rozhodovanie vo vztahu

Príspevok v téme: rozhodovanie vo vztahu
terika

ahojte. potrebovala by som radu ohladom mojho vztahu. mam vyse 2 rocny vztah, ale asi tak po roku som si uvedomila, ze mi vadi, ze ja o vsetkom rozhodujem. moj priatel je na mna dobry, povedala by som, ze az prilis dobry, a to ma niekedy privadza do sialenstva. snazi sa mi vsetko modre zniest z neba a rozhodovanie nechava na mne, lebo jemu je to jedno a chce aby som ja bola stastna a teda rozhodla podla seba. neuvedomuje si ale, ze mi tym akurat este viac nepomaha. rada by som, keby aj on preukazal nejaku iniciativu. s tym suvisi aj to, ze mi nehovori nic co mu vadi, lebo to nepovazuje za podstatne. nedokaze mi vymedzit hranice co robit, co nerobit, co je podla neho spravne, co sa mu nepaci atd. a ja mam pocit, ze mu zacinam skakat po hlave a robit si co chcem.i ked sa takto vo vztahu chovat nechcem, robim to podvedome ako reakcia na jeho spravanie. mate niekto radu, co by sa s tym dalo robit?

enet

Zazila som nieco take nedavno...trvalo to ale vsak velmi kratko lebo mi to vyslovene VADILO a bola som z toho zufala. Co som chcela bolo splnene, kam som chcela ist tiez, o tom case kedy som ja chcela taktiez. Myslim si, ze som dost silna povaha a mam potrebu mat este silnejsieho partnera, tak ako tu uz ktosi pisal takyto ´muzi´este nedospeli v muzov...proste muz by mal byt ten ktory je predsa len trochu dominantnejsi, netvrdim ze tym padom ma byt vsetko po jeho, mal by tam byt aj kompromis atd. ale jednoducho zena to musi z neho citit..ja som to necitila a aj napriek tomu ze ma velmi vela pozitiv a mozno hociktora ina by mi povedala ze takeho treba len zavidiet, mne tam prave ten pocit chybal a vadilo mi to ze skor ja som dominantna. Snazila som sa mu to aj povedat ale on to pochopil uplne inac, aj stale si myslel ze to takto bude fungovat. Ja som to ukoncila, je pravda ze mi teraz chyba, neviem co viac, ci ta jeho pozornost a ochota alebo on bytostne ale ked sa na to pozriem racionalne kym ´nedospeje v muza´asi by to nemalo vyznam aj ked by mi modre z neba zniesol..

paulik

kazdy clovek by mal byt rozhodny, bez ohladu na to ci je muz alebo zena. u kazdeho je to samozrejme individualne, ale rozhoduje sa clovek cely svoj zivot a kto sa to nenauci, tak s tym bude mat neskor podla mna velke problemy. takze bud ho to nejak nauc alebo si najdi chlapa ktory bude ochotny kvoli tebe pohnut trochu rozumom

terika

generalist, tvoje rady sa mi pacia. nenapadlo ma nad tym takto uvazovat a mohla by som to skusit. kedze je student, tak ziadanie o cizmy a dovolenku by asi nemali opodstatnenie :) ale napad je to dobry, len ho treba vycibrit

