Pôrodná sála

jajkafr

alexandra
viem, všetko je o hamblivosti... vieš aj keď sme tam my študenti a prirovnám to napr. k jednoduchej činnosti kúpeľ... nám je často možno trápnejšie a hanbíme sa viac ako ten pacient, ktorého ideme kúpať... ale berieme to ako súčasť nášho povolania nepozeráme na nahého človeka ako na neviem čo... ale jednoducho je to náš pacient pomôžeme mu napr. pri tom kúpeli a čím skôr ho oblečieme aby sa nehanbil najme on...
čo sa týka cisárskeho rezu ako tu už bolo spomínané je oveľa rizikovejší ako klasický pôrod... je to predsa operácia, na bruchu ti ostane rez, z ktorého sa ti časom môžu spraviť v brušnej dutine zrasty a budeš musieť ísť na operáciu znova... tiež nebudeš môcť dojčiť hneď po pôrode, bábätko dostaneš neskôr ako ostatné mamičky, ktoré rodili normálne...
a čo sa týka toho kto a kedy ti môže odporúčiť cisársky rez... sú na to určité kritéria, aj úzka pánva, ale nie každá pánva ktorá vyzerá úzko aj v skutočni je úzka... v neviem ktorom týždni tehotenstva a tiež pred pôrodom sa merajú rozmery panvy špeciálny metrom a na základe týchto hodnôt sa vie či žena môže alebo nemôže rodiť klasickým pôrodom, sekcia sa odporúča ja keď je veľmi veľké bábo, ak sú dvojičky, alebo ak má mamička nejaké ochorenie pre ktoré by nemohla rodiť klasickým pôrodom... o vhodnosti alebo nevhodnosti cisárskeho rezu sa musíš porozprávať so svojim gynekológom on bude najlepšie vedieť čo je pre teba najlepšie... :)

alexandra909

majkazgurunu preco nepojdes na porodnu salu? nechces mat deti?
inner..no uz mi odmerala panvu ale ja mam taku "uzasnu" doktorku ze mi k tomu nic nepovedala len zapisala rozmery do tehotenskej knizky

Inner

alex,
aj uzka panva moze byt indikaciou na cisarsky. Gynekolog ti o tom viac nepovedal? Pokial viem, panva by sa mala merat v istom stadiu tehotenstva. Ale bez odporucania lekara na cisarsky nesmies, lekari vedia, preco je to takto podmienene.

majkazgurunu

n oja som na poprodnej sale nebola a ani nepojdem ale podla mna možnost cisarskeho rezu by si mala najprv prekonzultovat so svojim osetrujucim lekarom

alexandra909

a neviete ake su dovody na cisarsky rez? mam uzku panvu tak to by som nemohla cisarsky? a este som aj anemicka ale to asi s tym nesuvisi...
jajkafr...mas pravdu s tymi studentmi, len ja som hrozne hanbliva :)

jajkafr

jajka001 má pravdu, môžeš odmietnuť medikov aj študentov pri pôrode, správne by sa mal lekár alebo sestra opýtať pacienta či môže byť pri pôrode alebo pri akomkoľvek výkone študent, hoci prax je iná, ale ak povieš že nechceš študentov oni ich pošlú preč...
z tvojho pohľadu je možno blbé že tam budú študenti, ale keďže som študentka ošetrovateľstva tak ti poviem, že kde sa máme učiť? ak by nás každý pac. poslal preč tak sa z nás nikdy nestanú dobré sestričky, pretože nič neuvidíme, nič nespravíme a keď prídeme do praxe nebudeme vedieť odobrať ani krv... a nároky na nás študentov sú strašne vysoké... a z vlastných skúsenosti viem, že aj keď tam ten študent bude len ako pozorovateľ môže byť tvojou veľkou oporou... mnohým pomáha len držanie za ruku, prípadne rozprávanie lebo sestričky a lekári majú inú prácu a ten študent má na starosti len pacientku :) ja som ti napísala 2 pohľady rozhodnutie je na tebe :) držím palčeky :)

Inner

alexandra, cisarsky rez sa vybavit neda. Musi byt na neho velmi vazny dovod. Je az 6x rizikovejsi ako prirodzeny, budes sa aj dlhsie zotavovat, nehovoriac o tom, ze nebudes moct hned kojit. Radsej fakt ten prirodzeny. Tes sa na babo a predstavuj si, ake to s nim bude ;-). Mnohe zeny presli porodom, zvladnes to aj ty ;-)

jajka001_

aj ja som mala hrozny strach z porodu, ale 100x radsej prirodzene ako sa nechat rezat, je to predsa len prirodzena vec, pôrod
myslim ze ponozky mat mozes