prvá návšteva gynekológa - divné odporúčania

Príspevok v téme: prvá návšteva gynekológa - divné odporúčania
otazockaa

Ahojte začnem asi tým že mám 15 a kvôli tomu že som 3 mesiace nemala menzes som bola u gynekologičky. Ako sme sa rozprávala povedala som jej aj o tom že som v poslednom čase (od januára tohto roku) schudla skoro 25 kíl. Nie však žiadnou drastickou diétou ale zdravou stravou a cvičením. Doktorka sa ma spýtala že či som nie normálna. Že skoro 30 kíl je normálne schudnúť za 5 rokov nie od januára. Potom že musím začať jesť všetko. Dosť opakovala že musím jesť vyprážané a sladkosti. Keď som jej povedala že som raňajkovala ovsené vločky bolo na nej vidno že ani nevie čo to je. Keď som povedala že na desiatu bol chlebík s grepom a acidkom tak len vzdychla keď som povedala že chlebík bol celozrnný. Takže teraz neviem čo robiť. Odkedy som na tejto strave mám krajšie, lesklejšie vlasy, krajšiu kožu a nechty. Len ten menzes. To naozaj je také zlé nejesť sladkosti, vyprážané ale miesto toho celozrnný chlieb, cz cestoviny, cz ryžu, pohánku, špaldu, probiotické jogurty, tvaroh, zakysané mliečne výrobky, nízkotučné syry, cottage, orechy, semená, zeleninu, ovocie, ryby, panenské oleje? K predošlej strave sa vrátiť nechcem keď som si raz dala osolené, premastené zemiaky bolo mi hrozne zle, no neviem čo mám robiť. Budúci týždeň mám prísť na odberi a potom doktorka stanoví ,,liečbu"

tinka201

ahoj..necitala som vsetky prispevky...skoncila som pri jedalnicku a teda chcem ti povedat ze urcite ostan pri stravovani ktore mas teraz....len do neho pridaj masko, kuracinku alebo bravcove....mas moj obdiv ze sa takto stravujes, to by som chcela aj ja...a co sa tyka doktorky tak s najvacsou pravdepodobnostou ti zavidi...menzes mas este nepravidelny, v tvojom veku je to uplne normalne...

RNG

6000 KJ je na hranici hladu. Telo v tom case si zachovava vsetko, co sa da, tj nevyhadzuje nic a teda samozrejme nemas menstruaciu.Najma ked pri tom este cvicis. To ale neznamena, ze nemas cyklus. Castou cyklusu je reabsorbcia vystelku maternice, kde ked je dostatocne hruby vystelok, cast sa odlupi a odchadza s krvou.
Normalny prijem kalorii na tvoj vek a vahu je aspon 2000 kcal tj 8400 KJ
Dietu mas dobru, len si tam pridaj viac orechov a masa/ryb na vyssiu energiu. Inac budes dalej chudnut, co by viedlo k nezdravemu stavu, kde by sa ti okrem ineho mohol zastavit aj rast.

rew

macka26> k tej odbornicke... mne sa strasne paci hlaska: ked si uvedomim aky som ja inzinier, bojim sa ist k lekarovi.. ;) nie kazdy kto ma titul je dobry lekar

macka26

od januara schudnut 30 kil je vela.. optimalne je chudnut 2,5 mesacne... cize strata menstruacie ma urcite suvis so stratou vahy.. tento problem maju napriklad aj anorekticky kedze rapidne schudli.. narazovo...

mozno by si mala trosku pribrat .... nehovorim ze jest mastne... ale si este velmi mlada na diety...

urcite existuje na to aj nejaka ina forma liecby... ale myslim ze ak je to odbornicka, tak by si jej mohla doverovat...

otazockaa

Bola som u doktorky na testoch a zistila mi malo estrogenu. Zajtra idem opäť k nej, som zvedavá ako to dopadne. Bože ja chcem mať normálne menzes a veci s tým nie v 15tich riešiť gynekologické problémy :(((

alchamilka

a potom ver doktorom! Hanba im! otazockaa veď z toho si nič nerob oni neštudujú zdravú životosprávu ... oni majú za úlohu podporovať farmaceutický priemysel... a poviem ti keby si jedla vypražané a sladkosti tak by si bola hlúpa.... máš pekný jedálniček primernu váhu si zdravá... si vo vývine tak problémy s menzesom sú normálne.... a v jedálničku máš veľmi veľa vitamínov... si veľmi šikovné dievča a som rada , že ťa zaujíma tvoje zdravie... ;) ja by som sa už nezdržala a vybehla na tú doktorku... vypražané veď to musí byť riadna krava!

anjelik9

mohla si menzes stratiť kvôli tomu že si veľa za relativne kratku dobu schudla a tvoje telo reagovala na zmenu stratou menzesu podla mna chce aby si pribrala aby sa ti vravil menzes a nemusela mesiac čo mesiac riešiť vyvolavačkami abo inou chemiou

jajkafr

otazocka
nie som si istá ale zdá sa mi že energetický príjem by mal byť okolo 9000 KJ... lekárku môžeš zmeniť až po pol roku