Varikokela

patrick989

ahoj nemohol by mi niekto opisat ako ta varikokela vyzera ja mam na dvoch stranach take ako hrcky a ked to nahmatam tak to citim ako tae hrubsie zili poradte prosim.dakujem

baw baw

Co ja viem tak pirulky k tomu niesu. Ale kazdopadne je dobre co najskor si to dat urobit. Pred 5 rokmi som absolvoval laparoskopicku operaciu po ktorej mi zostali len 3 male jazvy na bruchu takze ziadna tragedia. Na druhej strane mam znameho ktoreho varikokela pekne potrapila - stale zapaly, bolesti a samozrejme ziadny sex. Ak mas podozrenie navstiv urologa, ten ti urobi ultrazvuk a povie ti ci je to vpohode alebo treba rezat.Kazdopadne odporucam riesit co najkor pretoze to moze skoncit neplodnostou v extremnych pripadoch mozes prist o semenik.

ariela

Moj manzel mal varicocelu a v Bratislave bol na to operovany.V semennikoch mal take zhrubnute zily a dost ho to bolelo, pocitoval take "tahanie".Teraz uz je styri roky po operacii a vsetko je v poriadku. Operoval ho primar Bardos.

faly

Dobry den. Mam otazku pravdepodobne mam varikokelu nad lavim semenikom. Chcem sa opitat ze ak by bola nutna operacia dala by sa odlozit asopn o 2,5mesiaca neskor? Alebo pri tomto ochoreni je nutna ihned? Ja by som ju rad odlozil lebo 18 juna odlietam do prace do zahrnicia.Ak by sa dala odlozit malo by to nejaky iny vpliv alebo ine priznaky alebo zhorsenie???Dakujem Vam za odpoved