názor

TrainingBoy

presne tak, srvatka je najrychlejsi protein s mnozstvom bielkovin, najlepsi je po treningu, moze sa dat aj pred treningom aby chranil svaly. Dobry je este aj na ranajky. Kedze sa vstrebava rychlo tak uz hodinu po potreningovom proteine je dobre dat aj normalne jedlo.
Ak mas narocne treningy tak by som srvatku do jedalnicka urcite zaradil.

alchamilka

lukyjeff: Srvátkový proteín:

Viacero štúdií ukázalo nasledovné výsledky:

- srvátka zvyšuje výkon, lebo znižuje stres a znižuje kortizol (hormón, ktorý rozkladá svaly)

- zvyšuje imunitu, lebo obsahuje glutathión, čo je vo vode rozpustný antioxidant

- znižuje krvný tlak

- pomáha zamedziť pretrénovaniu

Okrem toho je srvátka najrýchlejšie vstrebateľným zdrojom bielkovín, čo z nej robí výborný potréningový doplnok. Zároveň má aj najširší aminokyselinový profil, teda niet viac čo dodať. Ak chceš mať kvalitný proteín, určite mysli na srvátku.

ty chceš recepty? ;)

lukyjeff

Ja si myslím že skôr komplexné/zložité sacharidy uprednostniť pred tými jednoduchými.

Training boy: Prosim ťa poraď ako využiť srvátku. Teraz som na to naďabila. Najprv že sušené mlieko a potom pozerám že to má dosť veľa sacharidov. Čítala som že sa to môže piť po cvičení

alchamilka

lukyjeff: to je fakt , ale mne je jedno koľko toho zjem geneticky danú štíhlu postavu ale dobrý tip pretože s veľkými porciami zaťažujeme trávenie žalúdok tak dakujem ;) ovocie je vraj veľmi prirodzené pre nás... ale kedže vitariáni jedia veľa ovocia neustále nútia vyplavovať inzulín do krvy a až príliš veľa treba aj zložité sacharidy nie?

lukyjeff

alchamilka: Ako ktorá zelenina. Ešte mrkva, zeler ok. Ale listové zeleniny?? Zelina je moc zdravá a naozaj ak si dáš pred obedom zeleninový tanier, tak ťa zasýti aj polovičná porcia ,,normálneho" jedla. A v ovocí je zas dosť jednoduchého cukru

TrainingBoy

ja si myslim ze zelenina je nie len zdrava ale aj uzitocna, kedze clovek ma casto chut zjest viac nez by mal, taka zelenina pomoze zaplnit zaludok

alchamilka

lukyjeff: ;) ja zeleninu nemusím ale ten dr. v knižke hovorí , že zelenina nie taká zdravá ako ovocie , pretože obsahuje škroby ja tomu neverím zelenina je určite veeeeeeeeeeeľmi zdravá

lukyjeff

zeleniny mam plnu chladnicku. Minule ked bola u mna mama ze na navsteve (a odletele az o dva tyzdne) Tak prve co spravila otvorila chladnicku a zachvilu ze: Taka som hladna, na letisku nejem lebo tam je drahe pridem k svojej dcere a ona nic v chladnicke :D Tak som nakupila cokolady, chipsy a pod. a doteraz sa mi povaluje v skrinke. Minule som nasla nejaky pokazeny cokoladovy jogurt, vzadu za mojimi tvarohmi :D