V škole ma neobjektívne hodnotia profesori

Príspevok v téme: V škole ma neobjektívne hodnotia profesori
školáčka

Ahoj.
Čo robiť, ak vás vyučujúci neobjektívne hodnotia oproti svojim spolužiakom? Majú nie primerané správanie ku mne a poza môj chrbát hovoria, že chodím na blic, schválne sa vyhýbam predmetom, atď. Z predmetov, čo som mala na jednotku mi bez slov zaokrúhlili dvojku.
Mám vážne zdravotné problémy, nesťažujem sa síce, ale odráža sa to na absencií. Ako toto riešiť? Rozhodla som sa, že prácu nebudem robiť navyše, nebudem veľmi už ochotná, pretože moja snaha nie je ohodnotená a navyše je zbytočná, váš názor je aký???

trapasz

no to hej, to ma nenapadlo :)

jaj tie auta v usa su parada, tie ceny, neuveritelne, nie ako tu na SR a tie cesty :D

a je to Cecko pohodlne auto? alebo ak uz mas vsetky 3 (bmw audi benz) - ktore je best?

mimisek

ta3 - ja som chodievala na jazykove pobyty do Anglicka od prveho rocnika na gympli, vdaka rodicom za to. Bez toho by som anglicky hovorila ako moji ucitelia, ktori v zivote neboli v anglicky hovoriacej krajine a ucia jazyk... Na FCE som sa pripravila sama a za mesiac, mala som vtedy 17 rokov. Ako 26 rocna som si kupila dom, v garazi mam Audi a BMW, pred domom Mercedes (ktory chceme predat:) stastne manzelstvo, super pracicku a vsetci zavistlivi ucitelia ma mozu dnes uz bozat.

ta3

Eva,
mas pravdu, v dnesnej dobe je anglictina velmi potrebna a bohuzial, studenti sa ju malokedy dobre nenaucia na skole, dcera bola preto z anglictiny lepsia ako jej ucitelka, ze prazdniny aktivne travila v anglicky hovoriacej krajine

Lost,
len tak naokraj, kvitujem, ze hoci si mlady, 50 rocna ucitelka podla Teba mala len 50 a nebola az taka stara, ja mam 57, ale iba podla kalendara, inak sa citim mlado a v poslednej dobe velakrat az velmi mlado (Lost, posepkam iba Tebe tak, aby to ostatni nepoculi :-)), hladam si noveho partnera, chodim na rande, je to zabavne a omladzujuce, citim sa zase ako studentka :-)) ), ked som bola v Tvojom veku, 50 rocni mi pripadali uz stari

bibi123

skolacka-ked nie si spokojna so znamkou, chod na komisionalne preskusanie. Ja som na nom bola(sice vela rokov dozadu, ale bola), lebo tiez som mala na zakladke este ucitela, ktory mal v zapisniku 1 znamku (v klasifikacnom harku a ziackej som ich mala 6 a vychadzala mi 1, on mi uzavrel 2) Nemavala som na vysvedceniach same 1, ale matika ma vzdy isla, individualne som si pocas hodin-kde vsetci boli na kapitole 1 preratala celu knihu a asi to ho sralo:O))) Ucitelia strasia ziakov, ze aku znamku dostanes z komisionalok, taku budes mat, ale nie je to pravda, zostane Ti lepsia znamka. Proste netreba sa nechat, treba bojovat. Drzim Ti palce!!!

lost

No to hej, druhu obor - informatika. Co som sa naucil? ROK robili nejake cary mary v PASCAL :D a nic z toho..
to by som v tej skole musel byt 50 rokov (vazne) aby som sa nieco naucil, alebo ten prvy rocnik bol nashval taky zahrievaci..

Ono sme mali dve profesorky, jednu taku "starsiu" (no mohla mat len 50r. cize nebola az taka stara) a potom este jednu co mala tusim do 30, mozno 27-28 spominala pokial si spravne pamatam.

Ako po anglicky vedeli, i ked ja to tazko mozem hodnotit, ale vyslovnost mali fajn, relativne pestru zasobu slovicok, ale tak asi ich system skolsky extremne obmedzoval, lebo ten je extremne zle nastaveny.

Ak by ucili sukromne, isto by ma naucili daleko viac, lebo by vedeli a videli kde mam medzery atd..

ALE SAMOZREJME, ked sa VZDY zacina od zaciatku, tak to tak aj dopadne. Ako ja som bol len ako v nejakom malickom kurze na angline, mozno v 2. rocniku ZS, potom v 3. sme zacali od nuly. Potom som isiel na gympel, cize vlastne od 5. sme isli znova od nuly. Cize neviem kolko krat som bol "prvak" v anglictine :D tazke to je z hladiska ze staci aby jeden ziak nevedel ani ň a tak samorejme nemozeme ho vylucit.. proste zly system totalne :)
ale anglicnu by mali (ak sa tak uz nestalo) dat hned od zaciatku, to sa sakra zide :) mozno aj nemcina (ale to len v EU, inde netusim kde).

jazyk je kluc, to su dvere do inej krajiny - do sveta.. veeelmi dolezite :)

Ale dobra sprava je ze taka anglictina sa da aj svojpomocne naucit velmi rychlo, mozno tak do 1 roka (1hod denne, mozno dve, ak to nejde) a bude to naurovni, ze sa clovek nestrati :)

Eva531

No super! To som si nemyslela, ze je uroven nasho skolstva az taka nizka, ze uz ani na takej VS ako ucitelstvo - jazyk + iny predmet - sa clovek nenauci jazyk poriadne. Ak je to naozaj tak, tak potom jedine preto, lebo vysokoskolski pedagogicki pracovnici ten jazyk ani sami neovladaju az na takej urovni, aby to studentom mohlo nieco dat. Mozno nie vsetci, ale urcite sa najdu aj taki. Ale je zaujimave citat tuto diskusiu.

mimisek

Aj ja som zazila takychto ucitelov. Aj na zakladnej aj na strednej. Zdielam evine nazory, akurat si nemyslim, ze na prekladatelstve alebo ucitelstve na Slovensku sa da naucit jazyk.