Ako ďalej?

Príspevok v téme: Ako ďalej?
Gabana

Akoby ste riešili situáciu:

ONA - 31 rokov, ON - 33 rokov, sú spolu 2 roky, rozumejú si, je im spolu dobre. Ona by chcela začať riešiť spoločnú domácnosť, prípadne svadbu a hlavne dieťa. On nie je zásadne proti záväzkom a všetkému s tým spojenému, ale mu vyhovuje terajší stav.

Čo ďalej na jej mieste?

1.Čakať a dúfať, že on zmení názor?

2.Jednoducho odísť a nájsť si niekoho, kto bude mať rovnaké túžby ako ona, napriek citom, ktoré k nemu prechováva?

3.Dať ultimátum - buď niečo pohneme alebo odchádzam?

Ani jedno riešenie nie je dokonalé....ale čo robiť v takejto situácii?

Slobodna

1. je správne. Toto je totiž aj môj prípad s partnerom len v obrátenom garde. On chce svadbu a deti, ja zatiaľ nie, ale určite ich raz chcem mať a práve s ním. Keďže ho milujem, dala som mu priestor na 2., trojku neskúšal, pretože by to dopadlo tak, že by dosiahol pravý opak toho čo chcel. 2. odmietol práve preto, lebo to všetko- svadbu a dieťa chce mať práve so mnou a s nikým iným. Ak je táto túžba skutočne kvôli láske a nie kvôli tomu, že jeden z partnerov si chce toho druhého poistiť, do tohto bodu musia prísť obaja partneri súčasne a hlavne nenásilne- či už tlakom partnera, rodiny alebo okolia.

Gabana

Bavili sme sa o tom, výsledok, bol asi taký, že " ..ono to príde, chce to len čas"....
Len neviem, dokedy ešte čakať ...a môže sa stať, že to nepríde ...a predsa len biologické hodny tikajú :)

elsa5.5

gabana,nie je proti záväzkom píšeš,ale terajší vzťah mu vyhovuje,tak sa ho opýtaj či má pocit že sa ešte málo poznáte ak mu vyhovuje voľný vzťah tak by som to ukončila,nech ti povie na rovinu či chce v budúcnosti s tebou napr.bývať a mať dieťa ak nie tak by som si našla niekoho iného kto si chce tiež už založiť rodinu.

shinji

Porozpravat sa otvorene.Mate svoj vek a na zalozenie rodinky najvyssi cas.Ak ON povie ze nie tak podla mna odist a najst si podobne zalozeneho partnera nema cenu cakat dlhsie.Vies ako sa hovori biologocke hodiny tikaju:)