vztah-nevztah...

Príspevok v téme: vztah-nevztah...
denisaKE

Potrebujem sa trochu vypisat a hodil by sa mi nestranny nazor. V zime som ukoncila dlhorovny vztah, pre partnerovu neveru. Dost ma to vzalo, avsak casom som samozrejme pocitila tuzbu mat vedla seba niekoho, kto ma bude mat rad - a ja jeho. Som pomerne atraktivna a o zajuem muzov nemam nudzu. Bala som sa vsak sklamania, tak som si pratnera chcela najst na zoznamke, kde sa ludia predsa len trosku spoznaju, kym sa stretnu. Zoznamila soms a s mojim sucasnym partnerom, dlho sme si pisali, kym sme s astretli, mali sme podobne zaujmy, vkus, zmysle pre humor. Aj stretnutia boli mile...zacali sm espolu chodit, aj ked mame rozdielne zaujmy (on hory, ja kultura). Spociatku islo vsetko skvele, bol pozorny, chcel ma vidiet takmer kazdy den...a teraz...malokedy sme spolu a to byvame nedaleko od seba. On radsej sedi pri PC ako by mal ist so mnou von...ani k nejakemu vyjadreniu citov z jeho strany nedochadza...o spolocne stravenych nociacha leboa ktivitach mozem len snivat...v restauracii mi je zvycajne trapne, pretoze ani neprejavi snahu zaplatit celu veceru (som financne nezavisla, avsak muzi v mojom okoli sa takto nespravaju). Mali sme aj vazny rozhovor a ja som navrhla rozchod, on bol proti...chvilu to bolo fajn, avsak naozaj len chvilu... Neviem co si o tom ymsliet...som pomerne verny typ, nerada sa rozchadzam...toto je valstne len moj druhy vztah. Ale nie som stastna, neviem co si mam o tom mysliet. Mam ho rada...ale naozaj neviem ako dalej :/

doubledog

rozumiem ti:
ved o tom hovorim aj ja, prirodzene je podla mna striedave platenie. samozrejme, netreba to nejak exaktne prepocitavat a viest si denniky, kto kedy platil.:) a ci nahodou jeden neplatil viac nez druhy.

doubledog

no tak napr. pre mna je prejavom slusnosti striedave platenie.
takze si viem predstavit, ze mu to mohlo byt podozrive.

ale to je len taka hypoteza, kludne mohlo ist o nieco ine, co mu vadilo a co sposobilo, ze sa na to cele vykaslal.

rozumiem ti

doubledog: hm, ked je zena tak sebestacna, tak naco vobec s tebou, resp. s chlapom, ide von?! ze jo :) ved vibratory uz davno vymysleli a na to uz zeny davno prisli, ze kvoli par cm klobasy sa neoplati chovat cele prasiatko.:)

zase nic. tak skusim este inak. pozvite zenu na PRVE rande a nechajte ju zaplatit, alebo pytajte od nej polovicu. na 99,9% s vami uz nikam nepojde.:) ale: pozvite zenu na prve rande, spravajte sa gentlemansky, pozvali ste - platite a nabuduce Vas pozve ona, aj s platenim. O tomto hovorim celu dobu, problem nie je v peniazoch. Sebestacny clovek-zena nema rad pocit, ze je od niekoho zavisly. Ale ma rad pocit, ze sa k nemu niekto chova galantne a s uctou.

Uz svita?!

