Otec

Príspevok v téme: Otec
Onn

Otec je alkoholik..aj ked nepije kazdy den tak v tyzdni aj 5 dni...
Neuveritelne nas psychicky týra a neda sa s tym robit naozaj nic ... Naozaj keby ste vedeli ako niektore veci u nas doma fungujuu tak by ste sa velmi cudovali... urcite to vomne zanecha traumu v tivote .. ved sa obcas citim divne ked pridem medzi v pohode ludi ... uz aj tak to nejake nasledky zanechalo na mne .. ale aj vdaka tomu som taky aky som .. a snazim sa byt lepsim..

zuzkas

ešte som zabudla napísať,že mama má v opatere aj svojho otca,kt.u nich vlastne trpí,teda podľa mňa určite vidí že oni pijú,ale čo môže taký 80 ročný dedko urobiť:-(on s nimi nepije,to viem je abstinent celý život.

zuzkas

s alkoholikmi je to vždy ťažké a hlavne keď im chceme pomôcť,ale oni to odmietajú,tvrdia že nepijú a rôzne to zakrývajú!u nás pijú obaja.mama je na invalidnom dôchodku,otec pracuje,ale ako náhle má voľno tak pijú do nemoty.oni sa vedia opiť behom hodiny do nemoty,že nevedia ani chodiť,ani rozprávať.trvá to už nejakých možno 15 rokov.ja som z domu 9 rokov a pred tým som bola na internáte,takže tiež som bola doma len cez víkendy.rodičia bývajú odomňa nejakých 150metrov,už som skúšala všeličo.aj som tam chodila denodenne každé ráno a bola som tam až do poobedia,ale akonáhle som odišla,tak sa opili.práve včera ma už sklamali nadobro,lebo dcéra vo štvrtok večer volala babke,či s ňou pôjde ráno k lekárke,dohodli si hodinu stretnutia,ale malá si na hlase nevšimla že babka je opitá a čo sa nestalo.babke sa to v hlave poplietlo a hodinu po telefonáte volala druhej vnučke,že kedy ráno idú.tá o ničom nevedela,povedala že veď ona ide do školy a tým to haslo.moja dcéra zbytočne ráno čakala na babku,babka neprišla,telefón mi nedvíhala,tak som poslla dcéru do školy.včera bola u mňa švagrina a povedala mi o tom telefonáte a hneď sme pochopili o čo išlo.včera večer mi volal otec,že či sa hnevám keď som sa neozvala celý deň./on o ničom nevedel,teda nepamatal si/tak som mu pekne vypláchla žalúdok a povedala som mu,že ak neprestanú tak sa nebudeme stretávať,nechcem aby nás navštevovali a ani my ich nebudeme.takýto postoj zaujal aj môj brat so švagrinou.takže moji rodičia by sa mohli tešiť zo 4 krásnych vnúčat,ale oni sa tešia z flaše čúča!chceme im pomôcť,ale ako???

Onn

fyzicky nas nebije .. ked je naliaty mame od neho pokoj, ale ked je celkom triezvy sa to neda vydrzat ..
aj tak ho mam rad

jajka01

onn...to ma mrzi. viem o com hovoris lebo toto iste mam ja doma...3 tyzdne napr. nepije...a potom pride dovolenka v robote a je naliaty aj 6 dni po sebe vkuse. a pije nieze kus, ale do nemoty tak ze ani chodit nevie. alkoholik v rodine je velke nestastie...tiez uz neviem co robit, vsetky napady som uz vycerpala, a nic nepomohlo

ta3

A okrem toho, Lost, zamok by si mohol pripadne vymenit, ale odhlasit z trvaleho pobytu v ziadnom pripade, ja po rozvode som nemohla dostat exmanzela zo spolocneho bytu, aj ked som mu kupila nahradny byt a ked uz hrozilo, ze ho sudobne delozuju, tak sa odstahoval, ale nikdy potom, aj ked uz trvale s nami nebyval odmietal zmenit trvaly pobyt a stale uradne tvrdil, ze byva s nami (hoci rozsudok hovoril, ze pravo byvania v nasom spolocnom byte mam ja s detmi a hoci som po tomto rozsudku dokonca byt odkupila do osobneho vlastnictva), len aby ja som stale videla tam hrozbu opatovneho nastahovania, skratka, chcel ma trapit este aj tymto sposobom a darmo som isla na matriku a vysvetlila, ze s nami nebyva a uz nema ani legalne pravo sa znovu ku nam nastahovat, odhlasit som ho nemohla, mohol tak urobit iba sam a kedze dobrovolne nechcel, nik ho k tomu prinutit nemohol, tak sa veci maju, aspon vtedy cca pred 20 rokmi, ale neverim, ze sa v tomto smere nieco zmenilo

ta3

Lost, preco odist?, nuz preto, ze v danom pripade je to ovela jednoduchsie a takto sa to aj castejsie stava, ze tyrani odidu a tyran zostava, zrejme si nezazil alkoholika v rodine, kto ho zazil, da za pravdu mne a nie Tebe

lost

A preco odist?
Niekedy, i ked to je asi hladnokrvne, je lepsie vyhodit toho co skodi a nie utekat (co je zbytocne komplikovane).
Tym myslim nieco vo forme odhlasenie trvaleho pobytu a vymenenie zamku..
Ale to je asi krajne riesenie :/

mas pravdu

u nas to bolo take iste,no mam brata a otec mal pred nim respekt.Dovolil si nas tyrat len ked nebol brat nablizku.

ta3

ked sa s tym neda nic robit, este je tam moznost, ze Ty odides z domu, ze sa osamostatnis, mas na to vek a podmienky? Zial, za totaca bola lepsia situacia, clovek lahsie dostal byt, pracu, mladi ludia sa mohli osamostatnit bez vacsich problemov, alebo je snad este moznost, aby si sa s mamou a surodencami, ak mas nejakych, odstahoval k starym rodicom, mas taku moznost? Dufam, ze predsa sa len najde nejake riesenie, lebo je fakt, ze znasat takmer denne psychicke tyranie je tazke a malokedy bez nasledkov na cely zivot, moj otec nebol alkoholik, opil sa tak raz za pol roka, ale vtedy bola cela dedina hore nohami, takze rozumiem o com hovoris, dufam, ze ked vies, ake to je mat otca alkoholika, nepojdes v otcovych slapajach a nepripravis taketo trapenie aj Ty svojim detom, lebo zial je vela takych pripadov, naozaj by som chcela vediet kolko mas rokov, lebo dalsi triezvy muz v domacnosti by mal byt ochrancom slabsieho pohlavia, to nebol nas pripad, my sme doma boli len tri slabe zeny, vtedy som si castokrat hovorila, ake by to bolo super, keby sme boli mali brata, drz sa chlapce