socialna fobia

girl

smutna : ja som to takisto zistila po precitani tem o SF .... ja som zatial nebola za ziadnou psychologickou, lebo tu nie su take nejake extra .... ale myslim, ze keby som za nou zasla, pomohla by mi .... nie hned, trvalo by to nejaky ten cas, a nehovorim o tyzdni, ale MOZNO o mesiacoch, ale myslim, ze ked to budem nechavat na nahodu, tak to bude trvat ROKY ... chystam sa zajst za nejakou do vzdialenejsieho mesta .... ak ces dam ti potom vediet. ale urcite to vyskusaj ... a dobra rada je aj to, ze sa mas pustat do situacii, v ktorych sa ti tato fobia vyskytuje. lebo inak ako treningom sa toho nezbavis urcite ... takze tolko z mojej strany

smutna

ahojte! dnes som zistila ze mam sociofobiu...konecne som pochopila preco som taka aka som!!potrebujem pomoct!nevladzem..totalne si komplikujem zivot

shiffa

prosim nepiste pod mojim menom...
a ja nie som bojko len sa obcas cervenam ked nechcem...a je to len o tom pocite...vzdy si poviem svoj nazor, aj ked obcas nemusim :P...len sa mi nepaci ten pocit...ten by som chcela uuplne vymazat ak sa to da

alpaka

utekanie od problemov nic neriesi a ludia si zvyknu ta zmena nepride zo dna na den, takze to nebude zas take napadne. a hlavne si rozsiris obzory a ziskas novych priatelov, ked sa prestanes bat ludi. je to skvely pocit nebudes sustredena len sama na seba, ako teraz, lebo o tom tak trochu cela SF je, ze sa moc pozorujeme a hodnotime a dokonca citame inym ludom myslienky, lebo si myslime, ze vieme co si o nas myslia....vsetko to je v nas.. treba zacat odtial, v akomkolvek prostredi aj tak to len ty mozes zmenit.

drnda

čo keby si zmenila na nejaký čas prostredie, tažko budeš odrazu iná medzi ludmi ktorí ta poznajú ako bojka.
Ved dnes su také možnosti!

shiffa

to: frnda
no dik za nazor.
cela by som k tomu povedat len tolko ze je velmi neprijemne, ked este aj hovorite, ze "preco sa cervenas?? sa necervenaj tolko... " a pod...
a problem mam - socialna fobia :P

frnda

to:shifa
mne je ich trochu ľuto že si nevedia poradiť sami so sebou, že nemajú svoju vnutornú silu na to a na druhej strane v kontakte s nimi mám pre mna dobrý pocit, ked vidím že ten človek je neistý a de facto mám nad ním prevahu

shiffa

hm cem sa spytat co si ostatni vlastne myslia o tych co trpia sociofobiou? alebo ked sa cervenaju trochu castejsie ako ostatni. nevie niekto?