Ak ste mali tu smolu stretnut sa so samymi zlatokopkami, tak to je mi luto. Lenze tolko ich predsa nemohlo byt, to je chyba niekde inde.:) Skor si myslim, ze ste nepochopili, o co tym zenam ide a interpretovali si to akoze chce nieco, co je este z dob Al Caponeho.:) zena - doma, sporak, deti. muz - zabezpecuje celu rodinu.

jajka001_

zaplatit zene obed na rande je proste prejav slusnosti.
keby isli na pracovny obed, alebo na posedenie ako kamarati, to je ine.
napr my aj ked sme manzelia,nechavam platit manzelia - financie mame samozrejme spolocne - ide len o ten pocit, ze sa o to postara. takisto ako je podla mna normalne zene otvorit dvere, vziat jej kabat a podobne.

doubledog

pridam svoju trosku :)

ved adam pisal o tom, ze prave taketo jej spravanie (ze ocakava, ze muz bude vsetko platit) mohlo byt pricinou toho, ze ochladol. mne osobne by to tiez vadilo.

autorka pise:
"Ja som vychovana tak, ze muz ma byt gentleman a zena ma byt dama - aj ked je samostatna."
tak bud bude dama, alebo samostatna, nemoze byt oboje, to sa vylucuje.

preto suhlasim s adamom, tiez sa casto stretavam s takymto zenskym postojom a povazujem ho za pokrytecky.

ci je to naozaj zalezitost aj autorky, je otazka, z kratkeho textu sa to niekedy neda dobre zistit.

rozumiem ti

rony: chapem, ze pri tom, ako je nastaveny muzsky mozog (skumam ho uz roky, na nic som neprisla :) ), je velmi tazke pre chlapa pochopit, ze tu o peniaze nejde. ide o gesto, galantnost. zakladaju si na tom dost zeny, ktore boli z domu vychovavane tak, ze chlap ma byt gentleman, ktory "dame" preukazuje svojim galantnym spravanim patricnu uctu. je to nieco, co si so sebou prinesu, od detstva, a maju to hlboko zakorenene v sebe.

je jasne, ze kazdy clovek, vedomy si svojej vlastnej hodnoty v rozumnych medziach chce, aby sa s nim jednalo fer.

rony26

ved to je prave to, ze vitaz neexistuje, cize siahodlhe debaty veduce k nicomu...ja som si tu vetu (((v restauracii mi je zvycajne...))) vsimol tiez, akurat som jej neprikladal az taky vyznam, kym Adam z nej spravil ustrednu temu, pricom ju aj dalej rozvil...takze vytiahol to asi preto, ze ho to uputalo, ale viac ti napise zajtra on sam predpokladam :)...a ta pestrost ludskych povah aspon dava kazdemu moznost vybrat si co mu najviac vyhovuje

rozumiem ti

rony: iste, je to tak. kazde pohlavie ma svoje pozitiva aj negativa, tak to proste je, nic sa neda robit. ostatne je len v ludoch, nazoroch a povahach.

suboj pohlavi? no tak to radsej nie, vitaz totiz neexistuje.:) len mi prislo divne, ze to vobec niekto vytiahol, pricom tema je o uplne niecom inom. ale ok, nemusim zas vsetkemu rozumiet :)

rony26

hlavne by som nezovseobecnoval, lebo zajtra tu mame suboj pohlavi a z toho nic dobre nevzide...Adam sem zajtra napise, ze on nema problem navarit pre priatelku, podobne ako pisala denisa, ze nema problem zaplatit ucet...to nie je o tom, ci je niekto muz ci zena...ano,bohuzial su aj muzi co si mylia zeny s otrokynami ci zeny co si muza mylia s penaznym ustavom, ale vzdy ide o konkretnu osobu

rozumiem ti

u nas vzdy platilo, kto pozyva, ten plati. jednoduche. nepoznam nic trapnejsie, ako ked casnik prinesie ucet a teraz sa caka, co sa bude diat.

adam - z mojej strany je zas zaujimave pozorovat, ako muzi kricia, ze ak chcu byt zeny emancipovane, tak sa maju o financie postarat sami. ale napriek tomu vyzaduju mat doma navarene po prichode z prace... bez toho, aby sa o to pricinili.

trocha mi to z muzskej strany pride ako: co je tvoje je aj moje, ale co je moje tak do toho ta nic.