Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

atb

tpch:dakujem za nazor,psychiatricka sice napisala do papiera nieco ine:ze ziada o hospitalizaciu aj proti voli.neviem,asi vzhladom na to,ze uz bol raz hospitalizovany a vie ako sa sprava.takze vyjadrenie jeho psychiatra je nespravne potom?

tpch

atb, takze este raz: Liecba psychicky choreho cloveka je nedobrovolna v pripade, ze postihnuty OHROZUJE SEBA ALEBO SVOJE OKOLIE. Takze ak sa vam zacne vyhrazat, ze vam nieco urobi, ze sebe nieco urobi, zacne rozbijat a nicit veci, vtedy ho zoberie zachranka za asistencie policie (sam by isiel asi tazko). Inak ho tam nedostanes, pretoze by to bolo obmedzovanie jeho slobody. To, ze vas obmedzuje pri priprave jedla, nie je ohrozovanie, tento argument by nepresiel. Totiz keby ho nasilu hospitalizovali, este to musi potvrdit sud na zaklade spravy psychiatra z oddelenia.
Ak by sa vam vyhrazal, nemusite ziadne miesto zistovat, to je blbost. Musia ho vziat. Ak je vsak inak pokojny, len divny, potom je len na rodicoch, aby ho presvedcili na liecbu.

atb

jajka:co robi..ako myslis,ci pracuje?samozrejme ze nie,ludia s tou diagnozou zvacsa nepracuju.on ma 34 rokov,nepracoval este nikde (okrem dvoch brigad tesne po skole,co trvali kratko).rodicia ho zivia,on neprispieva nic.

atb

ale je pravda,ze treba vopred vybavit pre neho nejake miesto v nemocnici?nemoze sa stat nieco take,ze zavolam a povedia,ze nemaju miesto?