaaaaa-omyl, praveze ked nemas titul, tak sa s Tebou nikto nebavi, pokial si samozrejme nepodavas zivotopis v Tescu. VS dava zaruku bud. zamestnavatelovi urcitych schopnosti, vlastnosti-ze si cielavedomy, ochotny na sebe pracovat, vytrvaly, nevzdavas sa, nerobi Ti problem naucit sa nove veci, si inteligentny, ovladas cudzi jazyk, pracu s PC... ak sa vies predat a je Tvojim cielom nieco dosiahnut, tak nepotrebujes ani tu 2-rocnu prax, aby spravili vynimku... Ide len o to, ako sa na danom pohovore odsebaprezentujes... Uz som tu raz pisala, ze ked som bola raz na pracovnom pohovore v lete-moji konkurenti dosli v tielkach, trickach, bermudach, kratkych sukniach, teniskach, zabkach,... ja som dosla v kostyme a lodickach a samozrejme, ze nemali pri mne sancu a to som este neotvorila usta a nevytiahla zivotopis... Preto je tolko nezamestnanych, lebo vacsina ani nema zaujem pracovat a ak hej, tak chce kazdy len vela zarobit za malo cinnosti a nie je nikto nic ochotny spravit navyse, dokonca Slovac len rozmysla, ako okradne zamestnavata alebo ako sa len zasije, aby miesto prace mohol byt na fb:O))))
samozrejme, riaditelom nemoze byt kazdy a tiez potrebujeme ludi, ktori nam opravia pracku, postavia dom, predaju potraviny, budu ucit nase deti, uzavru nam poistku...