Čo je to dnes za svet?

Príspevok v téme: Čo je to dnes za svet?
evula0001

Neviem čo tu vlastne robím, asi sa chcem len tak vyrozprávať...Mám niečo cez tridsiatku a zdá sa mi akoby sa ľudia stále niekam ponáhľali, vačšina ľudí nemá čas, niektorí majú dve-tri zamestnania, poznám aj takých, ktorí nemajú ani to jedno.Každý sa stará len o seba / aspoň z môjho okolia/.Kamarátky s ktorými som vyrastala na sídlisku sa rozpŕchli po celom svete a aj tam zostali,samozrejme prišli mi do života noví ľudia, ktorí sa len šarpú a nemajú to zaplatené, majú život o ničom, hádajú sa o peniaze keď sú vo vzťahu, tí ktorých som poznala a sú ,,úspešní\"
tí na mňa akosi zabudli. Zdá sa mi, že
na každom rohu je veĺa lákadiel, veĺa ľudí je rado keď na tebe zarobia, služby sú tu otrasné.Platy sú malé. Vidím to len ja tak pesimisticky?

vlasto

este dodam ze podla mna to uz musi niekedy skoncit, bud to skonci nejakou revoluciou (na Slovensku velmi tazko, spojit skupinu ludi je niekedy takmer nemozne, lebo kazdy mysli len na seba) alebo vojnou, ved aj ludi na tomto svete pribuda a niekde to raz musi prasknut a potom mozno zacat odznova

vlasto

za tento svet si mozu ludia sami, dost ludi je egoistov, maju stadovite myslenie, robia to co im diktuju reklamy v telke, vsade korupcia, rodinkarstvo, a je pravda ze je svet az vela uponahlany moja skusenost hlavne z Bratislavy.......lepsie sa zije po vztahovej stranke urcite u nejakych kmenov niekde v Amazonii, Afrike - tam ziju vsetci pohromade, a ked ide do tuheho stoja vzdy vsetci pri nom a pomozu mu......

Deria

Ladinka,
absolutne s Tebou suhlasim!
To je to, co mna takisto velmi trapi - priroda, ktora urcite nie je odkazana na cloveka, aby existovala ale opacne, clovek je odkazany na nu. A to si my vobec alebo len malo uvedomujeme, bohuzial.

