serotonin

noncon4m

Podla odporucania pana RNG som si kupil 5-HTP, ale nepocitil som ziadnu zmenu. Predtym som bral Citalec, ktory pracuje ako SSRI, cize na spatne vychytavanie serotoninu. Vie mi niekto vysvetlit, preco mi 5-HTP nezafungoval, ked oba lieky maju zvysit serotonin?

RNG

Gaba je tiez jeden z neurotransmiterov, je ich plno.
en.wikipedia.org
Gaba upokojuje v celom tele vyraba sa vselikde v tele, vcitane mozgu a z tela sa do mozgu nemoze dostat pre krvnu mozgovu barieru. Jedine v zlucenine s B-3 , vyrobok pod menom Picamilon mozno do mozgu dodat GABA(davka niekolkosto mg).
GABA podobne ako serotonin a melatonin ukludnuje. V tele znuzuje napatie svalov, v mozgu "napatie" nervov.

Zeleny caj nema s GABA nic spolocne a GABA nijak neovlyvnuje hladinu serotoninu. Zeleny caj obsahuje aminokyselinu L-theanine ktora tiez ukludnuje ale neuspava. Davka je 2 x 200 mg, pripadne aj viac.

RNG

5-HTP je potravinovy doplnkok, tj material z coho si telo vyraba serotonin.
Kedze serotonin potrebujeme stale, potrebujeme aj stale materialy nan a to je 5-HTP alebo L-tryptophan, ktory telo meni na 5-HTP a odtial na 5-HT=sertotonin.

odkazany

martin velka vdaka, ze si sa ozval, viaceri tu na tvoju skusenost asi cakali... super, ze ti je lepsie, ja tiez cakam, uz dost dlho, objednal som asi pred dvoma tyzdnami... strasne som zvedavy. moze sa to brat aj dlhodobo??? a ako to uzivas? vsetko dobre!!

Martin-S

objednal som 5-HTP od Now Foods a mozem len doporucit :) citim sa ovela lepsie. depresia uz sama od seba nepride a ak sa vyskytne nejaky problem v zivote tak ho zvladam ovela lepsie. tolko v skratke moja skusenost s 5-HTP. Urcite budem objednavat uz coskoro znova :)