Sprchujete sa každý deň?

Príspevok v téme: Sprchujete sa každý deň?
sprcha

Začala som študovať v Bratislave na VŠ a bývam na internáte. Spolubývajúce ma začali osočovať, vraj sa nesprchujem každý deň a preto naša izba smrdí. Vraj dnes sa každý normálny človek sprchuje minimálne raz za deň. Nemyslím si, že majú pravdu. Sprchujem sa dvakrát do týždňa a myslím si, že to úplne stačí. Ony sú síce v sprche každú chvíľu, zato ale na stole a posteliach majú bordel, všade zvyšky jedla, dokonca aj v skrini. Ak v izbe teda niečo smrdí, nie som to ja, ale tieto rozkladajúce sa zvyšky jedál. Kôš vynášam iba ja, lebo ony na to kašlú. Aký máte názor na to sprchovanie? Myslím, že 1 - 2 x do týždňa je prirodzená norma. Doma sme sa kúpavali (sprchu nemáme) raz za týždeň a zato sme vyrástli a boli zdraví. Ani moji rodičia sa nikdy nekúpali častejšie. Keď som to teraz spomenula mame, tak iba mávla rukou a povedala, že sa mám na to vykašľať,že sú to nejaké fajnové pipky a robia sa dôležité. Lenže ja s nimi musím byť každý deň a tie ich posmešky mi už začínajú liezť na nervy. Keby sa radšej učili, ale stále sedia pred zrkadlom, maľujú sa a zabávajú. Takto som si vysokoškolský život nepredstavovala.

xdanielax

ja si spominam, ako som bola v nemocnici, po narkoze som bola uplne nevladna, furt sa mi tocila hlava atd..... uplne hrozne, ledva som presla par metrov na wcko, a cely cas na tej posteli si hovorim, ze ja uz musim jak smrdiet :DD tak som sa tam za dopomoci (co bol tiez trapas) nejako dosuchtala do sprchy na treti!! den, lebo to uz sa nedalo. pritom som ani nemala horucky ani nebolo leto, alebo co, ze by som sa nejako zvysene potila, ale ten pocit .. FUJ
a inac, ja ked som chora, tak ja sa samozrejme sprchujem, uz len kvoli tomu, ze sa vzdy v noci snazim vypotit.

airin

no tak toto je ešte nič ...moju spolužiačku cítiť v škole aj na 2 metre a to ako fakt nepreháňam ...a ked som s ňou na praxi a musím sa pri nej prezliekať tak ma aj niekedy naťahuje ....proste strašne smrdí potom , ale neskutočne a hovoria už o tom všetci z triedy ...ona si myslí že ked si dá čisté tričko a deodorant tak že to je všetko ...ale sprcha to niéé ...a pri tom na prax by sme sa mali každý deň sprchovať ...no čo už hádam sa začne aspoň raz do týdžna sprchovať :D

eva123

Keď tu už píšete o chorobe, ja som sa raz nemohla sprchovať 3-týždne kvôli ovčím kiahňam...snáď chápete prečo, lebo keby som si tie pluzgiere rozmočila, tak sa z toho neliečim 3-týždne ale 2-mesiace... ;)

bingham

Magy...teraz si sa osral :D...lebo zrovna ti ludia co sa nesprchuju a nedodrziavaju hygienu zostavaju nachylnejsi na chorobu..

a hned v tejto teme mas aj priklad Atide/esmera takze tak Magyno :)

ATIDE/ESMERA

Asi ťažko sa niekto osprchuje s horúčkou, zápalom hrdla a kšlom,a le oK .D ak sa tkaý nájde, tak klobúk dlu :D ja by som to neriskla, a je pravda to, čo tu niekto písal, že pokožka má určitý ochranný film, ktorý sa denno-denným umývaním v sprche iba poškodzuje, ničí, zotiera, nazvite to, ako chcete,s krátka je to tak. Len potom ešte človek môže bývať chorý a mať slabú imunitu. Ja ju mám slabú aj tak :D

jar2012

maoam,
keby si čitala poriadne tak vieš že sa NESPRCHUJEM vôbec.Už som to tu pisala. :D
ty sa osprchuješ aj za mňa. :DDDDDDDD

Maoam

lionessssssssss, nic si z toho nerob, jar2012 sa sprchuje 1x tyzdenne, takze bude branit tento styl zubami-nechtami

Maoam

a co je prosim na mojom texte nespravne? ludia, ktori zeru privela cukru a mäsa, skor ci neskor nie su prave najzdravsi, castejsie trpia infekciami, oslabenou imunitou, zahlienenym organizmom, alergiami, kvasinkami, koznymi ochoreniami, ekzemami atd.

ktovie, aku zivotospravu ma Atide/ESmera, pokial si dobre pamätam, je chuda ako papek, takze mozno aj preto je jej v dome kosa, lebo nema skoro ziadny tuk