vysoky tlak

Príspevok v téme: vysoky tlak
stela19671

Mam 43 rokov v pondelok mi obvodna lekarka namerala tlak krvi 192/112 hned ma poslala na interne na vysetrenie.Internistka mi dala liek beriem ho od vcera vcera som mala tlak 169/108 a dnes 164/94.Vie mi niekto poradit ci je takyto tlak nebezpecny?A co je dobre na znizenie tlaku.Stale som malatna unavena ospala ci to moze sposobovat vysoky tlak.Za odpovede dakujem.

RNG

Tlak sa meni pocas dna , velmi na to vplyva cinnost a stress.
Skutocny tlak je vlastne len kludovy, ktoru si namerias pri odpocivani. Samozrejme neustale zvyseny tlak pocas dna tiez skodi a treba to adresovat destresovacimi metodami, tj rone ako thai chi, prechadzky, yoga, meditacie a samozrejme aj doplnky, ako vitaminy B a pod. Permanentne zvyseny tlak moze byt pri zapchatych cievach(cistit lecitinom) alebo zuzenych( sposobuje to napr kava a cigarety, pomoze napr hloh=hawthorne= cratageus je to dobry prirodzeny vasodilatator,mechanizmus dilatacie je ACE)vasodilatator
Niekto ma prihustu krv, ktoru musi srdce pretlacit cez cievy, tam pomozu rozne enzymi riediace krv a dokonca ciastocne znizujucich koagulaciu krvi(fibrinolyticke doplnky, ako napr nattokinaza, lubrokinaza, serrapaptaza)cim sa znizi namahanie srdca a tlak.

stela19671

Majco ty si mlady nesmies takto rozmyslat tvoj tlak moze byt aj tym ze dospievas tak bola aj moja dcera.Aj ked si mlady s nicim nesmies prehanat ani sa necuduj po zabave unaveny nevyspaty ist este na zapas?A ty sa este cudujes?Organizmus ti da najavo ze uz dost a ako inac ako protestom napr.tlakom ja to viem podla seba len praca od rana do vecera napetie nervozita a tu je vysledok pravdaze k tomu starosti.A pocity ktore mas mam aj ja povedala by som velmi podobne mozno si citlivy ako ja vsetko ta rani ked ti niekto preukaze nieco pekne napr.chvalu a tak tak si stastny vyrovnany akonahle nepocitujes nieco dobre od niekoho tak to ide dole vodou skor si myslim ze je to psychika skus sa porozpravat so psychologom naozaj pomoze.Ja ti poviem nieco moje deti stratili otca v najhorsom veku syn mal 12 dcera 6 vies si predstavit co prezivali pohreb a pocit ze uz ho nikdy neuvidia na to ja som ochorela prezila som 4 operacie to boli dalsie stresy strach lebo ja som mala s detmi velky citovy vztah teraz syn pracuje a nezavidim mu jeho pracu stres co musi aj tam prezivat aby chudak vedel platit hypoteku so svojou snubenicou ale som stastna lebo aj on miluju sa je vzorny muz a mne toto dodava sylu zit mam preco dcera ma tolko ako ty skoro o dva roky je starsia ale ake problemy vie ona narobit len na tom sa ide rozculovat ze mejkap jej nesadne proste somariny ale co preziva jej organizmus po takychto zbytocnych stresovaniach lebo este nevie co je to skutocny zivot so stresmi ale musime sa naucit mu odporovat a vyhybat veciam ludom ktory nam ju zapricinuju zivot je pred tebou mat tych krasnych 17 to by ti tu vela diskutujucich povedalo a vies kolko ludi tu ma vazne zdravotne ci socialne problemy a musia to riesit kvoli detom a sebe ja som to prezila ty este nemusis mysliet na to ci mas to alebo to vyplatene a pocitat kazdy cent aby mali aj deti a bolo aj na stravu byt a po nociach ked Ta nikto nevidi vyplakat sa a rano s takymi ocami utekat do prace a robit otroka poskoka pre nejakeho sefa podnikatela ktory chodi na dzipe do roboty a ty kilometre na bycikli v mraze dazdi a to za 300 eurmesacne .....ale ty sa zaujimaj o skolu aby si zil lepsie ty to este mozes dosiahnut zivot je pred tebou ty si panom sebe samemu dokaz si ze si silny ked teraz padnes pekny sen o buducnosti mozes zahodit a nezatazuj sa teraz nicim uc sa aj rodicia ta raz budu potrebovat tak ako ty ich teraz potrebujes potom s nimi co bude?dufam ze ti moje slova aspon trochu pomozu

stela19671

Ivanka preto lebo som tam cakala 4 hodiny sestricka flegmaticka ked som bola vnutri tak vlastne sestricka mi robila EKG internistku som videla dokopi asi 30 sekund akurat sa pozrela na mna ked som lezala na posteli po ekg a to bolo vsetko viac som ju nevidela sestricky ked som sa pytala nieco tak odpovedala nervozne ani ma asi nepocuvala robila EKG druhej pacientke a asi ani nevedela ci som este tam ani neviem co som sa jej pytala ked som vychadzala a videla som ako ju znervoznuje jej praca tak preto urobili ekg zobrali z poistovne peniaze za ktore robime aby mali z coho zit a viac ich nezaujima zdalo sa mi ze spia

ivana45

stela, preco si tieto otazky nepolozila internistke?
Myslis, ze anonymni diskutujuci na tomto fore to vedia lepsie ?
Alebo ti to lelarka povedala a tu si to overujes ?
Nerozumiem ti.

Ivka 1

Stela mas este pravidelnu menstruaciu ? Vysoky tlak, busenie srdca, malatnost, pocit neustalej unavy, prerusovany spanok su druhotne sprievodne znaky menopauzy.

Majčo máš stavy úzkosti, ktoré úzko súvisia so psychikou. Pri vysokom tlaku by bolo potrebne zistiť hodnoty cholesterolu.
V prvom rade je potrebne odstranit pricinu, tabletky na znizenie vysokeho tlaku su len na odstranenie nasledkov. skus ist prirodnou cestou.

majčo 25.8

ja mam tiez tento poblem mam 17 rokov a vysoky tlak sa mi dostavil po takto :po zabave som sie hrat zapas a po zapse som sacal kolabovat vysoky tlak na druhý den som bol hospitalizovaný ustalilo sa to a už je tomu rok ale odvety mi ostal strach neviem cim to je stale sa bojim niekedy si nahovaram veci ktore su neni ani skutocne proste mam strach o seba zdam sa byt samuemu sebe inakši viete mi niekto poradiť čo to je ?samozrejem odvtedy berem aj tabletky na tlak

vcah

Tlak by sa mal pohybovat idealne vo vyske 120/80, maximalna hranica normy je 140/90, pri vyssich hodnotach ide o hypertenziu. Vyssie hodnoty su samozrejme nebezpecne. Lieky uzivas kratko, musis vydrzat, kym sa hladina stabilizuje. pokial sa nepodari udrzat tlak v normale jednym liekom, nastupuju rozne kombinacie, moznosti je velmi vela. A samozrejme-uprava zivotospravy!!!