Zaseknutý nerv - domácia medicína

Súvisiaci obsah

Omen

Lukáš, áno, môže. U teba sa jedná o lumbálny koreňový syndróm, a preto urýchlene navštív neurológa. Teplo si neaplikuj, to zhoršuje nervové bolesti! Smieš spať na tvrdom lôžku a používať LEN vlažnú/studenú sprchu v driekovej oblasti.

ahjaj

omen, dýchanie je hrudná, nie krčná.
Aký je rozdiel medzi blokádou a zaseknutým nervom? Blokáda je stuhnuté svalstvo, ktoré zviera nerv? Zaseknutý nerv nie je to isté?

Omen

Bruneta, nie je to "zaseknutý nerv", ale akútna blokáda krčnej chrbtice. Nesmieš sa kúpať, iba sprchovať. Pomôže už spomenuté suché teplo, akupunktúra...

ahjaj

proti bolesti, ak je nutné, môžeš dorsiflex. Alebo flector prášok. Plus natierať gelom diclobene tú časť pri lopatkách, jemne to tam vmasírovať, a inak pomáha suché teplo. Elektrická poduška a pod. Krásne sa to uvoľní aj akupunktúrou. To cvičenie vtedy, keď je bolesť už slabšia.

ahjaj

bruneta:
zaseknutý nerv. Mala som takéto ťažkosti aj ja, najprv na RTG len osteofyty, a skolióza, teraz už aj poškodená platnička. Platí: nehrbiť sa, dbať o správne držanie tela, dýchacie cvičenia, teda v stoji hore ruky nádych, dolu výdych, to isté zopakovať v kľaku, a rehabilitačné cvičenia. Krúženie rukami pred hrudníkom na obe strany s dýchaním, dvíhanie rúk z boku s nádychom a výdychom. Obvodný lekár Ti vypíše papier na rehabilitáciu.

Bruneta

Dobry den mam problem... boli ma chrbat hore pri lopatkach vzdy ked sa nadychnem ma to tam zaboli...poradte mi, co to je...??

ahjaj

niekomu pomáha teplo, ale niekomu naopak, škodí. Treba opatrne vyskúšať. Na otázku, či to môže vyžarovať ku konečníku, či semenníkom, neviem odpovedať, ale skôr by som mala podozrenie, že ide o zápal nervu z prechladnutia a z prechladnutia semenníky bolieť môžu. Zistíš to podľa toho, či na teplo reaguje. Taktiež to nie na objednávku ísť k neurológovi v takomto prípade, ale pýtať si od obvodného papier na akútne neurologické vyšetrenie, a vtedy Ťa majú vyšetriť hneď v ten deň. Existujú prášky Flector, tie si daj proti bolesti.

Lukas87

Dobrý deň, chcel by som požiadať o pomoc.
Mam sedavé zamestnanie a dlhodobé problémy s bolesťou v oblasti krížou. Som objednaný na neurologické vyšetrenie no rád by som sa informoval, či môže tento problém spôsobovať okrem ,,vystreľovania’’ bolesti do stehien aj bolesť v oblasti konečníka resp. močovej rúry a semenikov...čím by som si mohol pomôcť?
Spánok mam bezproblémový, problémy sa prejavia počas chôdze či sedenia.
Som aktívny športovec a uvedený problém ma do značnej miery limituje...
Ďakujem vopred za všetky pripomienky či cenné rady.