jedlo - neovládam sa

Príspevok v téme: jedlo - neovládam sa
hnuss

sú dni, keď nemáme doma nič na jedenie, tak za celý deň zjem možno tak 1 čokoládu (alebo tyčinku, rožok) a koniec. ak sú takéto dni 3-4, tak potom sa mi žalúdok prispôsobí a ja to vydržím, ale akonáhle máme doma nejaké jedlo, tak musím neustále jesť. jedlom zaháňam depresie, zlé stavy, nudu, proste všetko. je to veľmi nezdravé, bolí ma z toho brucho, nevládzem. chcela by som s tým prestať, ale no neviem ako. preto by som bola rada, keby mi niekto poradil činnosť, ktorou by som toto nezmyselné prejedanie sa nahradila. väčšinou nevydržím. proste to mám od detstva - sila zvyku. ja už nad tým ani nerozmýšľam, že niečo prežúvam. naozaj neviem, ako s tým skončiť a rozhodne to nie je dobrý zvyk. poraďte

hnuss

mám pocit, že sa tu už radí fakt roboticky. nemám ten klasický problém, že držím diétu, potom sa prežeriem, ale že doma nemáme jedlo, tak preto nejem. a keď máme, tak si možnože aj podvedome robím zásoby na horšie časy a hľadám radu, ako to riešiť.

hnuss

problém je v tom, že niekedy nemáme doma nič na jedenie. akože ani základné potraviny. max. cukrovinky alebo tak. a keď som hladná, mne je to jedno, zjem hocičo. a neviem, ako to zmeniť, keďže ja nezarábam a matka sa nestará. a účty za jedlo mi nechce preplácať, takže neviem čo...

jajka001_

rozhodne nie je dobre, ze su dni, ked nic nejes. telo si to potom kompenzuje, jasne ze sa neovladnes. ak sa naucis jest normalne jedlo - nie sladkosti alebo nejake hluposti - patkrat denne v malych porciach v trojhodinovych odstupoch, nebudes mat hrozny hlad ani nezvladatelnu chut do jedla
najdi si zoznam potravin s nizkym glykemickym indexom a snaz sa z nich zaradit do jedalnicka co najviac