Kyselinotvorné a zásadité potraviny

Príspevok v téme: Kyselinotvorné a zásadité potraviny
kaciatko_7

Mám zdravotné problémy s obličkami, ktoré ako som si prečítala, môžu súvisieť aj s nadmerným užívaním kyselinotvorných potravín. Preto som sa chcela spýtať, čo všetko patrí do zásaditých a do kyselinotvorných potravín. Našla som veľa názorov, no niektoré sa dosť odlišujú. Chcela by som niečo podrobnejšie, nie len základné členenie, že jedlá rastlinného pôvodu sú zväčša zásadité a živočíšneho sú kyselinotvorné. A čo kyslé ovocie, ako niektoré jablká, alebo citróny? Sú zásadité (rastl. pôvod) alebo kyselinotvorné (kyslé ovocie, obsah kyseliny citrónovej)?

dariana

arman, ja s tebou suhlasim, aj o tom vsetkom viem,rozumiem ti o com píšeš. so zapperom domacky vyrobeny mam skusenost dobru, mala som ho požičany. dokonca mi ho jeden slubil urobit, len zatial neposlal. mas nejaky kontakt, kto by to vedel seriozne urtobit a poslat? inak skušam vselijake očisty od parazitov, a vidim ako mnohe problemy odchadzaju, no je to na dlhsiu dobu, nie hned zo dna na deň-vela o tom čítam, len som myslela, že tu dáš tvoj tip ako to riešiš ty.

arman

dariana... staci toto ako motivacia?
zapper.revoluce-v-leceni-nemoci.cz

este podotknem, kedze v odkaze je zapper, ze existuju daleko lacnejsie a ucinnejsie metody, zapper mi pripada len ako taka pomocka, navyse sa da zostrojit podomacky. :-) Netreba hned z toho robit biznis, ale co uz s nimi.
Moj taky pocitovy odhad je, ze aspon 90% zdravotnych a psychickych problemov dnesnych "modernych" ludi ma na svedomi zamorenie parazitmi. Priemerny clovek si ich nosi v tele 1-2 kil. Nasledna kazdodenna 24-hodinova intoxifikacia ich splodinami potom po rokoch dokona pracu...my to tu volame staroba na igelitke liekov, a ze vraj je to v poriadku. Nieje. V takom tele poriadne nefunguju ani vitaminove doplnky, ani zdrava strava, proste vsetko ma len male, alebo len docasne ucinky.
Neinformovanost doktorov a klasickej mediciny je tu umelo vytvorena, stacilo celu pravdu o parazitologii vystrihnut zo skript a pockat jednu generaciu, kym vyrastie generacia blbeckov s velkym egom, do ktorych vacsina ludi vklada svoje zdravie. Podarilo sa.
Pritom, staci sa pozriet okolo a zapnut to zariadenie co clovek nosi v hlave.
Obrovske mnozstvo byliniek a korenin v strave vsetkych kultur, ich hodnota taka vysoka, ze sa s nimi obchodovalo. V kazdej exotickej zemi tak palive jedla, ze nasincovi ked ochutna najprv vyskocia oci z dolkov, potom sa zacne dusit a potit cerveny ako paprika.
A najvtipnejsie na celej veci je, ze psov a macky odcervujeme niekolko krat do roka, sme s nimi v kazdodennom konakte, ale sebe nedoprajeme jedinu ocistu za cely zivot. Akoby sme mali lepsiu imunitu nez ti psi a macky. Sucasny clovek je proste opica... babika na spagatiku s nesamostatnym myslenim. :-)
Staci si precitat Napoleona Hilla, ten o tom pise celkom dobre. Hlavne jeho posledna knizka z minuleho roku, co sa ju bali 70 rokov vydat, o tom pekne hovori.

dariana

nasla som viacero článkov a vsade su potraviny trochu inak delene. Kupila som si umeocot a zda sa, že celkom pomaha.

arman aku prevenciu proti parazitom si myslel? a aj ako urobit očistu čriev od nich??lebo verím, že za mnohymi problemami su parazity.
Dychaniu sa dosť venujem, chodim cvičiť jogu.

arman

Vsetko cerstve a zrele ovocie a zelenina, ktore sa ti dobre stravi - zasadotvorne.

