Bordove zilky * velmi mastna plet + korektor = KATASTROFA

Príspevok v téme: Bordove zilky * velmi mastna plet + korektor = KATASTROFA
zufala

Mam 15 rokov a od narodenia po bokoch nosa dobordova popraskane zilky. Malu nadej som vkladala do lasera, co mi vsak rodicia zamietli,lebo by to povazovali za vyhodene peniaze(pritom obaja zarabaju dost). Strasne sa preto trapim, uz niekolko rokov sa snazim zakryvat zilky(ci vlastne ziliska-su dost hrube a vyrazne) korektormi...a tu je moj problem-prave oblast nosa, ktoru tak nutne potrebujem kazdy den zamaskovat aby som mohla vyjst medzi ludi, sa mi hrozne masti. Obcas moja tvar aj cez vikend(ked je bez akychkolvek krycich prostriedkov) vyzera akoby som sa natrela bravcovou mastou-ale len T-zona. Prave ten nos-ked ho zamaskujem korektorom-uz po hodine(s pouzitim pudra po dvoch) robi problemy. Kedze je vzdy velmi rychlo mastny, korektor a sa zmiesa s koznym mazom a stmavne+vyzera ako nejaka zla pasta. Som z toho na prasky-mam na vyber, bud chodit v skole kazdu prestavku na WC pudrovat(mam sypky transparentny puder so stetcom, takze je to vzdy otravna procedura-zotriet mastnu vrstvu korektora, naniest novu a napudrovat)alebo chodit ako ohyzd. Som alergicka na pohlady inych ludi, lebo viem ze vidia to cudo na mojom nose-neda sa to prehliadnut. Som jednoducho zufala a nedrzi na mne ziaden make-up(mam s nimi zle skusenosti)-inac make-upy aj korektory ako take nemozem vystat, ale nemam na vyber. Bola som u koznej a ta mi prepisala Zineryt, kedze som mala bujne akne na cele(vraj to ma potlacovat aj tvorbu kozneho mazu,mne to vsak ucinkuje len na vyrazky-chvalabohu-ale mastna som sustavne).Chcem sa spytat ktory korektor v co najsvetlejsom prevedeni by ste mi poradili-taky co aj nieco vydrzi a aspon ako-tak prekryje. Pocula som o nejakom Pansticku od MaxFactoru, ale vraj stoji az okolo 400Sk. Popripade mozem v lekarni najst nieco na vyraznejsie potlacenie tvorby mastnoty? Po obycajnom cistiacom gele mam uz o 30 min mastnu T-zonu. Dakujem

veronikaa

zilky na tvari sa daju odstranit aj elektrickou ihlou, je to zevraj lacnejsie ale je to bolestivejsie.nemyslim si, ze su to ale zbytocne vyhodene peniaze.pekne sa o tom porozpravaj s maminou este raz a zdorazni jej ako sa kvoli tomu zle citis.a vyber si dermatokozmetiku s dobrymi referenciami..po vysetreni ti budu vediet povedat ci sa to da v tvojom pripade. a k tomu laseru-najprv sa zvykne robit kusok aby sa zistilo ako na to reagujes a ci sa oplati urobit viac.teda aspon mne tak robili v Ustave lekarskej kozmetiky v Bratislave, ale ja som mala na stehnach rozsirene cievky.

amalkarozalka

Mastna plet ,jasny priznak puberty.Da sa tomu predchadzat .Plet cistit ,tinizovat a nezabudnut i hydratovat !!! i ked sa to nezda ,ze to plet potrebuje,ale najlepsie matnymi pripravkami .Vol si kozmetiku s matnym ucinkom ,cely sed.Penu na mastnu plet,alebo gel na mastnu plet,tonikum na mastnu plet ,hydratacnu emulziu s matnym ucinkom ,a je aj puder taky biely..NApriklad dobry sed je v Avone,ten zeleny.A preudrovat ...Mastni sa preto,lebo mas Ph pleti totalne narusene ,nejec velmi slane,alebo mastne ,viac zeleniny a nebabri si do pleti ...A na tie zilka ,jestvuju i kremy ako ich zmiernit .Uz som pocula normalne o kreme na cievne zilky.Ale laserom by si si to odstranila na trvalo ...a nieje taky drahy,neviem kolko mas rokov .Ak ta to tak sere ,nasetri si a chod sama ,bez toho aby to tvoji fotrovci vedeli ,ked ta nevedia pochopit ...

makra

mne robi dobre pletova voda garnier (modra), kompaktny puder od rimmelu "state matte" - nanasa sa labutienkou, takze je to menej problematicke, mam ho v kabelke a parkrat za den si prepudrujem celo a nos a este je dobry penovy make-up na mastnu plet, vydrzi dlhsie, myslim, ze je tiez od rimmelu (ten co mam ja), stoji 200 korun, vyzera sice maly, ale dlho vydrzi, staci ho naniest len troska a dobre kryje...no a cez leto, ked je to katastrofa mi pomahaju obrusky z avonu, ktore odsavaju prebytocnu mastnotu...nechcem robit reklamu, chcem len pomoct a toto su moje skusenosti, kedze viem, ake to je neprijemne, citit sa ako slanina...