prvá návšteva gynekológa - divné odporúčania

Príspevok v téme: prvá návšteva gynekológa - divné odporúčania
otazockaa

Ahojte začnem asi tým že mám 15 a kvôli tomu že som 3 mesiace nemala menzes som bola u gynekologičky. Ako sme sa rozprávala povedala som jej aj o tom že som v poslednom čase (od januára tohto roku) schudla skoro 25 kíl. Nie však žiadnou drastickou diétou ale zdravou stravou a cvičením. Doktorka sa ma spýtala že či som nie normálna. Že skoro 30 kíl je normálne schudnúť za 5 rokov nie od januára. Potom že musím začať jesť všetko. Dosť opakovala že musím jesť vyprážané a sladkosti. Keď som jej povedala že som raňajkovala ovsené vločky bolo na nej vidno že ani nevie čo to je. Keď som povedala že na desiatu bol chlebík s grepom a acidkom tak len vzdychla keď som povedala že chlebík bol celozrnný. Takže teraz neviem čo robiť. Odkedy som na tejto strave mám krajšie, lesklejšie vlasy, krajšiu kožu a nechty. Len ten menzes. To naozaj je také zlé nejesť sladkosti, vyprážané ale miesto toho celozrnný chlieb, cz cestoviny, cz ryžu, pohánku, špaldu, probiotické jogurty, tvaroh, zakysané mliečne výrobky, nízkotučné syry, cottage, orechy, semená, zeleninu, ovocie, ryby, panenské oleje? K predošlej strave sa vrátiť nechcem keď som si raz dala osolené, premastené zemiaky bolo mi hrozne zle, no neviem čo mám robiť. Budúci týždeň mám prísť na odberi a potom doktorka stanoví ,,liečbu"

jajka001_

no tak vychudnuta nie si. asi sa len organizmus vyrovnava so zmenami. ak jes naozaj tak ako pises, daj tam este chude maso, dusene, varene - kuracie, bravcove, hovadzie.

otazockaa

No menzes moc pravidelný nebol nikdy raz sa stalo že aj vynechal. K tomu jedálničku, dnes som napríklad jedla:
R: ovsené vločky 40 g, pšeničné klíčky 5 g, mandle 15 g, jogurt
D: celozrnný chlieb 40 g, červený grep, cmar
O: tuniak vo vl. šťave 80 g, pohánka 40 g, 2 paradajky, dve papriky
Ol: karfiol, cottage polka kelímku, ľanové a sézamové semienko dokopy 10 g
V: zeleninový šalát (brokolica, čínska kapusta, červená kapusta), modré acidko cca 250 g (ale zvyknem vajíčka, tvaroh alebo rybku akurát že sa minuli zásoby)
V2: bola som na zumbe a po nej jeden kaleráb a tvaroh (asi 125 g polka kelímku). No toto je asi moj jedálniček približne. Samozrejme mením druhy jedál

vevericka

vaha je teraz OK, otazka znie mala si ten menzes natolko pravidelny, je sa coho obavat?
a dalsia naozaj jes vyvazenu stravu..nic nechyba?

jajka001_

a kolko vazis a merias?
inak v 15tich ze nemas pravidelne menzes je este v pohode,ak nemas ustaleny cyklus, ale ty asi uz mas ked si to riesila doktorkou. ja som 15tich len zacala menstruovat a mala som to aj tak ze raz za dva mesiace.

jajka001_

neviem ci prehanas ty alebo doktorka. mozno ti tie rezne spomenula len medzi inym jedlom. ked ich nebudes jest kazdy den tak v pohode, takisto sladkosti si mozes dopriat, co neznamena ze sa mas nimi prejedat. urcite ti nevravela ze mas jest len tazke mastne jedla a sladkosti. treba jest vyvazene. a tvoj jedalnicek by som tiez rada videla, ci obsahuje vsetko co zdravy jedalnicek ma mat.

vevericka

sa hadate o jej mame..teraz schudla a jej otazka znela vracat sa ci nevracat k povodnej strave..moj nazor, ze nevracat, uz len z toho dovodu, ze aj pre dospeleho to nie je vhodne, uz vobec nie predieta vo vyvine..
stravuj sa dalej zdravo plnohodnotne aby nic nechybalo..vela ovocia a zeleniny, uvidis ake budes mat vysledky, (teda pokial si to neprehnala a schudla na vahu "tak akurat" a nie az moc)
napokon vlastne ani nie je velmi vynimocne ak 15. hapruje menzes(teda ak ho nemas uz velmi dlho a doteraz bol ako hodinky)

xyxyz

ja som nepovedala ze ma jest vyprazane, ma jest vsetko normalne ako ostatni ludia..pestra strava, aj to vyprazane obcas raz za mesiac jeden rezen nikomu neuskodi

ja sa hlavne cudujem jej mame...ze jej vobec dovolila aby tlsta bola...uz len kvoli tomu aby sa decku nevysmievali s nou mala nieco robit..nie diety, ale chodit s nou cvicit, bicykel, plavanie hoc co kde sa hybe

lioness_01

xyxyz - ak má 15 ročná nadváhu tak má byť tlstá a papať vyprážané len preto lebo je vo vývine? aj 15tky môžu chudnúť, prečo by nemohli