od narodenia plač a nespavosť

Príspevok v téme: od narodenia plač a nespavosť
sillvinka

odkedy som sa narodila mam problem s nespavostou a tiez s precitlivenostou..ked som bola mala dlho do noci som nespala ...rodicia mi povedali ze este v perinke som cele noci neustale plakala a vdaka tomu velmi malo spala...v predskolskom veku som bola velmi naviazana na mamu a kazdu noc som si k nej isla lahnut.. moj porod vraj bol velmi komplikovany, narodila som sa tyzden po termine -cisarskym rezom...dodnes mam socialnu fobiu, nespavost a ine problemy s psychikou..mám 18 rokov..vyrastla som v dokonalej harmonickej rodine, kde mi nikdy nic nechybalo..chcem sa spytat ci moj problem moze suvisiet s komplikovanym porodom resp. ako to riesit ak sa da..dakujem za odpovede

smii

ak by to suviselo s porodom, tak co by si robila? Narodila by si sa este raz?
Nezamyslaj sa nad porodom ale nad tym, ako sa svojich problemov zbavit. Tvoja rodina bola z tvojho pohladu harmonicka, ale mozno az prilis, ked zo svojho dietata tvoji rodicia vychovali nadmerne plache a ustrachane stvorenie. Teraz je to uz len a len na tebe, aby si to zmenila...

delphia

ja som tiez narodena cisarskym a k tomu som spachtos :))

tvoje problemy nepramenia z porodu. existuje v sucasnosti aj tzv. spankove laboratorium (jedno je napr. v KE), kde sa zaoberaju nespavostou a je liecbou. skus sa poinformovat o vysetreni v takomto laboratoriu.

jajka001_

podla mna to nie je porodom...si proste taka citlivejsia povaha. si jedinacik? snaz sa viac infiltrovat do roznych kolektivov aj ked mas z toho strach, nech si zvyknes na ludi. rodicia ta mozno velmi hyckali a nenutili ta do aktivit, ktore ta stresovali. ale aj to treba, aby si sa oťukala.
co sa tyka nespavosti, skus sa fyzicky co najviac unavit. vecer si vypi nejaku ukludnujuci caj (medovkovy), vyvetraj si izbu a nezaspavaj pri tv.