Skoro vsetko tepelne upravene - kyselinotvorne.
U tepelne pripravenych potravin su vynimky (napriklad zemiaky, pohanka...)

Chaos je v tom preto, ze v jednom cloveku ista potravina posobi tak, v inom inak.
Zalezi hlavne, ako dobre sa stravi.
Ak sa ti dobre nestravi, je vzdy zakonite kyselinotvorna, plus navyse ta otravi cez crevo.
Priklady - prejedanie sa, zle rozzuvanie potravy, jedenie v strese - vzdy kyselinotvorne.
Zle kombinovanie potravy - vzdy kyselinotvorne
Slabe travenie, ktore nedokaze stravit dane jedlo - vzdy kyselinotvorne
Parazity a nerovnovaha v crevach - vzdy kyselinotvorna reakcia, nech jes hocico, snad okrem pitia ovocnych a zeleninovych stiav.

Ako prve treba vycistit crevo ocistami, potom sa zbavit parazitov, potom si dat post, pri ktorom sa odkyselis (najlepsie su cerstve ovocne a zeleninove stavy), a potom sa venovat zdravej strave a doplnaniu potrebnych mineralov, plus nadalej zaradovat prevenciu proti parazitom. Ak to neurobis v tomto poradi, vacsinou je postup neucinny, alebo ucinny velmi slabo, a hlavne, trva to cele roky. A problemy sa zvyknu casto postupne vracat.

Este na zaver - dlhsi stres, uzkost, hnev - vzdy kyselinotvorne, a to tak, ze aj ked jes uplne zasadotvornu potravinu, vysledok je, ze sa prekyselis.

Odkyseluje sa aj spravnym dychanim na cerstvom vzduchu. Prinasa to zaroven uvolnenie od stresu, ktory prekyseluje. O tom je relax v prirode, alebo meditacia v horach.

Paulina889

Mne pri prekyslení pomohla riasa Chlorella a užívam tiež od firmy Nahrin také biele zásadité tablety tuším sa volajú Basicotabs...snažím sa nejesť biele pečivo,pijem len vodu z vodovodu-maximálne zelený čaj aj to nesladený,veľa zeleniny-hlavne surovej,hnedá ryža,ovsené vločky len tak namočené bez mlieka,jem len sezónne ovocie aj to len opatrne-citróny,ananás a podobné veci vôbec.

- mira

Vládne v tom chaos, zvlášť keď sa tejto témy chopili ziskuchtivci.
Pre tvoju dennú prax ti pre začiatok stačí vedieť rámcové fakty. Najviac kyselinotvorný je rafinovaný repný cukor a monosacharidy glukóza, frukróza, a mäso. Všetko čo ich obsahuje, je kyselinotvorné. Ďalej je to všetko čo zahlieňuje - mliečne výrobky a mlieko, biela múka, priemyselne spracované polotovary.
Zásadotvorné sú hlavne domáce druhy zeleniny. Hlavne zeleniny kvasené, tepelne neupravené a tepelne upravené kratšiu dobu ako 20 minút. Dlhšie tepelne uparavená zelenina je mierne kyselinotvorná, a teda prijateľná. Mierne kyselinotvorné sú i neobrusované obilniny tepelne upravené a strukoviny. Sú prijateľné v kombinácii so zeleninou.

Otázne je ovocie. Je zásadotvorné len za podmienky, že ho človek nekombinuje s inou potravou a osolí pár zrnkami soli na vyváženie. To ale málokto dodržuje. takže v kombinácii s akýmkoľvek jedlom je kyselinotvorné.

Keď hovoríme na túto tému, je dobré spomenúť i hlboké dýchanie, ktoré znižuje kyslosť vnútorného prostredia a dôkladné požutie a preslinenie slinami, ktoré sú zásadité.

dariana111

zistila som, že mam prekyseleny otrganizmus. ale ako patram po potravinach, ktore su ake, vsade píšu inak. niekde je soja zasadotvorna, inde zas kyselinotvorna a to iste aj mnohe ine potraviny. no tak podla čoho sa riadit?

dariana

zistila som, že mam prekyseleny otrganizmus. ale ako patram po potravinach, ktore su ake, vsade píšu inak. niekde je soja zasadotvorna, inde zas kyselinotvorna a to iste aj mnohe ine potraviny. no tak podla čoho sa riadit?