tvoj zivot formuju tvoje myslienky...

Príspevok v téme: tvoj zivot formuju tvoje myslienky...
Brenda

myslite si ze hlaska " vas zivot formuju vase myslienky" je pravda? lebo mna by zaujmalo ze ci sa da vsetko sformovat myslienkami alebo nie ze napr chcem si najst dobru pracu a ked budete na to myslet stale tak dobru pracu aj najdete? alebo co sa tyka partnerou ze napr myslim na toze si najdem dobreho partnera a zrazu si ho najdem? alebo ako to funguje? alebo je to skor o tom ze vytvaram si dobru naladu tym ze myslim na pekne a dobre veci a tym si formujem aj den za dnom?

lost

Nykita,
no to mas uplnu pravdu s tym prikladom ze az dalsia generacia zacne zarabat, niekedy je to len prave tak.. a preto treba zacat cim skor :)
(to by bolo fajn, ak by nasi rodicia tak zacali mysliet, napriklad :D)

A podla mna sa da zastavit rozkradanie..

To ze maju IMUNITU :)
To neznamena ze dokazu lamat fyzikalne zakony :)
Ak vies co sa snazim povedat :)
Hold, nie kazdy ma na to "zaludok" to zobrat z tohto konca :D

Nykita

Ovšem, tu je to o tom, že ľudia to dovolia.. Ale ako my priemerní občania môžme zabrániť rozkrádaniu peňazí z rôznych fondov? Žiaľ to my v právomocnosti nemáme.

Jasné, pochopila som, že tú jaskyňu si bral tak, ale ono sa to dá zobrať aj z toho hľadiska, že si cestu maximálne zjednodušia. :)

Ja osobne by som určite rada dosiahla svoj úspech cestou dobra, pretože to sú NAOZAJ zaslúžené peniaze, ktoré by som si naozaj dokázala užiť a vážiť. :) Lebo také pokradnuté si len ťažko vážiť.

Ale zase, nie je život príliš krátky na to aby sa ti to podarilo tou cestou dobra? Nechcem byť skeptická, ale naozaj. Hlavne v tejto dobe, keď sú skoro všetci navôkol neprajníkmi, ktorí ti budú pod nohy hádzať mnoho polien.

Takisto aj taký Mark Zuckenberg, takisto sa nedostal k nápadu Facebooku sám, on ten nápad v podstate naozaj ukradol. A v tejto dobe, človek zväčša aj keď má skvelý nápad, tak sa mu nie vždy ho podarí zrealizovať a vtedy príde niekto kto ho zrealizuje za teba a zbohatne na tom. Alebo ho zrealizuje skôr ako to stihneš ty.

V tejto dobe je naozaj ťažké dostať sa k tomu pravému úspechu legálne a dobrácky. Neskutočne obdivujem tích ľudí, ktorí to naozaj dokázali touto cestou.

Veď len takí športovci, tiež v tejto dobe väčšinou drogy a dopingové lieky.

A pokiaľ sa ti aj podarí tou dobráckou cestou dostať k úspechu, tak väčšinou vtedy keď sa na tom nápade pracuje generácie.
Ak by som si ja napríklad založila firmu a pracovala len legálne, žiadne podvody, vôbec nič, tak pravdepodobne by tá firma začala zarábať naozaj veľké peniaze napríklad generáciu po mne. Teda vtedy, keby ju prevzali napr. moje deti, ktoré by v tej práci pokračovali rovnako ako ja...

Nuž, treba uznať, že teraz je legálna cesta vo veľa prípadoch komplikovanejšia omnoho ako tá nelegálna...

Určite tým nechcem povedať, že sa ja osobne chcem dostať k úspechu nelegálnou cestou, len hovorím, že je to určite jednoduchšie...

A taká legálna ´jaskynka´ je tak ukrytá, že ju naozaj veľmi ťažko nájsť...
Ale určite je aj taká. :)

