zima v byte

Príspevok v téme: zima v byte
snehuliak

Vie mi niekto prosim poradit,ako je to s kurenim v panelaku?Mam v obyvacke 18,7 stupna,v spalni 18,5 a pritom mam radiatory na plno.Su uplne vlazne.Bola som za domovnikom,aby mi vypisal ziadanku na prekontrolovanie a premeranie a odmietol,ze je to idealna teplota,ze ma taku aj on.Je to normalne,aby som mala v tychto dvoch izbach pod 19 stupnov,ked kurim naplno?Vonku je prave 3,7 stupna.Dakujem.

ziziu

Už je jeseň. Tak sa vykuruje, vonku je rano večer a noc chladno.V bytoch najma na severe je chladno v obyvačke v kuchyni, izbach ma byť pri vykurovani miin. 21 st. čo nie je. chladne steny na severnej časti, ak sa im nechce začať vykurovať treba ich popohnať. Su povinný,
V strede a východe Slovenska je v plnom prude vykurovanie.Teplo v jeseni už nie je letne teplo aj ked ma viac stupňov.

ziziu

Už je jeseň. Tak sa vykuruje, vonku je rano večer a noc chladno.V bytoch najma na severe je chladno v obyvačke v kuchyni, izbach ma byť pri vykurovani miin. 21 st. čo nie je. chladne steny na severnej časti, ak sa im nechce začať vykurovať treba ich popohnať. Su povinný,
V strede a východe Slovenska je v plnom prude vykurovanie.Teplo v jeseni už nie je letne teplo aj ked ma viac stupňov.

prezij zimu

Práca správcov by mala pred začiatkom vykurovacej sezóny skontrolovať a nastaviť tlak, aby nemusel majitelia a užívatelia bytov reklamovať slabý tlak vo vykurovacom systéme na požiadanie premerať úniky (ak nekúri sused) a pod. Doteraz je majiteľ, platiaci mesiac vopred za dodávané (?) teplo rukojemníkom !!! Platí za teplo aj v letných mesiacoch! Dokedy .............budeme prispieva na účty správcom a teplárenským súkromným firmám !!!
Zdravý rozum zvíťazil v Poprade, kde sa tepláreň vrátila do rúk späť mestu so všetkými výhodami, ktoré užívajú odberatelia tepla a nie majiteľ teplárne.

betkacat

Tiež máme byt pod strechou a rožný, jediná spoločná stena...sme to riešili ,že sme ho obložili zvnútra, drevený obklad, alebo imitácia dreva a samo že plastové okná, spravilo to tak tri stupne, tak tých 21-22st v zime je príjemných.

GiovanniX

nam menili stupacky na umelohmotne cez leto komplet,takze horucu mame vodu,nie ako pred tym,tepla bola ale nie horuca.
ale po 22:00 vypinaju teplu vodu,cize mozna este okolo 23-tej mam daku vlaznu,sralo ma to hlavne ked som mal poobednu,este kym som sa vratil z prace autom polhodinka,cize len tak tak som stihol aj tu vlaznu vodu,aby som sa mohol osprchovat
ja 22 rokov byvam v panelaku v meste,ale planujem ist do rodinneho domu,uz mam dost panelakov a sprostych susedov,ktori nepoznaju nocny klud,poskrabu auta zo zavisti atd...
tie folie za radiator neodporucam tomu kto ma merac na radiatore,lebo este rychlejsie bude ratat jednotky

snehuliak

Tak ja to ani s tou vodou nemam vyhru.Hlavne piatky vecer,to sa asi len v tento den ludia kupu,tak vtedy sa zase nemozme my.Je vlazna.Nie je horuca,ale ani studena.Keby mi vypli studenu vodu,tak mi chybat nebude,pretoze tu "horucu" vobec studenou riedit nepotrebujem.
A co sa tyka tych folii,to som uz dnes pocula,ze je to dobra vec.Dat ju za radiator a to teplo neutecie von ale folia ho este viac zohreje,resp. podrzi.Uz to nejak vydrzime tuto zimu a snad sa bude nieco do roka diat,pretoze domovnik-spravca odovzdava funkciu,tak sa snad bude nieco diat s tym zateplenim.On vsetkym vymyl mozgy,ze sa to neoplati,lebo vsade plesneju steny.No jasne,ked sa nevetra.A tak vsetci pocuvaju ako im on klame a pritakavaju,aj ked nevedia,o com hovori.Na dalsej schodzi budem mat cloveka,ktory im donesie dokazy aj presvedci ich,ze sa to oplati.