Plavanie

Príspevok v téme: Plavanie
majka__

je plavanie sport, pri ktorom sa chudne a tvaruje postava? ja si myslim, ze ano, ale zaujima ma aj vas nazor. schudli ste niekto pomocou plavania (a samozrejme ze upravy stravy...)? ja plavam uz asi 2 tyzdne kazdy den, upravila som stravu na 5x denne asi v malych davkach a schudla som 1,5 kg. ibaze rozpravala som sa s mojim bratom a tvrdi, ze je to blbost, ze plavanie jedine ked tak trosku vyformuje postavu, ale ze sa nechudne. co si o tom myslite? v casopise Dieta (o zdravom zivotnom style) som citala, ze plavanie je aerobna aktivita, pri ktorej sa chudne.
a este nieco: moze mi pravidelne plavanie (alebo hocijaky iny sport) pomoct ku odstraneniu bolesti pri menstruacii? lebo neprezijem ju bez ibalginov...

jajka001_

to su take otazky...ved sa pozriem na profesionalnych plavcov, su snad tucni? nie. vychudnuta z toho tiez nebudes, ak ti ide o to.

opicamichal

pri ziadnom sporte nespalis tuky ako pri plavani,avsak plavat treba kazdy den ako pri kazdej inej aerobnej aktivite,a co sa tyka formovania postavy,posilnovna moze ist do...

majka__

bola som si akurat kupit alchemilkovy caj (porciovany). dufam, ze mi pomoze pri menzese. plavat idem aj zajtra rano :o)

RNG

Plavanie vo vode pod 24 stupnov celzia je schopne spalit za hodinu az 900 Kcal, co je ovela viac, ako kazde ine cvicenia. A nemusi to byt zavodne plavanie, lebo samotna termogeneracia v studensej vode spaluje plno tukov, nielen cukry, ako to robi cvicenie v teple.

majka__

tak voda, kde chodim mava tak okolo 27,8-28,0 stupnov (ako kedy). dnes mala tych 27,8. nepripadala mi studena, ale to je asi kazdeho subjektivny pocit (pre moju mamku bola vcera taka voda studena). ono ked sa zahrejem, je mi teplo.
v septembri-oktobri idem na preventivku ku obvodnej lekarke. ked som tam bola pred 2 rokmi a mala som vahu 78 kg, tak mi povedala, ze uz ani deko by som nemala pribrat (tak ak tam pojdem s vahou 83,5 kg, tak zas no... ona mi pocita ten BMI index a riesi, ci mam nadvahu ci nie...). je to moja vina, ze som tak pribrala (nehovorim, ze nie), ale rada by som isla aj s tou vahou trosku dole (samozrejme, ze postava je pre mna dolezitejsia nez cislo na vahe).
tak ja skusim ten cajik z alchemilky... dakujem... :-)

5sisi5

ahoj ja som minuly rok chodila plavat raz za tyznen. neschudla som nic ale spevnila ruky nohy a aj brucho. myslim ze som aj niekde citala ze plavnie nie je sport pri ktorom sa nejak extra chudne. :) ja som chodievala kvôli chrbticivlen teraz mi na to nejak neostava cas ale je to aj super relax :)

xy:)

no, na caji by si to mala mat napisane, da sa kupit v lekarni napriklad, pije sa to vice mene stale, raz dvakrat denne. kedze su to bylinky, trosku to trva kym to zaberie, kazdopadne stoji to aspon za pokus. to plavanie je super, sama na sebe vidis, tych 5 kil nebude problem :) drzim palec

zwembad

musis tiez davat pozor,aby si neplavala v studenej vode,lebo to potom zvysuje chut do jedla a zjes viac ako normalne,taktiez sa moze stat,ze ti plavanie neuberie na vahe,ale moze pridat,lebo zacne sa ti tvarovat svalstvo,ale zase sa ti moze stat,ze ti ubudne z cm,co jeviac dolezite si myslim,ja som takto isla z velkosti L na M,kg nie su az take dolezite

majka__

dakujem za odpoved :o) nie caj z alchemilky som neskusala, ale vyskusam. ako casto sa ma pit? tak ako ked si spravim normalny caj (teda 2-3x denne)? ci len pred menzesom?
ono vidim na postave a nohaviciach, ze sa mi postava zacala menit. ved uz je na case :o). na to, aby som nemala nadvahu, musim zhodit este 5,5 kg ;-) (vazim totiz 83,5 kg pri vyske 178 cm). tak verim, ze sa mi to podari :o)