Ladinka

Musím uznať zaujímavá diskusia. Môj názor bude pre niektorých možno urážkou noo možno sa nájde aj niekto, kto ma pochopí.
Mám síce len 20, ale každý máme právo na vlastný názor. Podľa mňa je tento svet len jedno veľké preafektované svinstvo. A vyznie to kruto ale za všetko si môžeme len a len my ľudia. Pozrime sa niekde na koreň chyby ktorú robíme. Je veľmi ľahké povedať máme sa zle, lebo žijeme na Slovensku kde je neocenená práca, nízka životná úroveň, vysoké náklady a pod. ale nepovieme si urobme niečo preto aby to bolo lepšie, vždy sa len odvolávame na druhých že je to ich chybou ( tým myslím našu skvelú vládu) . Nejdem ich obhajovať, je verejne známe že ich v prvom rade zaujímajú ich konta, až potom to, ako žijú občania SR, ale pokiaľ sa im mi diskriminovaný nepostavíme inak tomu nebude. Povedzme si na rovinu, koľký z vás chodia voliť ( účasť na voľbách je vždy mizivá) lebo väčšina si povie, čo zmôže môj hlas, aj tak si tam robia čo chcú. A to je prvá chyba, ktorú robí dovolím si tvrdiť 50 % Slovákov, no a ak sme ľahostajní mi, prečo by oni mali byť iný. Všetci sme rovnakí ľudia hľadiaci len na svoje potreby, a robíme všetko preto aby sme sa mali dobre nepozerajúc na druhých.
Ak odhliadneme od politiky, pozrime sa na to ako sa správame k prírode. Len staviame a staviame, pribúdajú stále väčšie kopy betónu a asfaltu. Po Slovensku je veľa fabrík, ktoré priam hýria nevyužitými priestormi, ale načo tomu venovať pozornosť, keď je oveľa ľahšie predať pozemky zahraničnému investorovi, ktorý vystavia novú fabriku, a keď mu skončia daňové prázdniny vezme nohy na plecia a už ho niet a nám ostane zase len fabrika odsúdená na chátranie. Ľudia divíte sa že sa máme tak zle, keď zmýšľame tak ako zmýšľame ? Uvediem príklad ktorý je na zaplakanie. Po víchrici ktorá vylámala polovičku Tatier sme stratili nielen vzácny kus prírody ale aj zdravý rozum. Drevo ktoré mohlo byť veľkým prínosom sme bez opracovania vyvážali preč za smiešne peniaze, a domov sme si nechali dovážať riadne predražené opracované dosky , hranoly atď pritom čo, na Slovensku je XY píl ktoré by drevo dokázali spracovať a jeho cena by bola určite nižšia... Ďalšou zlou stránkou neustálej výstavby ja zaberanie čoraz väčších plôch nepotrebnými stavbami. Divíme sa že máme záplavy ktoré berú ľuďom domovy ba čo horšie ľudské životy, ale málokto sa pozrie ako sa zmenšila plocha prírody ktorá bola kedysi schopná túto vodu prijať pretože sú na nej vystavané cesty, diaľnice a neprosperujúce fabriky teda je samozrejmé že tá voda sa musí niekde hromadiť... Keď sa už venujem prírode, všetci sa divíme, ako je možné že medvede sa dostavajú do blízkosti obydlí, veď niekedy tomu tak nebolo. Ale koľkí sme si položili otázku majú tie chúďaťa kde žiť a čo jesť keď im ničíme velikánske plochy lesov kvôli ťažbe dreva či stavbe nejakého nepotrebného nákupného centra ?...-Ďalší fakt o nezdravom vzduchu - boli časy, keď na každú tretiu domácnosť pripadalo jedno auto, teraz je doba kedy na jednu domácnosť pripadajú aj 2 či 3 autá. A my sa divíme že máme nezdravý vzduch ? Divíme sa že príroda sa správa ako sa správa ? Za všetko si môžeme sami. Staré známe aké požič také vráť je zlatým pravidlom toho čo sa deje. Vyznie to kruto, ale skôr či neskôr bude koniec sveta, ale nie preto že padne nejaký meteorit, alebo skončí mayský kalendár, ale preto že si ten koniec urobíme sami.
Pozrime sa do minulosti. Boli autá, boli lietadlá. Ale neboli každý večer správy o tom že pri havárií či páde lietadla zomrelo nespočetné množstvo ľudí, no teraz sú spravy viacmenej iba o takýchto smutných informáciach. Ľudia veď mi sa aj keď možno nevedome sami ničíme. Človek povie pravdu a zato ho rozstrieľajú na ulici či pri dome, človek zabije dve malé deti a dostane 5 rokov basy , no je to normálne ? Nie je. Ale my na to len zaslepene hľadíme a pokiaľ sa nás to netýka nezaujíma nás to... Smutnééé :(
Obrovskou problematikou je otázka rómov, a o nej by sa dalo diskutovať celé hodiny, ale nikto s ňou nič nerobí pretože sa bojí. Keď sa našiel človek ( mám na mysli pána Kotlebu ) ktorý bol odhodlaný bojovať, namiesto podpory sa mu dostalo urážok o tom že je vlastenec a podobne. Neraz ho brali v putách len preto lebo verejne hovoril o svinstve ktoré sa deje, a na ktoré mi nadávame len pri pive. Je spravodlivé že cigáni nás ničia a na obranu im stačí jedno jediné slovo : diskriminácia. Prečo sa niektorý z vás nepostavili k volebným urnám nedali svoj hlas politikovi, ktorý jediný chcel riešiť túto otázku, ale podporili politika, ktorý sa pchá cigáňom do prdele ? No prečo hm ? A vy sa divíte že sa máte na Slovensku zle ? Bohužiaľ nieste cigáň aby ste dostali podporu, byt, obedy za korunu, učebnice a zošity, ste len človek ktorý si na to musí vydrieť vlastnými rukami, človek ktorý drie po nociach vo fabrikách aby mal dať deťom čo do úst, zatial čo cigáni sexujú a zarábajú prídavkami. A vy chcete lepší život ? Nikdy nebude pokiaľ budeme mlčať a nepostavíme sa situácií ktorá vládne.
Myslím že ak by som tu písala tri hodiny, tak celé tri hodiny by som mala o čom, ale nič tým nezmením, tak preto Vás prosím ľudia, nesťažujte sa tu na tomto fóre, nič sa tým nevyrieši, ale preboha otvorte oči a bojujte o to aby bolo lepšie, možno nebude lepšie Vám, ale dovoľte aby generácie ktoré prídu po Vás boli na Vás hrdé a ďakovali vám zato, čo ste spravili pre ich lepší život. Ukážte svoju ľudskosť a aspoň raz nemyslite len na seba ...

Deria

Je zaujimave pozorovat nazory diskutucucich v tejto teme. Myslim, ze jajka to nemyslela zle, chcela dat evule jednoducho trochu optimizmu po svojom, tak, ako to momentalne citila. Na druhej strane chapem aj evulinho manzela, ktory nie je zrejme v moc optimistickej situacii, ved evula pisala, ze je chora, zrejme si o nu robi velke starosti, mozno je trochu podrazdeny ale suhlasim s nim absolutne v tom, ze za vsetko treba bojovat, teda aj strajkovat a hlavne, zaujimat sa o cele dianie okolo seba a volit napr. politikov, ktori maju socialne citenie a nehrabu len pre seba. Ak si povieme, ved je to aj tak vsetko jedno, ti si budu robit aj tak, co chcu, tak im davame automaticky zelenu, takze to moze byt len horsie. Lebo ak sa kedy nieco zmenilo k lepsiemu, je to len tym, ze clovek sa vedel vzopriet a nedat sa vykoristovat.
Faktom zostava, ze svet bude taky, aky si ho vytvorime. Samozrejme, ze su veci, ktore nemozeme ovplyvnit ale vacsinu ovplyvnit mozeme.

larry007

Bude rok 2012, aj 2013 atakďalej...
Svet sa bude točiť, s nami či bez nás.
A že bude koniec, verili už pred r. 1000 v stedoveku, aj ja sám som už prežil niekolko koncov sveta, aj ten čo mal byť tuším r. 2000.
Chcem len povedať, že svet bude taký aký si ho vydobyjeme, a taká bude aj spravodlivosť. Vytočilo ma niekolko príspevkov kde sa tvrdilo ako sa nemáme starať o iných, ako nikoho nič do toho kolko kto zarába, ako nemáme štrajkovať lebo vraj aj tak sa nič nevyrieši...je to všetko v nás ale my na to zabúdame. A banda zločincov čo to tu ovláda to moc dobre vie.

gurusalama

Nie, nastastie 2012 pride, uz je moc zla na svete, bolo by dobre keby cas ludstva skoncil, lebo nic dobre odvtedy ako existujeme sa nestalo.