Invalidita vs. praca

Príspevok v téme: Invalidita vs. praca
bezchutna

Trpim tazkymi depresiami bez kladnych vyhliadok na zlepsenie stavu asi tri roky. Zacalo to uzkostno-depresivnou poruchou. Pracujem na plny uvazok. Je to vsak praca velmi lahka. VS som nedokoncila, prave kvoli zdrav. problemom. Beriem drahe lieky, s manzelom nam to nevychadza, zijeme na vychode. Psychiatricka mi poradila, nech si poziadam o prehodnotenie ID. Teraz mam ciastocny - zmyslove postihnutie. Peniaze velmi potrebujeme, moje lieky su velmi drahe, ani muz nie je na tom najlepsie, zarabame min.mzdu.
Viem, ze mozem pracovat a sucasne byt na ID. Ministerstvo prace to dokonca velmi schvaluje. Ale bojim sa blamu u posudkoveho lekara. Naco ziadam o cely ID, ked vladzem pracovat?
ID mi patri, nesimulujem, nechcem okradat stat a je mi velmi luto tych, ktori su velmi chori a ID nemozu vydupat. CO poviete, ma to vyznam, mam o neho ziadat? Financne by mi to velmi pomohlo. Som mlada, z dovodu chorob nemam ani vela odprac.rokov, predpokladam, ze by som dostavala mozno do 200€. Teraz beriem 87. (Mesacne na lieky miniem 124€). Dakujem pekne.

lost

pozri, ak neokradnes stat ty, urobi to za teba niekto iny ;)

tak ber, to co ti patri a kasli na to co ti ktokolvek povie :)

ktovie ci to vobec odsuhlasia, ale ak neskusis, nezistis :)

good luck :)

jajka001_

marne nad tym rozmyslas, poziadaj si, ak ti daju, tak ti patri, ak nie, mozes sa odvolat a ziadat ho sudnou cestou. nehanbi sa za to.ked ti to psychiatricka doporucila , asi ma na to dovod. cudzich ludi neries.