Jediný vzťah za celý život.

uhlie

sabina,

ak zacinas premyslat o niekom novom, inom, tak vase manzelstvo dlho nevydrzi. Mala by si sa svojmu muzovi zdoverit so svojou neverou.

ta3

M74,
vztah v manzelstve treba pestovat, inak chradne a stane sa stereotypnym, nezaujimavym, sedivym, vela manzelstiev stroskota na tom, ze po svadbe zaspia na vavrinoch, uz maju partnera ci partnerku istu, tak sa uz nesnazia vobec, ale ked vies, kde si spravil chybu, alebo ak Ti na manzelstve este zalezi, da sa to este zmenit, ked na tom spolocne popracujete, skus, prvy sa zacni uchadzat o manzelku ako za slobodna, bud ku nej pozorny, podielaj sa na domacich pracach, aby ste potom mali viac casu na seba, pokus sa o spestrenie Vasho sexualneho zivota a ak ona este o manzelstvo tiez stoji, urcite zareaguje, neviem, ci si ochotny este skusat manzelstvo zachranit, ale myslim si, ze ked je uprimna snaha, nikdy nie je neskoro

M74

katussska24: Spravil som osobne iste dosť chýb. Bol som asi príliš zahľadený do seba a vzťah som zanedbával. A keďže každá akcia ( aj "neakcia" ) vyvolá nejakú reakciu tak výsledkom bolo niečo pripomínace manželstvá väčšiny našich rodičov....

sweater

proste podla mna ani nezalezi ci je ten vztah prvy, alebo sty, je to cisto o tych dvoch, ani si nemyslim ze o ich povahach ale o tom ako si ´sadnu´. jednoducho niektori ludia si sedia ako keby boli pre seba ´stvoreny´, su uplne na rovnakej vlne, akokeby si vo vela veciach v tom druhom videl seba, casto sa stane akoby si ´citali´ myslienky, ale pritom maju pocit ze aj po dlhej dobe co tvoria par (a to sme spolu vkuse komplet cele dni) maju pocit ze sa poznaju ale v podstate nepoznaju, ze im ma ten druhy moznost dat toho este strasne vela.. dufam ze sa to da pochopit, ze som to nejako chaoticky nenapisal :-), a to co som pysal vyssie je z vlastnej skusenosti, je to moj prvy vztah a trva do dnes,

Michala11111

Sabina
či som šťastná??
No popravde si viem predstaviť aj že by som bola šťastnejšia. No ked sa nehádame je nám spolu super, bláznime sa, maznáme, smejeme proste úžasne, no sú tam časté hádky. Priatel stále dáva vinu mne a ja už sama neviem kto je navine, možno ani jeden z nás nie je zlý len sa k sebe nehodíme, neviem.
A nadalej s ním ostávam, lebo ho lúbim, lebo viem, že nie je zlý, má vela dobrých vlastností, ale keby viem že niekde je človek ktorého by som tiež tak lúbila a navyše by som sa s ním nehádala, tak asi by sme neboli spolu. Mám strach že keby ho opustím zistila by som že to bola hrozná chyba, že neviem iného lúbiť a že s druhým to je ešte horšie...
Proste neviem aké je to byť s iným človek, ked som s iným človekom ešte nebola.
Ale tebe jednoznačne radím, ak máš pekný vzťah nemáš dôvod ho zahadzovať len kvôli tomu že si pred ním nemala iného.

Deee

moze to fungovat aj nemusi...poznam pary, ktore su pre seba prvi a jedini a su spolu dodnes dlhe roky a poznam pary, kde zvedavost menej skuseneho viedla k nevere a rozpadu vztahu, zavisi od povahy cloveka, ja som si co to preskakala a ked som si brala manzela vedela som, ze lepsie to uz byt nemoze...
v kazdom pripade drzim palce, aby to vyslo, tiez si myslim, ze je lepsie, ked je muz uz trosku skusenejsi, a tym padom si vie vazit co u teba nasiel...