zapal dasna po nasadeni celokeramickeho mostiku

Príspevok v téme: zapal dasna po nasadeni celokeramickeho mostiku
patotn

znama ma sest rokov nasadeny celokeramicky mostik na dvanastich zuboch.teraz ma 30 rokov,mostik sa nasadil z dovodu ze nemala zarodky trvalych zubov a mliecne zuby sa jej zacinali pomaly a isto rozpadat.po nasadeni mostiku sa zapalilo dasno,dr.tvrdil ze to je normalne,ale ked navstivila inych dr. ti jej povedali ze to je zle spravene,na hrubo a utlaca to dasno.treba dat urobit novy mostik alebo druha moznost ze ide o alergiu na material.
chodi aj na dentalnu hygienu no nic nepomaha.
neviete co s tym?nejaky postup liecba ako vyliecit zapal dasna?
ake vysetrenia podstupit aby sa zistilo ci sa da zapal odstranit alebo treba zhodit mostik a urobit novy?
dakujeme

zubaarko

cize ona ma ten mostik nasadeny na dvanastich mliecnych zuboch, alebo ma 12clenny mostik fixovany inak?
ten zapal trva uz od zaciatku jeho nosenia?

ano samozrejme, ak su zuby, ci sposob kotvenia nespravne vyhotovene, mostik moze neustale dasna iritovat, a toho zapalu sa zbavit neda. alergia na material pri celokeramike je prakticky vylucena.

hygienu dodrzuje urcite? dez. vyplachy aj superflossovanie pod mostikom, monovlaknove kefky?
zapal sa da vyliecit ak pozname pricinu, teda bud ma zlu hygienu, alebo je mostik naozaj zle spraveny - nato treba, ako to pekne pises "podstupit" len klasicke stomatologicke vysetrenie a porozpravat sa s lekarom. Ak mas vyhrady a situacia sa nemeni, vyskusaj doverovat radam ineho, predsalen 6rokov je uz dlhsia doba ;)