Rozdielna úroveň vzdelania partnerov

Príspevok v téme: Rozdielna úroveň vzdelania partnerov
maja-škola

Myslíte že v budúcnosti to može vyvolávať vo vzťahu konflikty? Moj priateľ si nespravil ani maturitu, ja študujem na VS. Jeho učenie príliš nebavilo , pre mna bola naopak škola vždy číslo 1. Nechcem ho podcenovať je mi jasné že nie každý je na štúdium ale trocha ma zamrzí ked mi povie :"Že ved to predsa nemože byť až také ťažké...Že ved to obkecáš vlastnými slovami ." No a takéto reči proste...
A tak ma zaujíma Váš názor ...
Ďakujem!

veves

- titul uz nie je poistka v tejto dobe. je to len bezvyznamna koruna (nevravim o medicine)... takze kto tvrdil ze je to poistka do veku 40-50 rokov nema pravdu. mimochodom ujo, inzinier - bez prace. a ked my, 20rocni dosiahneme ten vek, tak bude tolko nasranych titulovanych ludi ze boh bude obycajny remeselnik. robila som si mensiu statistiku, zo 120 ludi je 105 vysokoskolakov v mojom okoli. ide doba, ked bude platit, remeslo ma zlate dno...ale o tom som nechcela...

k teme: je to individualne, niekto sa povysuje, niekto nie. to ze studujes na VS neznamena ze si inteligentnejsia nez on. neviem povedat ako to dopadne, som na tom rovnako s priatelom, ja na VS on nema ani uciliste ale zatial nam to ide 5 rokov.
poviem rovno ze on je ten inteligentnejsi, sice mu viem vyratat integraly, sice mu viem zarecitovat definicie, pravidla a pod. z ekonomiky, sice mu poviem vsetky mozne odborne kecy ze nema potuchy o com vravim ale s ludmi vie jednat on, kazdodenne veci vie vybavit on, prehlad o realnom diani ma on a to je to hlavne. obcas uz chytam vyskoskolske moresy a idem s horenosom, smeje sa tomu a vzdy ma zotrie jednou vetou:)
ber to tak, ze ta bude drzat pri zemi, tam kde su obycajni ludia a vzdy ti poskytne pohlad a nazor od normalneho bezneho cloveka

ivana45

Cashia, okrem beznej rozumovej inteligencie byva rozna emocionalna a socialna inteligencia. Mas pravdu, poznam docentov v IQ 140, ale socialna inteligencia ....radsej pomlcat.
Ale u majky - predsa len: ona VS, on ani maturita ... keby to aspon bolo naopak (On VS). Vidim v tom velmi nadejny zdroj problemov. Mno, nech sa mylim.

Cashia

Nejde o úroveň vzdelania, ale o prirodzenú inteligenciu partnerov a spôsob akým ju využívajú napr. pri vzájomnej komunikácii..

človek môže mať 3 tituly pred a 3 za a aj tak je v reálnom svete "nepoužiteľný".. titul nie je patent na rozum..

ivana45

majka, nechaj tomu cas.
Ocividne nad svojim vztahom vahas. Skus metodu "pohodlne kreslo". Urob si cas, poupratuj, usad sa. Predstavuj si buducnost s nim. Pomaly, daj si cas. Uvidis, ci sa ti ta predstava paci alebo ta znepokoji. Neskor by som si to zopakovala a predstavovala si buducnost bez neho. Mozno budes mat pocit, ze sa bez neho zblaznis. A budes jasna.
Ak ta trebars po polroku znova chytia pochybnosti, nic ti nebrani zopakovat si to.

maja-škola

Ach vidím že vačšina tu má odmietavý postoj k takémuto vztahu.. A musím priznať ze aj on sa niekedy chová tak že ...AKo keby mal 3 tituly pred a dva za menom . Už som sa s ním o tom rozprávala. Som s ním ..lubim ho..Len niekedy rozmýšľam kam toto vlastne celé speje, no ved uvidím časom. Po 4 mesiacoch sa to ešte asi zhodnotiť nedá. Viete,vždy som mala dosť velké kriteria na chalanov (inteligentný,rozhladený,vysoká škola,proste taká tá dravosť v živote íst si za svojím ...)len som sa proste zalúbila...

ivana45

maja, riziko, ze to nebude klapat je velke. Nezelam vam nic zle, ale myslim si, ze casom vas tento problem dobehne. Podobne ako velmi rozdielne socialne a kulturne prostredie, v ktorom clovek vyrastol.
Nech ste vynimkou, ak zostanete spolu.

AdamKrt

rozdielan uroven vzdelanie u partnerov neni problem. Problem je, ked sa nevedia tolerovat a mozny problem moze vzniknut aj skor z rozdielnej inteligencie partnerov. Pretoze existuje vela druhov inteligencie a to, ci ma niekto nizsie vzdelanie, neznamena, ze je hlupejsi ako ten, co ma vyssie.

M74

maja-škola: Svojím sposobom to je zábavné, ale moc možností už nemám, lebo s nimi všetci vrátane jej rodiny kvôly nemu prerušili kontakty.

M74

Práveže na dotyčnom ( nemyslím Mojseja )vôbec žiadna inteligencia nie je zjavná. Podľa neho sú všetci dementi, lebo žijú meste a ten čo žije v paneláku je dement najvyššieho stupňa. V Bratislave sú takisto samí dementi ktorý majú veľké hlavy a on keď sem musí ísť tak mu často príde zle a musí predčasne odísť. To je iba niečo málo na ukážku z jeho repertoáru...