Prejedaním si liečim/neliečim - zhoršujem depky

Príspevok v téme: Prejedaním si liečim/neliečim - zhoršujem depky
Slabilka

ahojte,,,,
myslím že svoju opakovanú a momentalne dlhodobejšiu depresiu liečim \"prejedaním sa\", akurát že vôbec nezvraciam jedlo ktoré zjem....
jem ale všetko možné za sebou, nemám stopku, stále si poviem už len toto ale stále hladám niečo ine...
je to tak každý den....kedže nemám prácu tak aj dva krát do dna.. väčšinou na obed a večer - ak nie su doma rodičia,,,
ak sú tak sa nejak ovládam.. neviem ako.. mám to asi naprogramované v hlave že ked je riziko že ma niekto vidí tak sa viem ovladat....
proste v jedle vidím spásu a pritom po jedle mám strašne výčitky,,, vravím si že som nenormálna ked sa takto chovám... za poslednych 5 mesiacov samozrejme stále priberám,,, už mam 6 kg viac ako pred polrokom...
neviem ako to zastaviť... prejedaním riešim depku,, čiže viac problemov nakope a čo stym teraz...???? je to bulimia ked nezvaraciam...?

najhoršie na tom je že som bola vždy chudá, nosila som veci XS a terat neoblečiem nič a strašne sa hanbím ako som mohla dospieť do takehoto nechutneho stavu... kedže som mala vždy okolo 50 kg tak teraz mi aj 60 kg príde ako 100 kg.... čo mam robiť??

Slabilka

jaj amanda, veru tažké je riešiť existenčné veci...a lahšie je sa radšej najesť....
je to choré celé toto zmyšlanie a upätie sa na jedlo....
nič nevyriešiš, a na krku len ešte horšia depka...
ja som aj teraz hladná ako vlk :-(

Slabilka

je ťažke postaviť sa k obom problemom, či už k anorexii a nechuti do jedla,nezdravej strate hmotnosti, alebo k prežieraniu a nezdravému nárastu na hmotnosti....
znie to blbo ale myslím že každý by chcel v tomto zúfalom stave radšej ten opak....
tak ako by si Katulik ty chcela mojich 60 kg, ja som už v stave že by som asi radšej zobrala tvojich 36 kg....
aj ked neviem si to predstavit.. je to naozaj strašne málo.....

už mám také záchvaty nenávidenia si samej seba, že až....

ale zavšetkym je depresia , čím viac som nesvoja, podráždená, zlostná tým viac si svoj organizmus navnadím na jedenie.. a to také že ked si niečo nedám mám pocit že odpadnem....
bojím sa že si tým všetkym spôsobím aj problemy so žlčníkom, žalúdkom, nebodaj ine veci ako cukrovku,,, pri prejedaní sa sladkým...
ach jaj.... ja viem je milion ľudí s takýmito problemami ako mám ja... som prekvapená kolko sa vás tu aj ozvalo, a som rada,,, potešilo ma to... ale ked to tak čítam,,,, tak si poviem jejjj aj oni maju problem.... tak to si nemusím až tak vyčítať že sa napchávam.... a už mám chut si isť dať....
hlupe ja viem... :-( :-(

susska

katulik,ja to ale nechapem,ked sama vies,ze potrebujes pribrat atd,preco si to uz vzdala?preco sa proste jeden den nena..res a nezacnes jest?je jasne,ze to potrva kym sa das dokopy,ze uz navzdy bude na tebe vidiet stopy atd,ale este sa to da zachranit.

katulik

anorexiu mam 16 rokov a nechci vediet ako by som chcela mat 60kg miesto mojich 36kg vyzeram ako reklama na koncentracny tabor hoci som si nejedenim riesila svoje problemi v skutocnosti som bola velmi krasna uspesna mlada zena teraz som troska a aj keby som chcela pribrat ist von s priatelmi a nehanbit sa uz to nejde...to chces?

ammanda

presne poznam tvoj problem az nato ze ja som nejak chuducka nikdy nebola :)depka=prezieranie, z toho samozrejme priberam z coho mam nasledne este vacsiu depku...treba sa nejak vymanit z toho bludneho kruhu, niekedy to trva ale potom to stoji zato, aj ked neviem preco donho vzdy znova spadnem...ja uz vobec neviem co je to normalne jest,tiez som teraz nabrala 5 kil a to som toho az tak nezrala (ako ja obcas zvyknem) cize ma to dost zobralo a neviem co s tym...
tie depky z neschopnosti poznam, sice este studujem ale to len preto aby som sa nemusela zivit sama lebo by som to ocividne nezvladla...ani frajera nemam. ked som bola mladsia to bolo lahsie, jedine co ma viacmenej trapilo bola ta vaha a to aka som skareda tak som sa semtam zatala, prestala jest a schudla, to som sa ale nesustredila na nic ine..teraz mi to ale pride ze by som mala riesit dolezitejsie veci ako moju vahu, tak som to zatial vyriesila tak ze neriesim nic a len vsetko odsuvam a schovavam sa za depku :(

