vitarianstvo

vevericka

je interesantne, ze ked clovek zada pojem potravinova leukocytoza do uja googlovica tak to vyhodi same vitarianske stranky (pripadne mnohokrat okopirovany ten isty text po roznych forach(samozrejme vitarianskych), ked nechce byt uplnu zly, tak si da pracu a zada to v anglictine..zasa same raw food stranky, ok dam si vacsiu pracu a hodim to do vyhladavaca v medicinskej databaze (pre troska znalych znamy pubmed) a cuduj sa svete pubmed tento pojem nepozna, a vyhazduje clanky o listerioze a salmoneloze..pripadne aj o leukocytoze, ale vacsinou v spojeni s leukemickym ochoreniami...cim to je..

watermelon

alexxandra:
moje jedalnicky najdes v Teme pre watermelon.
Praveze na surovej strave ma clovek energie neurekom, nikdy som pocas vitarianstva necitila unavu ako ked som jedla predtym uplne "normalne". Precitaj si nieco o potravinovej leukocytoze a zistis preco.

alexxandra18

kraa:
super, vdaka za odpoved :))
Takze to si jedla len ovocie, zeleninu, orrechy, a tie naklicene veci???
ako mne nejde do hlavy, že ako z toho moze mat clovek dostatok energie na cely den. Akoze okej vydrzat par dni na ovoci, zelenine, to sa da zvladnut, ale tak mesiace - no to si neviem predstavit. A nevies nahodou ze kolko kJ si prijímala za den??
A jedla si ako casto? kazde 3 hodiny ? ci ako ? možes kludne napisať aj jedálniček ked si bola 100% vita :)) a ked si bola tak 60-80% tak potom tych zvysnych % - to bola ta varena strava, ci ako ???
Vdaka za odpoved :))

kraa

Alexandra: Vitarianstvo znamena surova ziva strava. Ryza je varena, chlieb sa pecie...Vsetko, co je tepelne upravovane skodi organizmu, pretoze posobi na organizmus kyslo a sposobuje hlieny v tele (v hlienoch sa tvoria bakterie a to sposobuje choroby). Ja osobne olivovy olej zastavam, pridavam ho do salatov a pod. Samozrejme vsetko s mierou. Ak chces jest strukoviny kvoli bielkovinam, je lepsie jest klicene semienka. Napriklad alfalfa, mungo fazulky, mandle, slnecnicove semienka.
1 rok som bola na vita 60-80%, potom 3 mesiace 100%. Za ten cas som nebola ani JEDINY raz chora. Ani len nadcha, ani bolest hrdla..proste nic.

alexxandra18

kraa:
takže ty si bola 3 mes. vitankou ? A vedela by si mi odpovedať na otazky:
že či si jedla aj strukoviny, ryzu natural, zemiaky - alebo to su zle potraviny pre organizmus ?

A čo je napr. zle na olivovom oleji ?
A celozrnny chlieb (doma upeceny - len voda, drozdie, celozrnna muka, med) to je tiež zle pre organizmus ???
Ako ja sa len normalne pytam, nijako nepodryvam.

kraa

Watermelon, take prispevky si nevsimaj, nepresviedcaj ludi, ktori sem uz pridu s negativnym presvedcenim iba odsudzovat. Ja viem ako vitarianstvo dobre posobi na organizmus. Bola som 100% vita asi 3 mesiace a mala som neskutocne zdravie. Bohuzial som to potom porusila, lebo som nevydrzala detox. Drzim ti palce, pokracuj v tomto skvelom postoji,aj ked to ludia zavrhuju.
A mimochodom, ako mozete sudit nieco, co ste nikdy neskusili a iba ste to videli na niekom inom? Mozno sa ten "niekto" nestravoval vyvazene atd...

janoo

zdrava strava?
liska sa zivi-zdochlinami,krava-travou,pes-masom,vtak-semenom.to je jednotvarna strava pre nich urcena.aj tu obcas porusia.clovek pouziva mix.(PISEM O NESKAZENEJ STRAVE)

alexxandra18

watermelon, netvrdime, ze si prispela v zlom. Praveze sme cheli vediet viac, napr. ten jedalnicek.
Mna by tiez zaujimalo, že či ješ aj strukoviny, ryzu natural, zemiaky - alebo to su zle potraviny pre organizmus ?
A čo je napr. zle na olivovom oleji ?
Ako ja sa len normalne pýtam, v žiadnom pripade nechcem nijak podrývať, či vraviet ze vitarianstvo je hlupost, to nie.

watermelon

pre mna je moje zdravie najlepsim dokazom o tom, ze tato strava funguje.
len som prispela a nie v zlom... sorry

annna11

watermelon: slečna o vás mám svoj názor kedže som si prečítala zopár vašich príspevkov.
Ja nenutim rodinu stravovať sa ,,normálne". Stravujeme sa zdravo. A ja vitariánstvo nepovažujem za zdravý štýl. Vedˇčlovek dostáva do tela hlavne jednoduchý cukor z ovocia a neustále mu kolíše hladina cukru v krvi