Vegetarián

harmonia

jedz veľa ovocia , zeleniny... strukovín , ryže natural , oblinín každého druhu... olivové oleje, ľanové oleje, avokádo jedz , oriešky , vajíčka v miere... je toho veľa proste jedz zdravo veľmi zdravo ;) a aj soju hlavne fermentovanú tá dodá toľko vitamínov , bielkovín , esencialných vitamínov nezabúdaj na ovsené vločky a probiotické jogurty bez cukru a pridavných látok

watermelon

ale co si, ja som vitarianka, a je tu dalsi kopec veganov, asi sa skryvaju. nemusis si nic nahradzat, bielkovin staci 10% v potrave, cize to mnozstvo pokryje ovocie a zelenina, hlavne salaty - tie maju vela bielkovin, plus orechy, ci semena. michaelbluejay.com

lanmi

Ja som vegan - cize neprijimam ziadne zivocisne bielkoviny kvoli ekzemom. Aminokyseliny nahradzam orechami, strukovinami a obilninami (klickami). Je dolezite ich prijat dostatok pocas 1 tyzdna a nie ako si niekto mysli, ze kazdy den. Ak bude strava pestra nie je dovod sa obavat nedostatku bielkovin. Clovek nepotrebuje denne 30% bielkovin v strave ak nepracuje tazko - fyzicky. Bielkoviny z masa sa zvycajne znehodnotia varenim a pecenim, takze moj nazor je - ludia, co prijimaju bielkoviny z masa su podvyziveny v istom slova zmysle.