lost

Nykita, no to je pravda ze na Slovensku su vacsinou bohaty ludia mafiani... resp prisli k tomu velmi necestne, ale to len a len preto, ze to ludia dovolili :)
i ked toto sa deje aj v amerike, teda vsade, ale ja vravim ze ak to ludia nedovolia, tak nikto kradnut sancu nema. na druhu stranu, vacsina ludi sa chopi sance nakradnut pre seba, ked sa mu ta sanca naskytne.. v historii sa to stale dookola opakovalo :)
to uz potom zalezi na cloveku, ci pojde tou cestou zla, alebo sa potrapi po ceste dobra :)
ale ja si stale nemyslim ze sa neda podorbom zbohatnut, alebo zaroven cestne :)
sice moze to niekto "zly" prekazit, ale to uz je komplikovanejsia teoria :D
A to hej, take Grecko.. zopar sikulkov si povedalo ze okradneme 500 milionov ludi (celu EU) .. ale to kazi vsetko, ked ludia kradnu namiesto toho aby realne a ceste sa k tomu dostali :)
ale s tou jaskynou som to nemyslel tak ze chopit sa nelegalnej cesty :D
skor tak, ze najst si legalne "skratku", alebo ze na priklad automatizovat co sa da, ak uz v niecom podnikam, alebo vymysliet inovaciu v tom v com podnikam, aby sa mi znasobili zisky atd.. ale z moralneho hladiska nikdy nie na ukor kvality... ale to je asi dost nerealne v 2010 :D
pripada mi ako keby cely system tjeto doby (majetok-peniaze) bol fiktivny, pretoze staci TAK MALO (vychrica? povoden?) a VSETKO je prec... x-rokov prace, drenia a za par sekund je to FUC.
Nedavno som videl na Discovery take video, skoda ze som ho nenasiel na youtube, lebo 1x vidiet le lepsie ako 100x pocut/citat. Ale proste to video dokonale ukazalo kto je tu panom. Pretrhlo sa nejake potrubie, 100 rocne, a vymylo to zaklady domu, zrazu sa tam repadla zem a dom drzal len tak na 80% jeho plochy a z nicoho nic ten dom padol ako keby to bol domcek z kariet, za 10 sekund boli z neho len trosky :) a to bola obrovksa vila..
Krasna ukazka toho ze vsetko je velmi postradatelne a clovek je v podstate taka velke NULA oproti vsetkemu naokolo :D
Je to celkom zaujimave, ako malo staci na to aby sa vsetko premenilo na prach...
To mi pripomina Genesis 3:19b
"....lebo prach si a na prach sa obrátiš!"

ta3

Watch your thoughts,
They become words.
Watch your words,
They become actions.
Watch your actions,
They become habits.
Watch your habits,
They become character.
Watch your character,
It becomes your destiny.

katussska24

čo sa týka mňa, keďže som od prírody pesimista, väčšinou sa mi splní to negatívne...už veľakrát sa mi stalo, že som na niečo negatívne alebo na niekoho, koho nechcem už nikdy stretnúť myslela, a ešte v ten deň alebo na druhý sa mi to podarilo :/

Nykita

Ospravedlňujem sa za slovosled a za možno nejaké gram. chyby, ale som naozaj po zobudení krátko. :)

A takisto prepáčte, ale neviem prečo mi tu dva krát hodilo ten istý príspevok. :/

Nykita

A okrem toho, zoberme to takto... Z TOP 10 najbohatších ľudí planéty má jeden (a to 6. najbohatší) vysokú školu. Čo to znamená? Že to, že máš naozaj výšku a neviem akú prestížnu a že máš IQ 3000 ti ani zďaleka nezaručuje cestu k úspechu.. :)

Taký Bill Gates, študoval matfyzácku výšku ale tuším po prvom semestri odišiel a takisto ostatní najúspešnejší ľudia planéty...

Ale vezmite si to napríklad tak, učitelia napríklad na základnej, alebo na strednej... Sú to úplne väčšinou ľudia čo nedosiahli svojich úspechov... A prečo by som sa ja mala niečo od nich učiť? Keď nechcem byť ako oni a k tomu to, že dokážem ovládať fyz. zákony alebo nejaké magické vzorce, tak to mi k úspechu nepomôže... Pretože myslím si, že pri ceste k úspechu je veľmi dôležitá hlavne logika a tú ťa nikto nenaučí... Tú máš v sebe. Môžu ťa naučiť automaticky prepočítavať príklady, ale pokiaľ tomu naozaj nechápeš a nedokážeš si odvodiť nejaké veci, príp pridať, tak koniec. Dajú ti podobný príklad s niečím pridaným a si nahratý..

Asi to ľudia predsa len musia mať z časti aj v génoch a hlavne musia mať silnú vôľu. :)

Nykita

Milý lost. :) Plne súhlasím s tým, že cesta za úspechom je jednoduchá.

