Strácam Koncentráciu

Príspevok v téme: Strácam Koncentráciu
I feel bad

Už dlhšiu dobu pociťujem stratu koncentrácie a dosť mi to vadí je to prakticky pri všetkom.
- Učím sa do školy...prečítam si jeden riadok a už pri ďalšom uvažujem nad niečím úplne iným (nad tým čo bude zajtra, nad nejakým iným problémom) hneď ako si uvedomím ,že už rozmýšľam o niečom inom akoby sa sám na seba nase*em a takto dostávam sám seba do nejakej nepohody a pocitu ,že som hlúpy a neschopný sa učiť , čo momentálne aj som.
Niekedy proste sa mi stačí na niečo pozrieť a viem to za pár minút no inokedy môžem pomerne krátky text študovať aj hodinu no niesom schopný sa ho naučiť.
Podľa mňa to mám aj na psychickom podklade pretože veľa ľudí mi už povedalo ,že mám na seba veľké nároky...
Proste keď mi náhodou niečo nejde hneď mám pocit ,že som hlúpy, neschopný atď.
Celkovo po prechode na strednú som v nejakej zlom psychickom rozpoložení.
Neviete ako sa môžem opäť normálne učiť bez toho aby som rozmýšľal nad milión inými vecami ???
Neviem možno to je len zlé obdobie...
Celkovo predtým som bol viac spoločenský človek teraz idem von možno 1-2x do týždňa
Taktiež mi napríklad vadí že hocikedy aj poobede "odpadnem" proste zaspím kľudne aj na 3-4 hodiny
Ja už fakt neviem kde robím chybu. Často si robím všeliaké testy len aby som sám seba ubezpečil ,že niečo viem... inak nemáte nejaky osvedčený IQ test?
Mali ste aj vy takéto obdobie? Či to len ja som taký e.m.o?
Taktiež občas keď niečo zabudnem si hneď nahováram že mám zlú pamäť.Ja neviem asi bude zo mňa depkár alebo čo :/