je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

henyy

ja byvam s mojim snubencom 2 roky... obaja sme dospely ludia, vieme kolko treba platit, kolko mozme len tak minut...(zarabame takmer rovnako) kasu mame splocnu, ked potrebujem vacsiu hotovost zoberem si peniaze a naopak samozrejme o tom obaja vieme... ale spolocna kasa samozrejme nevyhovuje kazdemu...
michala taky vztah ako ty mas co sa tyka financii by mne osobne nevyhovoval...

krtko-lampa

A ty si co za krava, ked mas 300 eur mesacne ? Vsak si hladaj seberovneho robotnika a nie sikovneho chces vyciciavat.

Krasomil

Michala11111: Kdybych měl vyšší plat než přítelkyně a dokonce až několikanásobně, žili jsme spolu, tak bych vůbec neměl problém platit já, přítelkyně by mi to třeba trošku vrátila tak, že by mi něco třeba uvařila nebo tak. Kdyby měla přítelkyně vyšší plat, tak bych to alespoň ze začátku chtěl tak na půl s těmi pozvánkami a placením, ale rozhodně bych se nechtěl od ní nechat živit. A já osobně, když jsem někdy něco kupoval, tak jsem své partnerce vždycky něco koupil minimálně drobnost. Jako chlap je lakomý. Po takové době bych už asi i zvažoval společné peníze a vůbec by mi nevadilo, kdyby do nich přispívala mnohem míň.

Krasomil

Daniela_89: To je doufám vtip, ale ne moc vyvedený. Jestli není, tak hned zitra odejdi, to není normální přece.

jankaaaaaaaaa

daniela: podla mna si psychicky narusena ty, ked dokazes zit s niecim takym ako je tvoj "priatel" a este mu dovolis aby sa prizivoval na vasom dome. je to dost smutne. ale on robi len to co mu ty dovolujes

jaja2567

DANIELA ....nechápem prečo si ešte s ním ...ja by som to nevadržala aj keby som ho nvm ako milovala ....podľa mňa sním len strácaš čas ...

Daniela_89

no tak teraz vám ja napíšem svoj príbeh,, som s priatelom 6 rokov býva u nas už asi 5 rokov este na najom nezaplatil ani cent že vraj 100 ecej je moc pritom bývam v rodinnom dome na dovolenke sme este nikdy neboli lebo pre neho su to vyhodene peniaze ,, pritom on zaraba 25000 csk mam si sním ist teraz v dome prerabat byt le stale ma odhovara od toho že to je zbytočne ,, zar mi domov priniesol nejaky šalat a že nech ho spapam že to mam z lasky od neho ,, nakoniec som sa dozvedela že šalat platil moj otec s domacimi pracami mi nepomaha vobec ved naco,, to su ženske starosti celý den len leží a je na nete a mne nadava že ja som flegmaticke a este aj vulgarne mi nadava ked si vypije že som prij,,, pi.... a že som hadara spinavá ,,, no je toto normálne chudak len sa vsade chvali ake on ma auto jak sa elegantne značkovo oblieka a nenosi nic okerem zlata ked ideme do nakupneho centra na každu blondínu sa capí lezie jej pramo za nakupným košom aby si každý myslel že on snou chodi iba som sa musela na nom smiat myslím si že je to tak trochu psychický teror ked ide nejaká baba každu štetku musi komentovat že to by bolo neco pro neho ,,,

dana89

no tak teraz vám ja napíšem svoj príbeh,, som s priatelom 6 rokov býva u nas už asi 5 rokov este na najom nezaplatil ani cent že vraj 100 ecej je moc pritom bývam v rodinnom dome na dovolenke sme este nikdy neboli lebo pre neho su to vyhodene peniaze ,, pritom on zaraba 25000 csk mam si sním ist teraz v dome prerabat byt le stale ma odhovara od toho že to je zbytočne ,, zar mi domov priniesol nejaky šalat a že nech ho spapam že to mam z lasky od neho ,, nakoniec som sa dozvedela že šalat platil moj otec s domacimi pracami mi nepomaha vobec ved naco,, to su ženske starosti celý den len leží a je na nete a mne nadava že ja som flegmaticke a este aj vulgarne mi nadava ked si vypije že som prij,,, pi.... a že som hadara spinavá ,,, no je toto normálne chudak len sa vsade chvali ake on ma auto jak sa elegantne značkovo oblieka a nenosi nic okerem zlata ked ideme do nakupneho centra na každu blondínu sa capí lezie jej pramo za nakupným košom aby si každý myslel že on snou chodi iba som sa musela na nom smiat myslím si že je to tak trochu psychický teror ked ide nejaká baba každu štetku musi komentovat že to by bolo neco pro neho ,,,

elicirka

ten sax to bolo prirovnanie k plesu este raz opakujem dam priklad ona bude chciet ist na dovolenku ale on nie ale pojde ked ona mu zaplati tak citaj a uvazuj ci je to normalne ved ked sa miluju tak jasne ze spolu hradia vsetko a nerieste ten sex to neje na nas ale na nej a ide o nazor tak povedz nazor tvoj na to a nie na sex a na mna peknu nedelu