Mužská príťažlivosť...

Príspevok v téme: Mužská príťažlivosť...
Hrianka

Mám istý problém, no neviem či niekto mi ho bude vedieť objasniť. Ide o to, že mám partnera 4 roky. Dá sa povedať, že je to môj prvý, lebo pred tým to boli len krátke romániky. Problém spočíva v tom, že je to úžasný chlap avšak dosť mi prekáža, že som nikdy pri ňom nepocítila tie spomínané motýliky v bruchu, keď ma bozká necítim nič, keď sa ma dotýka je to rovnaké...To, že nie som lesba to viem. Medzi naším vzťahom sme boli raz na dlhšiu dobu rozídení. No pri žiadnom chlapovi som takéto pocity nemala. Aj keď bol čistý, voňavý a dá sa povedať ideálny nič...bol to len chlap. Preto by ma zaujímalo či existuje taký typ žien ako som ja, že nedokáže takéto pocity v sebe mať alebo je niekde chyba. Či už vo mne alebo v partnerovi. Ďakujem

Hrianka

Ako sa to u nej prejavuje? No podobne ako písala jajka001_ . Keď sú viac ako deň od seba už rozpráva ako jej chýba, ale dobre musím uznať vtedy nejde o motýliky, ale o to, že to medzi nimi klape. Ale napr. občas sa stane, že sa k nej pritúli, pobozká alebo niečo spraví a spomínané motýliky sa objavia. Vraj je to také ako na začiatku vzťahu, rozdiel je len v tom, že to nemá každý deň. A tak ako som písala nie je jediná koho poznám. Tak niečo na tom bude.

AdamKrt

Hrianka:

motyliky po 21 rokoch ? To pocujem prvy raz a zaujimalo by ma, ako sa to u nej prejavuje. Pretoze toto uz neni ten pocit poblaznenia na zaciatku vztahu...

Podla mna idealny partner a partnerke neexistuju a je to len vzdy o tom, ako sa vedia dvaja zniest a vychadzat spolu, ked je medzi nimi laska, ci kopec inych silnych citov.

jajka001_

netreba si mylit pojmy a dojmy...nejde o nejaku nadrzanost. ja mam tie motyliky stale aj po 15tich rokoch. mozno je to divne ale je to tak. tesim sa ked ho vidim, ked ho pocujem, jak mlada zalubena zaba :)

AdamKrt

jajka001_:

samozrejme. Ale ja vychadzam hlavne z toho, ze poznam ludi, dochodcov, kludne viac nez 90 rocnych, co su spolu a tak isto i ine o trochu mensie vekove skupiny. A tam to ozaj uz neni vobec o tej zamilovanosti, ako za mlada, ale uplne o niecom inom. A to je dobry zaklad vztahu, nie nejake hlupe motyliky, na ktore staci si supnut do tela trochu adrenalinu... :)

Hrianka

AdamKrt: Vieš, keby som nemala okolo seba toľko ľudí, ktoré takéto pocity majú aj po niekoľkých rokoch spoločného žitia, tak by som sa nad tým možno ani nezamýšľala ...Už len moji rodičia sú spolu 21 rokov a moja vlastná mamka má ešte občas takéto motýliky..Tak mi nevrav, že to časom vyprchá, lebo nie u každého je to tak.

jajka001_

a co sa tyka tych pocitov,preco by mala hladat nieco o com ani netusi ze to existuje. su aj myty o idealnom muzovi, ako moze vediet, ci nie su aj to o tom pravom tiez myty :) kazdemu sa to proste nemusi stat. mala co mala a bola s tym spokojna. vtedy.

AdamKrt

jajka001_:

neprezivam tiez niektore pocity tak extremne, ako niektori ludia. A mam sa preto trapit ? Ludom chyba casto trochu skromnosti. Komu vsetko vadi a na druhom hlada len chybu, bude VZDY nespokojny. Kto sa vie spokojit aj s malom, bude stastnejsi.

Hrianka:
ty si myslis, ze nejake HLUPE POCITY, ktore pretrvavaju v prvych par mesiacoch vztahu, Ti vydrzia po cely zivot ??? Nikdy som neveril na taketo pocity a na lasku na prvy pohlad, lebo take nieco neexistuje. Je to len poblaznenie, chemicka reakcia, TUZBA-CHTIC... Tie tzv. motyliky su len NERVOZITA z toho, ze nieco velmi chces a zmiesa sa chcenie a strach, ake to bude a ci to bude.

Vsimni si pariky dochodcov, co su spolu trebars 50-70 rokov, co ich drzi. Je to ucta, priatelstvo, porozumenie. Po rokoch uz nebudes mat mozno na partnerka/partnerku chut, ci on na Teba. Obaja zostarnete, budete sa poznat a nemate uz ziadne prekvapenia a jedina moznost, ako spolu vediet vydrzat su uplne ine hodnoty nez to, co drzi ludi niekde na zaciatku. Kto hlada vzrusnie, motyliky, mozno ich najde. Lenze ak ide o obojstranne vzrusenie, tak si skuste pozriet aj rozne statistiky vztahov. To co rychlo vzplanie, tam ohnik lasky aj velmi rychlo zvykne vyhoriet a je koniec. Nedavno som cital aj nejaky clanok o tom, ze vztahy, kde si spolu aj fyzicky zacinaju partneri neskor, ze vacsinou spolu aj dlhsie vydrzia na rozdiel od vztahov, ktore zvyknu rychlo vzplanut... Je to nieco ako rychlokvasene kapely a spevaci. Ten, co mal dlhsiu karieru a postupne si ziskaval reputaciu, zvacsa zostava dlhsie, ako rychlokvaskovia co su tu sezonu a na druhu po nich ani pes nestekne...
---------------------------
Nechapem, co si ludia myslia, ze v inom vztahu by to bolo uzasne a hladaju dokonalost. Ta neexistuje. Pokial je vsetko v poriadku, tak je chyba vrtat sa v tom a staci len udrziavat si vztah, aby plamienok horel, nevychladol, pripadne rastol. Ale ak niekto skusi nieco - ineho partnera a potom povie, ake to bolo uzasne - no take uzasne, ze to nevyslo a z toho vztahu to bolo len o prietrtkoch... ;-) Ozajstna laska neni o vplanuti. Matka tiez miluje svoje dieta a neblazni normalne z neho, i ked ho miluje... :)

kafe

Roňátko ďakujem, toto je presne jeden z tých príbehov.

monika11, tie otázky čo si dala sú zaujímavé. Ja si myslím, že tie motýliky netreba brať tak vážne a tiež že, je velmi tažke rozlišit, kedy ide o toho praveho aj s motylikmi, a kedy ide len o sex. Ale tiež mi je jasné, že človeku najviac chýba to, čo nemá.. nech je ten kameň v topánke hocako mrňavý, jednoducho otravuje a bolí a stále sa pripomína.
Mám na teba otázku monika, stále túžiš po vášni alebo si spokojná, že si ju mohla zažiť aspoň na krátky čas?

sweater

hrianka ja si myslim ze prave to ze partnera milujes, a on teba je zakladny pilier vztahu, ked tam nieje toto, je nezmysel budovat vsetko ostatne, vo vztahu bez lasky nebudes nikdy naozaj stastna... nikdy..