chrabros

Dolezite je vec pomenovat. Mozes to mat z nepokoja, ale aj zo samotnej stravy, alebo nedostatku cohosi, je to tak isto zavazne ako prejedanie. Jedno i druhe sa da zvladnut a premoct z rozvahov ,upriamit sa na podstatne. Ja som dokazal ziest aj pecen chlebu na posedenie, teraz si varim ryzu, pohanku ,alebo len suchar z pomarancom a podobne. Ide oto, najst si cas,vypnut TV a mozno si uvarit, aj sama nieco jednoduche. Pridas zeleninu,tekvicku,olivy,cesnak,kmin,dobromysel,thimean solit az po, ak naozaj treba. Na masle,domacej masti alebo olivovom skus zazvor. Velmi jednoduchu polievku spravis, osmazenim viacej zeleniny a zalejes aj vriacov vodou. Mozes pridat aj strukoviny. Da sa vypnut este pred varom, je to chrumkavejsie. Naj su salaty aj sladunke, uz sa tesim na jar. Kombinacie a moznosti sa rovnaju poctu hviezd. A potom mozez zdialky pozerat, aky trojboj mamka navarila a co nasleduje po boji.Dame si este dezeert? Nudu zahanaj vzdelavanim a smiechom. Ja mam tiez co dohanat.

efe

Slabilka, keď nemáš chuť cvičiť, tak sa zober a choď napr. do knižnice, alebo sa prejsť po meste, skrátka choď niekam preč od zdroja jedla. Ja viem je to ťažké, ale ak ti môžem poradiť odlož múdre knihy, to čo v nich vyčítaš ti ešte viac prehĺbi depresiu. Ak cítiš, že sama nemáš dosť síl sa z toho dostať, navštív psychológa alebo psychiatra, veď v súčasnosti to už nie je žiadna hanba. Ja som tiež problémy odkladala, až sa mi toho nakopilo, že som už ďalej nevládala ani fungovať a sama som zistila, že potrebujem pomoc. A teraz už len môžem ľutovať stratené roky, kedy som sa premáhala a snažila vyriešiť to sama. Dnešné antidepresíva dokážu zázraky, len treba nájsť dobrého lekára. Ja som sa vyžiadala aj na psychoterapiu a myslím, že nič lepšie som ani nemohla urobiť. Nenechaj sa zomlieť depresiou. Veľmi ti držím palce, aby si sa z toho dostala.

hanka1234567

presne take stavy som mala aj ja..ze ma zivot nebavi stale som plakala mala depku a tiez som zacala robit to co ty-jest..ale tym sa to nenapravi..proste uvedomila som si ze ked je nieco co sa mi na mojom zivote nepaci mozem to zmenit len a len ja nikto iny...ak to naozaj chces da sa to..precitaj si knihu tajomstvo anglicky the secret..je fakt dobra a dodala mi silu ze ked nieco chcem tak to dosiahne...a skus robit nieco co ta bavi...nejake hobby z coho mas radost na odreagovanie aby si stale nepapala :) ja som taka rozjedena od vianoc :D vies sade same kolaciky..ale teraz si uvedomujem ze viem zit aj bez toho :)..a pribrala som odvtedy asi 5 kil teraz mam asi 54 kg pri 167 vyske ale chcem mat 52 tak udem zdravsie papat a hybat sa..budem chodit na zumbu to mi aj zdvihne naladu inak odporucam na depky..a mam 16..ja viem ze je ccudne ze 27 rocnej tu radi mala 16 rocna aale ver mi ja poznam tie stavy ked z nicoho nemas radost a nechce sa ti ani zit poriadne aj ja to mavam..ale potom si uvedomim ze mam skvelych rodicou a kamaratou...musis si vazit vsetko co mas a za to byt vdacna :) a nebooj priatela si urcite najdes :)

Slabilka

ale moja je toho viac a na dlhšie...
ale taka nespokojnosť so svojim životom, s tym kde som....bola som pol roka v CZ, mala som velke plany a nadeje ako mi to tam vyjde a vrátila som so sklonenou hlavou naspat k rodicom a odvtedy nemam pracu a deptam sa z toho aka som neschopna...odvtedy aj zacali tieto trable s jedenim...aj ked v CZ som bola sama, takže už tam to smerovala k miernej depke...kompenzujem si tym riešenie toho všetkeho, pritom riešenie je uplne inde a ine...
proste mam 27 rokov a nežijem... nemam priatela, byvam s rodicmi,bez prace... a lutujem sa a lutujem a jem....

je to začarovany kruh.... proste vravim depka spojena s prejedanim

ale ty potom nemáš problem ked beháš s mp3 po ulici :-) ty sa pochval ake máš miery... a kolko mas rokov.. :-)

hanka1234567

ak sa smiem spytat ake mas problemy..ale neboj vsetko sa da vyliecit :))..najprv sa zmier so svojimi kilami..to je podla mna hlavne..povedz si ze si krasna taka aka si :)) a je to urcite pravda :)..ale ked chces nieco zmenit tak papaj pravidelne zdravo a hyb sa :) a sportuj :) sport ti spravi len dobre a nebudes mat take depky..staci sa ist prejst na hodinku von das si rychle tepmo mp3ku na usi s oblubenou hudbou a ides :) ver mi pomaha :)