tehotenstvo po potrate

Príspevok v téme: tehotenstvo po potrate
monlet

Ahojte,chcela by som sa len opytat ako dlho by som mala pockat po potrate s dalsim tehotenstvom...mam 23 a potratila som pre 3 mesiacmi v 16 tyzdni,vycistili ma a nemala som ziadne problemi kazdy lekar mi ale vravi inak preto by som sa chcela spytat niekoho kto s tym ma skusenosti..za kazdu radu vopred dakujem :)

octavia

ahojte, chcem vás poprosiť o radu, dnes som bola u gyn ktorý mi potvrdil tehotenstvo v 5 týždní, ale našiel tam aj zrazeninu, ktorá sa asi rozkrvácala a teraz som potratila, chcem len vedieť ako dlho budem čakať kým budem môcť znova otehotnieť a či má niekto podobné skúsewnosti. ďakujem

leninka

Snaž sa myslieť čo najviac pozitívne a sa tak uvoľniť, lebo keď budeš napätá, či sa čo nestane... či otehnotnieš... tak to pôjde veľmi ťažko... Teraz vieš, že keď budeš tehotná, tak nesmieš ťažké dvíhať, nechodievaj na dlhé hodinové prechádzky... S upratovaním a varením opatrne... Pokiaľ sa ti bude dať, tak nechaj veci na ostatných... Pekne si oddychuj, vždy keď sa bude dať, snaž sa trochu hýbať... A nezabúdaj, že tehotenstvo neznamená 2x viac papať, ale 2x výživnejšie papať... .-)

leninka

joj, no tak to si dávaj riadny pozor. Nič ťažké nedvíhaj a radšej nech ti iní pomôžu, keď budeš niečo potrebovať. Ja som potratila tak v polovičke druhého mesiaca a zrejme z toho, že na začiatku tt som bola v solárku a riadne som sa tam spiekla, že som 2noci nemohla riadne spať. No vtedy som o tehotenstve nevedela. Ale teraz som na konci ôsmeho mesiaca, tak sa už teším :-) Držím prsty aj palce nech sa ti podarí otehotnieť a nech všetko dobre pôjde...

monlet

mam za sebou 3 menstruacie jenda lekarka mi radila aspon 3 preckat ..osobne sa uz na to citim len sa trosku bojim to potratila som koli tomu ze som podla vsetkeho dvihla nieco tazsie a praskla mi placenta..tak neviem to cakanie je hrozne...dakujem za rady :)

leninka

Väčšinou by sa malo počkať po potrate toho pol roka, ale tiež poznám viac prípadov, kedy žena otehotnela skôr. No ten prvý mesiac to nie je dobré, kým sa to všetko zahojí z vnútra... Hlavne treba byť v pohode, v kľude a snažiť sa nestresovať...

susska

ja som cakala rok.pre istotu,za dva tyzdne mam termin,tak to asi stalo za to,mala som strach,ze este fyzicky moje telo nie je pripravene na dalsie tehot po prvom potrate.ale poznam babu,kt otehotnela po 3mesiacoch.podla mna to chce hlavne klud,ja som na zaciatku tohto tehu strasne stresovala,ze to zas nedopadne..

Celaskonka

monlet - ja som mala po potrate iba jednu menstruáciu a otehotnela som, kazali mi pol roka pockat, stalo sa a velmi som sa bala aby sa to nezopakovalo, tehotenstvo som mala v poriadku a porodila som dokonca po termíne. Myslím, že by sa nic nestalo keby si otehotnela opat