Kríza úcty k autorite v súčasnom školstve

lost

jajka001_ bola to lavica ktora bola tak 1 meter od tabule a uplne na kraji :)
ako keby minus prva lavica v krajnom rade..

a previnilci tam museli sediet v danu hodinu alebo cely den..

ale nepamatam si presne ako to brali.. ale tak vacsinou si taky grazel povie "no a co" a robi zle nadalej...

lost

jajka001_ no mozno asi tak :)
velky dom, velke auto, velka TV a pekne baby ..
o to sa snazia chalani :D
teda z toho co som pocul..
ono je to vsetko fajn, zle nech nekazia moralku aspon :D
kde je dopyt, tam je aj ponuka..
kazia moralku :D

jajka001_

lost a ako fungovala ta somarska lavica? ze si tam sadnes a si na posmech nieco ako klietka hanby? lebo si neviem predstavit ze by take cosi dnes bral niekto vazne :)

jajka001_

no, povedzme ze my sme mali nejakych tych hrdinov, co za nieco nezistne bojovali, za slobodu,nezavislost, pritom neboli zakerni,ziskavali vsetko v cestnom boji,uprimne a tak
ake vzory maju decka dnes?
vsade kam pozriem, tie rozpravky, bez zmyslu len kopec krvi, starsie decka? baby si beru vzor z celebrit - uprimne, kto to je? v skolach kedysi rozpravali a ucili o skutocnych hrdinoch, ludoch ktori nieco dokazali, dnes to tak nie je - ze? aj ked v tom casto boli kaleraby, propaganda, ale predsa, ta podstata - boj za nieco zmysluplne, za skutocne hodnoty, nie pipenky co sa maluju a davaju si robit plastiky a prsia aby si zbalili niekoho bohateho a riesia kto ma aku kabelku
co sa chalanov tyka tak neviem :)tam asi kto je aky bohaty a kto ake baby zbalil a kolko na svoje super drahe auto

lost

jajka001_

no myslim ze celkom hej :D

to bolo asi tak 2 dni do roka, ked bol jeden - dvaja spoluziaci velmi neprisposobivy :)

tusim ze v 3. rocniku

rofl, no to hej, je tazke rozlisit ake info su korektne a ktoru su proste false.. :/

lost

rofl - suhlasim :)
mam 12 rocneho brata a vedel by som garantovat ze VIE co robi..
i ked ma este znacne destsky rozum a myslenie, uvedomuje si co robi :)
mozno par dnove detske vazanie by len prospelo :)

btw, mal som jednu spoluziacku ktora bola uplne priemerna az podpriemerna, raz napisala VELMI zlu vec na jednej hodine kde sa to hodi absolutne najmenej - nechcem to napisat, lebo take nieco je 1 zo SR :)
a respektujem sukromie ludi..
avsak ak poviem ze to bol extrem, tak to naozaj bol :)
od tohoto momentu sa zmenila na najlepsiu ziacku ...
bolo to vo veku 13 rokov sa mi zda..

neviem co s nou urobili, ale ten zlom bol proste brutalne markantny.. musim sa opytat ze ako to dosiahli :)

mozno niekedy staci tak malo a efekt je obrovsky...

rofl

no byt mudry, atd to sa asi nikdy nenosilo. ale teraz je to asi o to horsie, ze z kazdej strany sa na teba vali sami bullshit.

lost

odvazny je fajn :)
- clovek ziska vela novych zazistkov

mudry je fajn :)
- clovek ma o jeden dovod viac zit, poznat vela vela veci, je to navykove, cim viac viem, tym viac vediet chcem

uprimny je fajn :)
- clovek sa citi bezpecnejsie (lepsie) v takom prostredi, viac svoj, viac volny

byt čestny je fajn :)
- clovek moze kludne spat

jajka001_

hej ale casto sa nechaju ukecat na hluposti, od starsich, na kradnutie a tak, z frajeriny, z hladania respektu...
ale take upalovanie maciat napriklad, co som videla , no otras, a nic sa im nestane