Operovať či neoperovať šedy zakal?

Príspevok v téme: Operovať či neoperovať šedy zakal?
Dada252

Neviem či mam isť na operáciu šedého zakalu. Očný chirurg mi vravel že ak chcem môžem isť alebo možem počkať kym sa to zhorši, lebo zhoršovať sa to bude vravel. Len sa bojim ako budem vidieť po operácii, teraz ak si dam okuliare je to v pohode, vidim iba akoby cez jemnu hmlu nie je to take zle, A vravel že budem vidieť do dialky ale na blýzko bude,m potrebovať aj tak okuliare. Myslite že budem vidieť na blýzko horšie ako teraz ? ASlebo prinajhoršom budem vidie na blýzko rovnako a zlepši sa mi videnie iba do diaľky? No a celý život si budem musieť davať pozor na dvihanie ťažkych veci :-(

maciocicka

Podla Tradicnej cinskej mediciny je to prazdnota krvi Pecene. TCM ma vynikajuce vysledky s liuecbou ocnych problemov. Pozri www.tcmclinic.sk
pripadne sa ozvi.

Dada252

Neviete či sa bude vrodený šedý zakal tiež tak zhoršovať ako ten ktorý ma človek vekom? Chirurg mi sice povedal, že sa to bude zhoršovať, ale nie som si ista či vie že to mam vrodene. To sa ma nepýtal a ja vlastne ani neviem či to je vrodene asi ano ked to mam už v mojom veku. A ono je to choroba starých ludí. A moja očna mi povedala, že vrodený šedý zakal sa zhoršovať nebude. Tak ja teraz neviem čo si mam myslieť o tom.

janab

Tie všetky otázky by si mala položiť svojmu lekárovi, ktorý by ťa mal operovať. A vyber si toho najlepšieho. Každý zodpovedný lekár ti na to všetko odborne odpovie.
Čo sa týka pôrodu, tak aj na to ti odpovie, lebo je pravda, že ked rodíš ,tak pri tlačení treba zavrieť tuho oči práve preto, aby nepopraskali žilky.

Dada252

Veď hej nato videnie sa tešim. Len mam malo informacii o tom ešte. Asi sa stavim znova za tým chirurgom aj s napisanými otazkami na papieri :-) lebo tam ma zase skoro nič nenapadne sa opýtať.
Ja teraz videnie nemam zle až tak velmi. Iný vidia horšie. Ja mam rozmazane písmenka ak čitam a nedovidim do dialky prečitať to čo napr moje kamaratky vidia. Ja musim isť bližšie. Až potom to vidím. Len ja neviem si predstaviť ake to je vidieť lepšie vlastne ešte lepšie ako s okuliarmi :-)
A ževraj po operácii nebudem môcť normalne rodiť dieťa ale iba cisarskym? Je to pravda? Ževraj ten tlak pri pôrode by mi mohol poškodiť operovane oči alebo nejako prasknuť steh v oku či take niečo.
A teši ma že mi tam vloži tu umelu šošovku aj s dioptriou, takže to čo si dava niekto operovať laserom a da za to kopu penazi. Ja to budem mať cez poisťovnu lebo tou vymenou šošovky sa mi uptravi aj videnie do dialky. To je super len ten strach ake to bude je velky. Čo ak budem vidieť nejake čmuhy stale pred očami napr pri pouličnej lampe?
JE TU PROSÍM NIEKTO KTO MAL OPEROVANÝ ŠEDY ZAKAL?

delphia

dada u mna je to ine, nakolko u mna ide o degeneraciu podmienene vekom. a keby si aj mala nasadi okuliare pri citani, panenky! vsak co to je oproti tomu ze v ramci fungovania budes uplne normalne ostro a cisto vidiet!

Dada252

Takže sa mi zmeni plusova hodnota okuliarov na minusovu? Ak ano to akože budem vidieť neostre pismenka v blízkosti a preto tie okuliare musim použiť? Ale ak chceš čitať bez okuliarov chvilku napr v obchode niečo na vyrobku tak vidiš to aj tak bez okuliarov či nie :-)

delphia

ake to bude? take ako napr. v mojom pripade: mam 42 rokov a vedim jasno, do dialky dovidim aj na kraj sveta :D ale do blizka uz potrebujem okuliare, lebo uz citam horsie. najdi si odbornika a namas co stratit, len ziskat

Dada252

No hej mlada :-) ja mam vrodený ten zakal. Chirurg povedal že sa to bude zhoršovať, ak chcem môžem isť na operáciu aj o 5 aj 10 rokov ak mi to teraz velmi neprekaža. No vidieť by som chcela lepšie, lebo musim mať okuliare do dielky a tie mi aj tak velmi nepomôžu jedine mam ostrejšie videnie a nebolia nma oči. Ale nosim ich iba v praci a ak niečo robim inak ich mnať nemôžem, všetko je okolo mna velke v tých okuiaroch a raz som padla na schodoch pred obchodom :-D a povedala som si že viacej si ich naulici nedam, :-).
No a tou operáciou by sa vyriešil zakal, čiže by som nevidela ako cez jemnu hmlu a vyriešila by sa aj ďalekozrakosť, lebo by mi tam vložili umelu šošovku aj s dioptriou. Len vravel že do dialky budem vidieť ale na blýzko budem mať aj tak okuliare. A toho sa bojim ake to videnie vôbec budem mať? To sa mi zmeni plusova hodnota okuliarov na minusovú? Či ako?
Ja na tu operáciu chcem isť ale bojim sa toho ako budem vidieť keď som už celý život zvyknuta žiť s takými očami ako mam. Čo ak budem lutovať? A vratiť späť sa to už neda :-(.

RNG

Na sedy zakal pomaha roztok MSM(10%) a najma acetyl L carnosine. 1% roztok na kvapkanie do oci predavaju napr pod znackou Can-C
Kto si o tom chce precitat viac, moze si najst na Google.com pod menom Dr Marka Babizhayeva MA, PhD
Mojmu bratovi to zatial pomaha,aj ked mu to celkom nevycistilo sosovku, zastavilo mu to definitivne progresiu.
Samozrejme odporucam aj enzymaticke cistenie, lebo ten zakal je sposobeny najma bielkovinnymi zhlukmi latok, co telo nevie rozlozit, individualne.

Saša639

Ste veľmi mladá na dg.šedý zákal, treba si dať do poriadku cievny systém,tam bude problém.Ak máte záujem,poskytnem Vám informácie ohľadom prevencie chorôb očí.