socialna fobia

mari

Ja beriem lieky, len ked mam dolezite vystupenie pre 20-40 ludmi, vtedy jednoducho musim, aby som to ako-tak zvladla. Tiez mam take problemy ako ty, trasenie hlasu, busenie srdca ... ale inak sa liekom vyhybam, a sama idem do kritickych situacii a skusam prekonavat samu seba. Niekedy je to lepsie, niekedy este nie celkom. Ale ked prekonas seba samu (seba sameho) je to nadherny pocit. Stoji to za to.

mari

bradac: No jasne, ze chcem pokecat. Ale radsej len cez toto forum. Mozno je to sucastou tej mojej socialnej fobie, ze sem nechcem dat moj e-mail.

bakula

Akoto, že si tak dlho v noci hore? Skús si miesto "to sa ťažko prekonáva" povedať "ja to prekonám" ver si a lieky by som tiež obmedzila, možno ti srdce buši prave z nich.

bradac

bakula: no ved nie je to az take strasne, len to busenie srdca a taka zbytocna nervozita.. obcas mavam trasenie ruk ci hlasu.. A to sa tazko prekonava bez liekov. Vies, povedat si but kludny, to som uz skusal. ;-)

bradac

bakula: no praveze mne to donedavna ani moc nevadilo, vlastne mi to ani velmi nevadi, je nemam nejake depky alebo take nieco a sam by som nechcel byt taky ako pises.. ale ide mi o to, ze ta nervozita je niekedy na mne vidiet.. a to v situaciach kedy by som to fakt nechcel dat najavo.. inac mi to ani nevadi a donedavna som to bral ako normalnu sucast hanblivej povahy. Tiez to tak mas?

mari: tak nechces pokecat??

shiffa

vadi mi to pretoze to ze som tremista mi nedovoli ist do superstar :P ... makosi a kamosky a tak vseobecne ludia hovoria ze viem dobre spievat a proste to cem skusit pretoze ma hudba velmi bavi ... ale to ze som sociofobik a tremista mi k tomu rozhodne nepomoze... takze asi preto ... =)

bakula

a prečo ti to vadí že si trémista ber sa taký ako si, mne je náhodou taký človek vždy sympatickejší ako nejaký macher ktorý si myslí že nad neho niet

alpaka

sama??to je beh na dlhu trat..skus na tej stranke co som pisala nizsie, je tam viac prispevkov od roznych ludi. hlavne sa netreba vyhybat situaciam, ktore nezvladas, treba do nich ist, skusat, trenovat az kym nezistis, ze vlastne o nic nejde. ty najlepsie vies, co a ktore situacie ti vadia.. tak skusaj. treba si verit, zmenit rokmi naucene myslienkove pochody, prehodnotit si kedy co a v akej chvili si myslis a ci je to vlastne opodstatnene. mne pomohlo najviac to prve, ist do neprijemnych situacii. je to skvele, ked vidis ako si zo dna na den viacej veris.. odporucam. a hlavne veci netreba odkladat.. lebo sa na jeden problem nalepia dalsie a dalsie... a coraz tazsie sa z toho vymotas. a nieje dobre sa ani vyhybat neprijemnym situaciam.. zle je tiez nikam nechodit.. atd. drzim palce

shiffa

akosi tu nikto uz nechodi....nik mi nevie poradit ako prekonat fobiu?? ale nechcem ro spravit pomocou ziadnych liekov ani elixirov ani psychologov ani psychiatrov...chcem to dokazat celkom sama....nie je tu niekto kto to uz prekonal ale celkom sam?? prosim ozvite sa niekto.....som uz z toho zufala .... Vasa shiffa =)