Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

Maoam

navrhujem diskusiu na tuto temu ukoncit, kedze su tu dva tabory a vzdy budu

humusaci ostanu humusakmi a je im srdecne jedno, ze svojim pachom, potom a rozkladajucimi sa mikroorganizmami nechutne obtazuju okolie, ktore ich pach musi dychat, ci uz v praci, MHD, atd.

a cistotni ostanu cistotnymi, lebo je pre nich prirodzene kazdy den sa sprchovat a umyvat

howk

Maros75

V lete je ideálne, keď sa osprchujete dvakrát za deň. Ráno a večer. Už aj na Slovensku majú mnohé firmy v práci sprchu, namiesto obyčajnej kúpeľne. Tento luxus preto môžu využiť pri horúčavách na osviežujúci "body strik". Dva, trikrát za deň je optimálny počet vašich návštev v lete pod sprchou.
Dôležitý je ale dôvod, prečo telo ovlažiť. Pokiaľ sa nadmerne potíte, vysprchujte si podpazušie aj viackrát za deň. Antiperspiranty sú síce vrahovia pachu, ale aj ich účinnosť sa behom dňa mení a slabne.

Maoam

Bingham: vcera to v tom kontexte vyznelo inak, ale ok, vysvetlil si mi to

Danielka: ta osoba ma uz nezaujima, takze som si ju ani nevsimla :DDD

prajem vam vsetkym pekny den!

xdanielax

pes sa hlavne nepoti.
pes sa chladi, cez usta - odparuje sa mu voda. Ma nieco ako potne zlazy na labkach, ale vo vseobecnosti sa pes nepoti.

jar2012

doubledog,
tak,tak.Su to ludia ktory sa citia ako zapachaju a myslia si že ked maju ten problem oni tak každy ma ten problem.
Väcsinov ludia ktory maju potrebu o tom hovorit su nejak poznačeny.Lebo inteligentny clovek nebude riešit a diktovat kto a ako sa ma sprchovat.
Je to len o psychike.