Psychicke zrutenie

Príspevok v téme: Psychicke zrutenie
Psychica

Som s nervami v koncoch, praca, skola, rodina, existencne problemy, sebaucta, nenavist... uz to nezvladam a vcera som sa po treti krat psychicky zrutila, proste to dolahlo, pustila som z ruky veci a rozplakala sa pred vsetkymi. neznesem uz ani v telke ked sa ludia hadaju nebodaj kricia po sebe, som z toho nervozna, v noci sa budim, nezmyselnost uciva v skole, zabomysie vojny v praci (nie som akter, len musim pocuvat), uz sa neviem ukludnit nicim. nemam chvilku casu ale to by nevadilo keby robim aspon nieco dolezite. som jak v cudzom svete, kazdy cosi po mne chce, vsetko ide rychlo, samy konzum, kvantita, tituly, peniaze, odmerani ludia....mam pocit ze nemam co v tomto svete hladat. keby je to na mne tak idem kdesi na dedinu pri hory ovce past, nepotrebujem nadpriemerny plat, len aby som vyzila vklude a mala hlavne pokoj v dusi. ale to je jedno, prosim poradte mi niake lieky z lekarne. k psychologovi nechcem ist, len niaky lieky na ukludnenie, ustalenie, mensiu citlivost.
dakujem (22r.)

unavena123

chyba ti sport, endorfiny z pohybu, aspon prechadzky ak nema speniaze na trenerov a cas na fitko, chod rano peso do prace, vstan skor (aj do zimy) a budes sa citit lepsie. odporucam:)

tiez sebarealizacia: maluj, spievaj si, pis si, rob to, v com si dobra aco ta bavi.

stretavaj sa s priatelmi :)

zarad do ejdalnicka viac ovocia, zeleniny, obmedz mliecne vyrobky a meso - tie prekysluju telo a prekysleny organizmus sa odraza na podrazdenosti psychiky
- vyhybaj sa muke (mna napr. dost drazdi, nebolo to tak vzdy...ale aj zdravym ludom privela muky skodi, hlavne biele pecivo, croassanty) vyhybaj sa cole.
Ale obcas si dopraj cokoladkuk, vinko,len tak za odmenu :)

relaxuj sa citanim knih, obcas vecer vypni, ak s acitis zle zober si ospravedlnenku od Dr. a vynechaj skolu na 1 den, snad sa tam enzblaznia bez teba :)

taktiez SUHLASIM s uzivatelkou: jajka001 ktora napisala"nauc sa povedat nie...mam pocit ze ti chyba asertivita, si pretazena a nezvladas to. ked citis ze je toho na teba privela, proste sa na vsetkych a vsetko vykasli a chod relaxovat. svet sa nezruti."

Psychica

to je to zlyhanie. zaciatok horsieho.
nezvladam to, hlavne skolu. aj pracu chcem nechat. na jednej strane je to akoby sa mi slucka uvolnila okolo krku,na druhej su to vycitky ze co si tym chcem dokazat, kde si najdem pracu, som smoliar, nikdy si nenajdem nieco co by bolo fajn, bude to len horsie, vzdy to je horsie, nie je roboty, nic extra neviem, na jednej strane robim pre peniaze chcem ich na druhej je mizle z toho aka som nepotrebna ako stracam hodiny tam kde som do toho ta skola musim bakalarku napisat, vobec tomu nerozumiem, ludia su neochotni, neviem kam sa obratit, stale cosi chcu odo mna, kricia, nadavaju si, bezohladni, nechapu, rychlo rychlo, som unavena.tak strasne unavena a vsetko bezi strasne rychlo, mam strach ze nezazijem pokoj.nevladzem.

divotvorna

Ak Ťa štúdium nebaví a nenapĺňa, nechaj ho tak. Ak Ťa nebaví práca, zmeň ju. Zmeň všetko z čoho si nervózna, alebo zmeň pohľad na to. Rob aspoň polovicu všetkých vecí hlavne preto, lebo sa Ti to chce a ver, že potom nebudeš potrebovať žiadne lieky a budeš v pohode. Možno nebudeš mať titul a skončenú len strednú školu, možno nebudeš mať dobre platené zamestnanie, ale budeš šťastná.

Simmi

podla mna by si MALA ist k tomu psychologovi. nieje to nic zle a len ti pomoze.. urcite viac ako my tu.. ked mas take stavy , sama vidis ze to nie je normalne a pokial nemas nikoho napr. priatela, kt. by ti s tym pomohol mozes upadnut do este horsieho stavu a to uz nepojdes navstivit psychologa, ale psychiatra. porozmyslaj nad tym... teraz neuverietlne vela ludi k nicm chodi, neviem preco sa im stranit..

kafe

Dievča, ako oddychuješ? Ak sa nenaučíš striedať prácu s oddychom vyhoríš. Tie tri zrútenia nech sú ti výstrahou, niečo robíš zle! Proste vypni, choď do lesa hľadať srnky, zabehať si na školský dvor v noci, jeden deň nerob nič len čítaj knihu v posteli a oddychuj. Žiadnu tabletku na oddych nepredávajú. Ako hovorí jajka, nauč sa povedať nie a aj toho času budeš mať viac.

jajka001_

nauc sa povedat nie...mam pocit ze ti chyba asertivita, si pretazena a nezvladas to. ked citis ze je toho na teba privela, proste sa na vsetkych a vsetko vykasli a chod relaxovat. svet sa nezruti.