d7s8a97d9as8

Porozpravaj sa s nim o tom,komunikacia je velmi dolezita...zistil som to velmi neprijemne...proste je to jednoduche, ty si zena,zena chce muza,muz sa nesprava ako muz,takze normalne ti to vadi...musis ho zmenit v muza,ked ti chce zniest modre z neba a tak je pekne,ale musi "dospiet",este zije v oblacikoch,proste musi sa stat muzom a vies ako sa hovori,za kazdym uspesnym muzom stoji zena. Muz by mal byt dominantny vo vztahu,odvazny,silny a vyrovnany,to robi muza muzom, zena je verny partner a opora,bez ktorej nemoze byt muzom,viem ze vy feministky ma budete chciet ukrizovat,ale zena by si mala uvedomit svoju ulohu, nasledovat vodcu, cize muza,ale vzdy zena ovlada muza spoza opony, je to prirodzene, je to tak ako ma byt a vy feministky narusate prirodnu rovnovahu. Takze najprv sa s nim porozpravaj o tom,ty budes vediet co mas hovorit, ak stale sa neprebudi,tak budes musiet mu zacat skakat po hlave,ale pozor,nenahnevaj ho velmi vela alebo ho nepodvadzaj,proste aby uz mal dost a musel zakrocit...ak to stale nebude pomahat,tak mas 2 moznosti,opustit ho alebo poriadne mu vycistit zaludok a pozriet si rady ako zvysit muznost u muza a tak. Ked sa preberie z tych snov,zmuznie,tak moze nastat,ze sa mu zacne pacit aky je muzny a tak,bude si chciet uzit svoju muznost,cize viest,bude vysoka pravdepodobnost,ze ta bude chciet podviest,budes ho musiet usmernit,vycvicit ho a budete stastny,ale budete musiet udrziavat rovnovahu vo vztahu...je to velmi jednoduche.

generalist

ved to vyuzi, len tak schvalne mu povedz ci ti neda peniaze na nove cizmy, takych 200 euro, alebo to cislo este vynasob :), ak zaraba dobre, ak ti ich krotko da tak je to mamlas, ale u 99% chlapov im to zdvihne tlak a povie ti nie,,
takymi trikmi ho nauc, aby ti vo vsetkom nevyhovel, napr. navrhni drahu dovolenku :),,
ale teraz trochu vaznejsie :) to co som napisal vyssie bolo myslene trochu humorne, jednu radu ti dam, nezacni ho komandovat a skakat mu ako hovoris podvedome po hlave, lebo ti to po rokoch spocita aj s urokmi, proste sa mu snaz urobit priestor, aby aj on musel rozhodnut o spolocnych veciach, len neviem ako ho k tomu donutit :))

klauni

na rovinu? ty sa s nim mozes o tom akurat porozpravat, ale on sam musi prist na to, ci je ochotny a schopny sa k tebe zacat inak chovat. mate pravdu, ze clovek sa nezmeni len tak, ale niektore veci sa daju robit inak a myslim, ze kazdy je toho schopny pokial chce. a mozno sam potom zisti, ze je to tak lepsie pre oboch. podla mna je to vsetko v jeho rukach, ty s tym vela nezmozes.

:))))

-keby vsetko ostava na zene a ked by to ani zena neurobila
V
V
V
Toto som trochu skomolila tak to opravujem.

KEBY VSETKO CO OSTAVA NA ZENE-ANI ZENA NEUROBILA-AKO BY...........

:))))

TERIKA
Ty mas jednu dobru vlastnost-ze si to priznas aka si a vies najlepsie co potrebujes.A ze to nie je vrtoch-to ti mi uzname-co to pozname a ze niekto povie ze je to len vrtoch-tak to asi poriadne nezazil.A presne ako pises-keby vsetko ostava na zene a ked by to ani zena neurobila-ako by ta rodina vyzerala.A to nehovorim ked su uz aj deti.A to cloveka vycerpava ked je vsetko len na jeho pleciach.Stara sa cely cas o vsetko a nakoniec sa dozije toho-ZE MU PARTNER POVIE PO ROKOCH- TY MA DIRIGUJES A LEN ROZKAZUJES.Mozno ze ty sa toho nedozijes-TVOJ PRIATEL TAKY NEMUSI BYT-A ZACHOVAT SA TAK AKO TO OPISUJEME-ALE MOZE.
URCI SI TY HRANICE-ODKIAL POKIAL-KED TI ICH NEVIE URCIT ON-VED KAZDY SA CHOVA PODLA SVOJHO SVEDOMIA A CHARAKTERU.