Zoberme si to takto. Najbohatší ľudia našej republiky? Jednoznačne mafia... Ako sa dostali k miliónom? PODVODOM, uľahčili si cestu, prešli jaskyňou, ako si to povedal. :) Ďalej sú tu politici... Mááááloktorý z nich je naozaj inteligentný, majú plat vysoký a pri tom si ešte kradnú do vlastného vrecka, takpoviediac tiež prešli jaskyňou namiesto horou.

Poviem ešte jeden príklad, jedna veľmi chudobná krajina dostávala dotácie za každý jeden bambus čo vysadili, dlhé roky dostávali za to peniaze až jedného dňa sa rozhodli že im skontrolujú či naozaj vysádzajú tie bambusy. A keď si prepočítali koľko bambusov by muselo byť vysadených za tie peniaze, tak im vyšla rozloha 4krát väčšia ako je ten štát. Proste jednoducho okašlali systém a strašne na tom zarobili. Od vtedy tie dotácie kontrolovali. A v ďalšom štáte o niekoľko rokov začali dostávať tiež takéto dotácie, avšak teraz im to už kontrolovali, tak začali robiť to, že tie bambusy síce zasádzali, ale hneď ako zaň dostali dotáciu, ho znova vytiahli a presadili, takže dostali ďalšie peniaze... A takisto veľmi zarobili a pri tom veľmi jednoducho.. :)

Možno sa vám zdám, že si protirečím, že najprv hovorím, že to je zložité a potom, že to je jednoduhé, ale hovorím o tom, že zložité to je z psychického hľadiska a pri tom, nie pre každého môže byť úspech takto priam jednoducho zarobiť...

Alebo také Grécko, prišlo do EU ešte keď vyhovovalo normám, aj keď už vtedy krachovalo... A teraz dostáva pôžičky y peniaze od ostatných Európskych štátov... Tiež pomerne jednoduchá práca... (Prepáčte, ak náhodou sa mýlim v niečom s týmto Gréckom, ale tomu Grécku som sa nejak viac nevenovala a nezisťovala si nejak moc info).... :)

Nykita

Milý lost. :) Plne súhlasím s tým, že cesta za úspechom je jednoduchá.

Zoberme si to takto. Najbohatší ľudia našej republiky? Jednoznačne mafia... Ako sa dostali k miliónom? PODVODOM, uľahčili si cestu, prešli jaskyňou, ako si to povedal. :) Ďalej sú tu politici... Mááááloktorý z nich je naozaj inteligentný, majú plat vysoký a pri tom si ešte kradnú do vlastného vrecka, takpoviediac tiež prešli jaskyňou namiesto horou.

Poviem ešte jeden príklad, jedna veľmi chudobná krajina dostávala dotácie za každý jeden bambus čo vysadili, dlhé roky dostávali za to peniaze až jedného dňa sa rozhodli že im skontrolujú či naozaj vysádzajú tie bambusy. A keď si prepočítali koľko bambusov by muselo byť vysadených za tie peniaze, tak im vyšla rozloha 4krát väčšia ako je ten štát. Proste jednoducho okašlali systém a strašne na tom zarobili. Od vtedy tie dotácie kontrolovali. A v ďalšom štáte o niekoľko rokov začali dostávať tiež takéto dotácie, avšak teraz im to už kontrolovali, tak začali robiť to, že tie bambusy síce zasádzali, ale hneď ako zaň dostali dotáciu, ho znova vytiahli a presadili, takže dostali ďalšie peniaze... A takisto veľmi zarobili a pri tom veľmi jednoducho.. :)

Možno sa vám zdám, že si protirečím, že najprv hovorím, že to je zložité a potom, že to je jednoduhé, ale hovorím o tom, že zložité to je z psychického hľadiska a pri tom, nie pre každého môže byť úspech takto priam jednoducho zarobiť...

Alebo také Grécko, prišlo do EU ešte keď vyhovovalo normám, aj keď už vtedy krachovalo... A teraz dostáva pôžičky y peniaze od ostatných Európskych štátov... Tiež pomerne jednoduchá práca... (Prepáčte, ak náhodou sa mýlim v niečom s týmto Gréckom, ale tomu Grécku som sa nejak viac nevenovala a nezisťovala si nejak moc info).... :)

sob rudolf

Homer_Jay, to tvoje "musí byť silná osobnosť a nesmie byť hlupák", omg, slovo do bitky. A to s tým sebavedomím sedí tiež.